Categories
Gyvenimo įspūdžiai Įdomybės

Karas Facebook’e


Vis daugiau ir daugiau Lietuvių keliasi į didžiausią pasaulio socialinį tinklą Facebook. Šiame portale galime rasti netik savo pažįstamus ar draugus, bet ir įvairias įmones, grupes.

Vakar pastebėjau labai paprastą dalyką – krepšinio sirgaliai “kovoja” už savo komandą netik realybėje. Turbūt niekas nenustebs, kad Kauno “Žalgiris” ir Vilniaus “Lietuvos rytas” turi sukurtas grupes Facebook tinkle, kurios vienija komandos sirgalius (daugelis turbūt ir yra nariai).

Vakar skaitinėdamas naujienas užtikau vieną labai nuliūdinusią. Pasirodo yra sukurta grupė – “I bet I can find 25,000 people who hate BC Žalgiris ! ”. Žinoma, tai tik paprasta grupė virtualiame tinkle, tačiau kam ji tokia reikalinga? Tikrai manau, kad mums nereikia pradėti lygiuotis į Graikijos krepšinio sirgalius, kurie susitikę tikrai neišsiskiria gražiuoju. Juk mes Krepšinio šalis, kam mums reikia sirgalių priešpriešos? Juk kiekvienas turime savo mylimą komandą ir ją palaikykime, o ne pilkime purvą ant kitų Lietuvos komandų.

Galbūt jau yra, tačiau dar neradau grupės, kurios pavadinimas skambės panašiai kaip naujai sukurtos grupės prieš “Žalgirį”.

Categories
Sportas

Nepagarba

Vakar baigėsi LKL  sezonas. Šių metų nugalėtojais tapo “Lietuvos ryto komanda”. Atrodo viskas labai gražu ir beveik įprasta, tačiau taip nėra. Pasibaigus kiekvienoms finalinėms varžybose vienoje aikštės pusėje vyrauja džiugesys, kitoje – liūdesys. Vakar po “Žalgrio” ir “Lietuvos ryto” rungtynių viskas turėjo būti panašiai, tačiau taip neįvyko.

Dauguma tų kurie domisi Lietuvos krepšiniu turbūt vakar sėdėjo prie televizijos ekrano ir laukė įspūdingo reginio. Rungtynės buvo gana įdomios, galbūt trūko šiek tiek intrigos. Nuskambėjus finalinei rungtynių sirenai, aikštėje šėlo Vilniau komandos krepšininkai, tačiau vėliau teko nusivilti. Tai privertė padaryti epizodas, kai “Žalgirio” sirgaliai skrendančiais daiktai bei gestais “sveikino” “Lietuvos ryto” komandą. Pradžioje galvojau, kad vėl sirgaliai elgiasi nesąmoningai, tačiau pamatęs ką tuo metu daro dalis ryto sirgalių supratau, kad kaltė netik sirgalių pusėje. Daryti išvadas mačius tik trumpą epizodą gana sunku, tačiau iš šiandien matytų nuotraukų galima pagrįsti vakarykštį įspūdį.

Aš visiškai suprantu “Žalgirio” sirgalius, kurie rodo labai didelį nepasitenkinimą Vilniaus komandos sirgaliais. Jų komanda pralaimėjo lemiamą kovą, o tie kas nugalėjo “Žalgirį” stovi prieš juos ir tarsi tyčiojasi. Žinoma, sirgaliai turėtų susilaikyti nuo tokių poelgių, tačiau ar jie vieninteliai kalti? Manau, kad ne. Labai didelę reikšmę šiam įvykiui turėjo ir ryto žaidėjų poelgiai. Kiek man yra tekę susidurti su aukšto lygio krepšininkais, dauguma jų yra išsimokslinę ir turintys supratimą apie savo veiksmus. Vakar pritrūko būtent šių žaidėjų bruožų.

zavackas)fuck

Pažvelgus į D.Zavacko ir S.Babrausko poelgius tikrai buvo galima įžvelgti gana didelę neapykantos dozę priešininkų sirgaliams. Mano nuomone tai buvo du pagrindiniai žmonės privertę pasirodyti sirgalių neapykantai. Galbūt tai nebuvo vienintelė priežastis, tačiau svarbiausia. Aš asmeniškai tikrai nepateisinu šitų žaidėjų, nes NIEKADOS negalima rodyti nepagarbos priešininkų sirgaliams. Įsivaizduokite, kas atsitiktų jei koks nors “Olympiacos” žaidėjas po pergalės prieš “Panatinaikos” atsisukęs į jų sirgalius iškeltų vidurinį pirštą ir  pradėtu su juo mojuoti. Manau toks poelgis tikrai baigtųsi blogiau nei pas mus.

Grįžęs vakare perskaičiau straipsnį, kad “Žalgirio” klubas kreipėsi dėl D.Zavacko elgesio, iš dalies nudžiugau. Viena pagrindinių priežasčių – tai jau ne pirmas šio žaidėjo poelgis. Dar viena priežastis – visi žaidėjai ir žiūrovai turi jausti pagarbą vieni kitiems. Tikiuosi, kad šis nesusipratimas bus išspręstas ir vėliau tokių dalykų nepasitaikys.

