Categories
Gyvenimo įspūdžiai Įdomybės MRU

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Spalio 21 dieną (trečiadienį) teko sudalyvauti MRU Socialinės informatikos fakulteto organizuotoje World Cafe diskusijoje „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“. Šioje diskusijoje dalyvavo „Baltijos programinė įranga“, „Informacinės konsultacijos“, „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, „Microsoft Lietuva“ ir kt. kompanijų atstovai ir žinoma MRU studentai ir dėstytojai.

Pačioje diskusijos pradžioje, įmonių vadovai ar atstovai trumpai pristatė savo įmones ir jų veiklos sritis, taip pat paminėjo, kaip jie stengiasi bendrauti su universitetų bendruomenėmis. Po formalaus prisistatymo, sekė gana neformalus bendravimas grupėse.

Iki šiol niekad nebuvau dalyvavęs panašioje diskusijoje, kur prie apvalaus stalo ir kavos puodelio diskutuoja verslininkai, studentai ir dėstytojai. Išties buvo įdomu paklausyti, kaip verslininkai įsivaizduoja studentus, kurie mokose verslo informatikos ar kitų panašių specialybių, kokios jų žinios turėtų būti baigus universitetą.

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Turbūt labiausiai įstrigusi mintis iš seminaro – “Studentai į darbovietę ateina su rožiniais akiniais ir tikisi iškart pačio geriausio”. Turbūt posakis tikrai teisingas, tačiau čia derėtų pridėti ir vieno dėstytojo labai įdomią frazę – “Verslininkai taip pat yra su rožiniais akiniais, jei jie tikisi, kad studentas baigęs universitetą iškart gali dirbti pačiu aukščiausiu lygiu”. Ši diskusija, tarsi sujungė abu posakiu į vieną ir padėjo studentams, verslininkams ir dėstytojams susikurti kitokį stereotipą, nei egzistuoja dabar.

Žinoma, diskusijoje buvo apžvelgta netik verslo informatikos specialybė, bet ir kitų sričių, pvz. informatikos teisės, reikalingumas ir paruošimas darbui versle. Kalbantis ir mėginant prieiti vieningos nuomonės, buvo galima pastebėti, kad kiekviena įmonė tikisi vis kitokių galimybių ir pasiekimų studento. Galbūt, jiems reikia žmogaus atliksiančio beveik panašų darbą įmonėje, tačiau reikalavimai ganėtinai skiriasi, todėl besimokydamas studentas turi būtinai pasirinkti tam tikrą sritį, kurioje specializuosis.

Įraše tikrai sunku papasakoti visus kitus diskusijos aspektus, tačiau tikrai rekomenduočiau visiems sudalyvauti panašaus pobūdžio diskusijoje, nes tai padės jums šiek tiek suprasti verslininkų norus, padės rasti pažinčių.

Categories
MRU

Verslo planavimas ir valdymas. Arba tai, kaip mes mokomės :)

Pati geriausia sistema

(Dėkui Arnold už fotografiją)

Praėjusį penktadienį pasakojau apie programavimo pagrindų(Ačiū Sandrai už pataisymą) paskaitą. O dabar sėdžiu Verslo planavimo ir valdymo paskaitoje ir mus kamantinėja kaip mums einasi kurti fiktyvią UAB bendrovę.

Seniau atrodydavo, kad įkurti firmą yra tikrai paprasta, tačiau klydau. Kuriant įmonę reikia turėti netik idėją, bet ir kitų dalykų žinių: teisės, ekonomikos, verslo. Dabar šių sričių žinias privalau gilinti ir aš, bei mano komanda (Pavel ir Arnold).

Tiems kas nėra susidūręs su įmonės kūrimu, galiu paskyti, kad tai labai didelis popierizmas, nes reikia paruošti gana daug popierių: įmonės įstatus, steigimo sutartį, numos sutartį. Norint paruošti šiuos dokumentus, reikia gerai išmanyti civilį kodeksą, akcinių bendrovių įstatymą.

O dabar tai kas vyksta aplink:

 • Auditorijoje sėdi dvylika kompiuterastų(įskaitant ir mane)
 • Populiariausia operacinė sistema MS “Vista”
 • Trys žmonės linksta prie miego 🙂
 • Pirmoji eilė visiškai tuščia 😀
 • Mano kaimynai iš kairės, paišo bendrą mašiną (Paveikslėlis viršuje)
 • Seniūnė sėdinti dešinėja, visą paskaitą kramto gumą 😀 😀
 • Aš jaučiuosi kaip teisininkas, nes visą paskaitą girdžiu vientik” įstatymas, įstatymai :/

Na o dabar šiek tiek apie mašiną(Pagal Andrej) KABOOM:

 • Propeleris įrengtas Alexo įmonėje
 • Nebuvo daužta, nes nevažiuoja.
 • Vėdinimo sistema įrengta pas Arnold įmonėje
 • Idėja paimta iš knygų, pirktų pas Sandrą beveik elektroninėje parduotuvėje 😀
 • Ryja trisdešimt litrų su įjungtu kondicionieriumi. Nesijaudinkit, jo išvis nėra 😀 😀
 • Specialus gumos kramtytuvas 😀 😀
 • Neklauskit kvailų klausimų, ar yra klimato kontrolė. Jūs patys suprantat, kad ji visiškai nereikalinga 🙂
 • Parduodama, nes šeimininkas išvyksta į užsienį.

Tikiuosi patiks mūsų “sapalionės” 🙂

MRU VIbd08-03, tie kas netingėjo ateit i paskaitą 🙂


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443