Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Jūsų durys – pirmosios!!!

„Jūsų durys – pirmosios!“ – tai viešojo transporto projektas Vilniuje. Jau beveik savaitę visi Vilniaus viešojo transporto keleiviai į autobusus ir troleibusus įlipa pro priekines duris. Dar neprasidėjus šiai naujovei, buvo girdėti daug neigiamų ir teigiamų nuomonių, pasiūlymų, o dar daugiau jų atsirado po liepos 15 d. Kiekvieną dieną į darbą tenka važiuoti autobusu ir troleibusu, todėl apie šią sistemą turiu savo nuomonę ir pasiūlymų. Visa tai pasistengsiu apžvelgti šiame įraše

Vairuotojų reakcija

Dabar vairuotojas netik valdo transporto priemonę. Jis stotelėse tampa ir kontrolieriumi, kuris stebi įlipančius keleivius. Turbūt daugelis vairuotojų turi savo nuomonę apie šį projektą ir kartais iš jų elgsenos galima suprasti, kad ji nėra pati geriausia. Kodėl? Ogi, jie nerodo jokio dėmesio keleiviams. Susikoncentruoja žiūrėdami į veidrodėlį, o keleiviai žymi bilietą ar ne visiškai neįdomu. Žinoma, daryti du darbus yra sudėtinga, tiesiog daugelis to nenori daryti. Visada malonu, kai įlipus į autobusą tau nusišypso ir linkteli pamatę tavo bilietą, tačiau tai būna labai retai. Dažniausiai tai pamatai susiraukusį vairuotoją, kuris tarsi sako greičiau, vėl vėluoju. Tokioje situacijoje bilieto rodymas beprasmiškas, nes jautiesi visiškai ignoruojamas.

Didelis keleivių kiekis

Turbūt tai didžiausias klausimas vykdant šį projektą. Kaip greit sulaipinti didelį kiekį keleivių tik pro vienas duris. Oficialus projekto puslapis teigia:

Ką darysite, jei piko metu bus dideli keleivių srautai ir visiems sulipti per priekines duris užims labai daug laiko?

Mums svarbiausia yra keleivių patogumas. Jei susiklostys situacija, kai norint sutaupyti laiko patogiausia būtų keleivius įleisti per visas autobuso duris, sprendimą jas atidaryti priims vairuotojas.

Galbūt geras sprendimas, tačiau tikrai jis dar nėra taikomas arba vairuotojui sunkiai įvertinamas dalykas – didelis keleivių srautas. Pastarąsias kelias dienas teko važiuoti gana gerai pripildytuose troleibusuose ir pasimatė pagrindinė problema – keleiviai nesugeba praeiti į autobuso galą. Stotelėje įlipusiems žmonės nėra vietos net atsistoti (kartais net įlipti), nes daugelis tiesiog įlipa vos vos ir atsistoja. Jei jie susiprastų ir praeitų į autobuso galą, tikrai atsirastų dar didesnis patogumas važiuojant viešuoju transportu.

Turbūt didžiausias klausimas, kaip ši sistema veiks rugsėjo mėnenį, kai studentai grįš į Vilnių? Manau, kad padaugėjus keleivių kiekiui, projekto koordinatoriai tikrai turės imtis kažkokių permainų. Kodėl? Ogi, yra keli pavyzdžiai:

Sekmadienio vakaras. Į traukinių stotį atvyksta greitasis traukinys „Klaipėda – Vilnius“. Didžioji keleivių dalis keliauja troleibusu, kuris paženklintas antruoju numeriu. Prie žmonių kiekio pridėjus tai, kad jie su dideliais kelionkrepšiais (dažniausiai pilnais maisto ;D ), gaunasi tikra sumaištis lipant TIK pro priekines duris.

Taip kelionė turėtų atrodyti mūsų kelionė viešuoju transportu (Oficialus akcijos video)

Naujos sistemos nepripažinimas

Categories
Gyvenimo įspūdžiai Nuomonės

Bilietukas

Vilnius. Susisiekimas mieste galimas tik važiuojant mašina arba viešuoju transportu.
Tačiau už abu važiavimo variantus reikia susimokėti. Tačiau susimokėti sugeba ne kiekvienas.

Važiavimas viešuoju transportu kainuoja tik 1,10 Lt, studentam – 55 ct. Tačiau kiekvienas keleivis gali nusipirkti naujos kartos elektroninį bilietą, kuris taip pat kainuoja nedaug(Aš pirkdamas studentišką, sumokėjau 12 Lt.). Atrodo, kad kiekvienas gali nusipirkti bilietą, tačiau taip nėra.

Šia tema, sugalvojau parašyti, nes šiandien bevažiuodamas namo iš universiteto su autobusu, kurio numeris 34, pamačiau įdomų dalyką. Per visą maršrutą, kurio aš važiavau, nuo Ateities st. iki Polocko st. įlipo net 3 kontrolierių poros, kurios sulaikė ū žmones, kurie važiavo be bilieto. Iš šalies šis visas vaizdas atrodo kiek keistokai: kontrolierius prieina prie gan gerai apsiengusios moteriškės, kurios rankinėje skamba Nokia N95 mobilusis telefonas, o ši atsako:
„Atsiprašau, bet užmiršau nusipirkti bilietą. Matot, aš tik vieną stotelę važiuoju“. Tačiau ar taip galima elgtis? Ši moteris jau daugiau nei 10 min. važiuoja ir prieš pat jos akis yra pakabintas aparatas, skirtas pažymėti
bilietui. Argi neįmanoma susiprotėti? Manau, kad galima, tačiau ji neparodė noro turėti bilieto.

Manau, kad kiekvienas susimąsto, kai pamato važiuojant žmogų be bilieto, kodėl jis taip padarė., tačiau manau, kad mūsų visuomenėje visada bus taip, nes mums kiekvienas centas labai brangus ir mes juos taupome, net pažeisdami įstatymus.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443