Categories
Pramogos Sportas

Eurolygos topas

Na štai ir baigėsi pirmasis etapas stipriausiame Europos krepšinio turnyre. Gaila, kad tarp 16 stipriausių senojo žemyno komandų nepateko Kauno “Žalgiris”. Nors lietuviškos komandos nebeliko, tačiau liko dar keletas lietuvių, kurios galime išvysti svarbiausiose sezono rungtynėse.

Na 10 turas buvo paskutinis pirmajame etape. Nors nėra nei vieno epizodo, kuris patektų į Eurolygos savaitės žaidimų topą, tačiau man šis topas vienas geriausių ir įdomiausių. Žinoma, tradiciškai nesutinku su vietų išdėliojimais, tačiau visi epizodai yra verti būti geriausiųjų dešimtuke.

Categories
Nuomonės Sportas

Krizė?

Praėjusių metų pabaigoje parašiau įrašą apie LKL ir NBA žvaigždžių dienas. Tačiau, jei norėsime išvysti geriausius lietuvoje žaidžiančius krepšininkus, mums reiks tik pažiūrėti į “Lietuvos ryto” ar “Žalgirio” sudėtis. Kodėl taip atsitiko? Manau, kad dėl garsiosios krizės.

Kaip skelbia portalas www.krepsinis.net, jau baigėsi “Žalgirio” klubo sutartis su L.Woodsu, o “Lietuvos rytas” jau atsisveikino su vienu savo lyderių – Branko Milisavljevičiumi. Greit lietuvių komandose žais vien tik mūsų tautiečiai. Tačiau žais tik tie, kurie nepatrauks užsienipo klubų dėmesio. Tai reiškia, kad visi jauni ir perspektyvūs žaidėjai greit paliks lietuva.

Galbūt viskas būtų ir gerai, tačiau gali atsitikti ir taip, kad Lietuvos komandos neprodys gerų rezultatų ir neturės amžinos teisės žaisti “Eurolygoje”. Įsivaizduojat? Lietuva gali neturėti komandos žaidžiančios stipriausioje senojo žemyno komandoje.

Taip pat perskaičius įrašą apie žaidėjų situacija, kaip “Lietuvos rytas” neleidžia “Žalgiriui” registruoti A.Milaknio ir Š.Vasiliausko žaisti LKF taurės finalinėse varžybose, supranti kad, šiais laikas sportinė kova vyksta netik arenose, bet ir už jų ribų. Žinoma, suprantu “Lietuvos ryto” vadovus, tačiau ar nubus gėda laimėti prieš 7 varžovų krepšininkus? Manau, jei komanda yra stipri, ji gali nugalėti ir pilnos sudėties varžovus.

Žinoma, politiniai žaidimai yra sunkiai suprantami. Tačiau, gal viskas išeis į gerą ir Lietuvos krepšinis kitą sezoną tiesiog spindės Europoje? Tačiau šios įvykius kiekvienas supranta vis kitaip.

Taip pat norėčiau atkreipti dėmesį į tuos žmones, kurie šiandien buvo prie Seimo. Pritariu, kad visuomenė turi pareikšti savo nepasitenkinimą, tačiau tai reikia daryti daug racionalesniais būdais. Turbūt paprasčiausias pavyzdys, kad žmonės nelabai supranta kas iš tikro vyksta, tai šiandieninis mitingas pavirtęs į Seimo niokojimą. Negi dauguma žmonių, tikrinusių Seimo langų tvirtumą, nesupranta, kad už išdaužtus langus vis vien turės sumokėti mokesčių mokėtojai?

Categories
Pramogos Sportas

Eurolyga

Nuotrauka iš www.krepšinis.net

Šią savaitė prasidėjo lemiamos kovos Eurolygos pirmąjame etape. Kauno “Žalgiriui” reikėjo pergalės 15 taškų skirtumu, tačiau tikslo pasiekti nepavyko. Kauniečiai laimėjo tik 11 taškų skirtumu.

Kaip jau rašiau savo blogo įraše apie Eurolygos varžybų transliaciją, Lietuvoje buvo gana nedaug žmonių kurie matė tiesioginę varžybų transliaciją. Tačiau, tik prasidėjus penktadieniui visi galėjo žiūrėti laidą skirtą apžvelgti rungtynes.

Nuotrauka iš www.krepšinis.net
Nuotrauka iš www.krepšinis.net

Kadangi yra žmonių, kurie nematė nei vieno epizodo iš rungtynių siūlau pažiūrėti keletą gražesnių rungtynių epizodų:

Į šios savaitės Eurolygos gražiausios savaitės epizodų dešimtuką pateko ir D.Šalenga. Jo dėjimas atsidūrė 9 dešimtuko vietoje.