Categories
Gyvenimo įspūdžiai Įdomybės MRU

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Spalio 21 dieną (trečiadienį) teko sudalyvauti MRU Socialinės informatikos fakulteto organizuotoje World Cafe diskusijoje „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“. Šioje diskusijoje dalyvavo „Baltijos programinė įranga“, „Informacinės konsultacijos“, „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, „Microsoft Lietuva“ ir kt. kompanijų atstovai ir žinoma MRU studentai ir dėstytojai.

Pačioje diskusijos pradžioje, įmonių vadovai ar atstovai trumpai pristatė savo įmones ir jų veiklos sritis, taip pat paminėjo, kaip jie stengiasi bendrauti su universitetų bendruomenėmis. Po formalaus prisistatymo, sekė gana neformalus bendravimas grupėse.

Iki šiol niekad nebuvau dalyvavęs panašioje diskusijoje, kur prie apvalaus stalo ir kavos puodelio diskutuoja verslininkai, studentai ir dėstytojai. Išties buvo įdomu paklausyti, kaip verslininkai įsivaizduoja studentus, kurie mokose verslo informatikos ar kitų panašių specialybių, kokios jų žinios turėtų būti baigus universitetą.

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Turbūt labiausiai įstrigusi mintis iš seminaro – “Studentai į darbovietę ateina su rožiniais akiniais ir tikisi iškart pačio geriausio”. Turbūt posakis tikrai teisingas, tačiau čia derėtų pridėti ir vieno dėstytojo labai įdomią frazę – “Verslininkai taip pat yra su rožiniais akiniais, jei jie tikisi, kad studentas baigęs universitetą iškart gali dirbti pačiu aukščiausiu lygiu”. Ši diskusija, tarsi sujungė abu posakiu į vieną ir padėjo studentams, verslininkams ir dėstytojams susikurti kitokį stereotipą, nei egzistuoja dabar.

Žinoma, diskusijoje buvo apžvelgta netik verslo informatikos specialybė, bet ir kitų sričių, pvz. informatikos teisės, reikalingumas ir paruošimas darbui versle. Kalbantis ir mėginant prieiti vieningos nuomonės, buvo galima pastebėti, kad kiekviena įmonė tikisi vis kitokių galimybių ir pasiekimų studento. Galbūt, jiems reikia žmogaus atliksiančio beveik panašų darbą įmonėje, tačiau reikalavimai ganėtinai skiriasi, todėl besimokydamas studentas turi būtinai pasirinkti tam tikrą sritį, kurioje specializuosis.

Įraše tikrai sunku papasakoti visus kitus diskusijos aspektus, tačiau tikrai rekomenduočiau visiems sudalyvauti panašaus pobūdžio diskusijoje, nes tai padės jums šiek tiek suprasti verslininkų norus, padės rasti pažinčių.

Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Ir vėl moksluose…

(oblivion head nuotrauka)

Atrodo dar visai neseniai sėdėjau Telšiuose ir rašiau paskutinį blogo įrašą, o pažiūrėjęs į kalendorių nustebau – praėjo daugiau nei savaitė. Šiame įraše pamėginsiu šiektiek nupasakoti, ką gero nuveikiau, kokių įspūdžių prisikaupė.

Pirmiausia – nauja gyvenamoji vieta. Nuo šio rudens jau gyvenu arčiau universiteto ir nebereikia pusvalandį kratytis autobuse norint pasiekti MRU. Dabar užtenka 10 min. paėjėti ir aš jau vietoje!!! Naujas butas – tvarkingas, jaukus. Gaila, kad dar šeimininkė nespėjo atvežti lovos, todėl tenka miegoti ant čiužinio :/. Vienas geriausių dalykų bute – internetas (Juk aš blogeris ir informatikas). Čia veikia TEO šviesolaidinis internetas, todėl dėl lietos veiksenos tikrai negaliu skųstis.

Turbūt niekas nenustebs, kad antradienį buvo rugsėjo pirmoji :). Žinoma, nieks šios šventės nelaukia, tačiau kai ji ateina reikia gerai nusiteikt ir užmirš, kad laukia mokslai ir susitikt su draugais. Kadangi mes Verslo informatikai jau antrakursiai, tai nusprendėme Mokslo ir žinių dieną aplankyti universitetą, pažiūrėti kaip atrodo nuliukai (nauji Verslo informatikai).  Na jie kaip ir paprasti pirmakursiai pirmomis dienomis vaikšto pasimetę, galvoja kaip čia kas bus.

Vienas labiausiai įstrigusių  ir maloniausių išgirstų dalykų iš šios šventės – mano blogo paminėjimas. Tikrai labai apsidžiaugiau, kai per susipažinimo žaidimą, keletas naujųjų VI narių pasakė, kad apie šią specialybę perskaitė būtent čia – www.gedzis.net – arba Inferno bloge pateiktame įraše. Manau, kiekvienas blogeris džiaugiasi, kai išgirsta padėkos žodį už įrašą!!!

Na o po rugsėjo pirmosios  seka ir kitos dienos, kurios jau kviečia užsukti į paskaitas. Jau pačią pirmą dieną paskaitų buvo net 5, todėl iš MRU išėjome tik 19:30. Įsivaizduojate tokią pirmą dieną? Tikrai buvo sunku ir labai išvargino, tačiau dieną pataisė keletas labai svarbių dalykų: nepabrangęs arba tik keliais centais pabrangęs maistas MRU valgykloje, bei susitikimas ir pokalbiai su gupiokais.

Apie kiekvieną naują dalyką, kuris bus dėstomas šiame antrame semestre, parašysiu naują įrašą, nes kolkas dar ne su visais jais susipažinome ir supratome pagrindinę jų esmę. Pradžiai galiu pasakyti tik tiek, kad labai nusiminiau sužinojęs, kad mums vėl reiks kurti algoritmus ir duomenų struktūras naudojant PASCAL programavimo kalbą.

Mokslo savaitę geriausiai užbaigė ketvirtadienio vakaras (Penktadieniais nėra paskaitų!). Turbūt visi žinote, kas tada įvyko. Tiesiog nesinori pasakoti, nes tikiu, kad dauguma sėdėjo prie televizoriaus ekranų ar net šaukė “Siemens” arenoje, kai Lietuviai skandino Ispanų laivą po ilgos pertraukos išplaukusį iš savų vandenų. Tikrai tikiuosi, kad toks rinktinės nusiteikimas ir sėkmingas žaidimas lydės juos ir Lenkijoje.

Na atrodo tiek įspūdžių, kurie kažkiek atskleidė mano pirmąją savaitę Vilniuje. Tikrai tikiuosi, kad laukiančios savaitės bus neprastesnės nei pirmoji,

P.S. Užmiršau paminėti, kad MRU barako valgykla jau veikia, todėl nepamirškite paragauti Kijevo kotleto ir sklindžių. Skanaus ir gero vakaro.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443