Categories
IT

Interneto dienoraščių (blogų) diena

Noriu pasveikinti visus kolegas tinklaraštininkus (blogerius) su Interneto dienoraščių (blogų) diena

Tinklaraščiai Lietuvoje labai svarbi jėga. Kiekvieną dieną didžiuosiuose naujienų portaluose randame įvairiausių įrašų, kurie yra perspausdinti iš tinklaraščių ar tiesiog sukurti remiantis tinklaraščiuose paskelbtais duomenimis.  Juk kiekvienas tinklaraštininkas kuria pridėtinę vertę internete.

P.S. Tie kas dar nežino, siūlau aplankyti Lietuvos tinklaraštininkų sukurtą IT naujienų portalą FWD>>

Categories
IT Nuomonės

Blogas skirtas tik gandų skleidimui?

Šiandien įsijungiu savo Facebook profilį ir matau naują Alfa.lt įrašą –

Jacksonas gyvas? – Naujienų portalas Alfa.lt.  Kaip tradiciškai būna, tai dar vienas apgaulingas straipsnis. Žinoma nieko keisto, kad tokio tipo įrašų dabar pilnas internetas, tačiau mane nustebino visai kitkas.

Paspaudžiu ant nuorodos ir skaitau straipsnį. Perskaičius labai trumpą antrąją pastraipą man į akis krenta labai netradicinis vaizdas, ypač retai sutinkamas naujienų portaluose, – tekste iškart pateikiama nuoroda į šaltinį.

Nuoroda iš alfa.lt

Žinoma, toks poelgis tikrai gerbtinas, tačiau informacijos šaltinis, mano nuomone, tikrai visiškai nepatikimas. Kodėl nepatikimas? Ogi, viskas labai paprasta.

  • Šaltinis net neturi normalaus domeno. Iškart galima spręsti, kad tai nelabai patikimas adresas
  • Tik atidarius svetainę iškart iššoka pranešimas su reklama į dar vieną svetainę.Pranešimas svetainėje

Galbūt šis įrašas nebūtų gimęs, tačiau mane tikrai supykdė vienas iš alfa.lt grupės administratorių komentarų Facebook tinkle, po šios naujienos paskelbimo ir grupės fanų komentarų.

Alfa.lt paskelbta naujiena ir diskusija:Facebook - naujienos paskelbimas ir komentaras

Logiskai mastant, jeigu irasas darytas Blogo skiltyje, ji ir reikia traktuoti kaip blogo irasa, o ne kaip naujiena. Nebent kazkas mano kitaip 😉

Štai šis atsakymas į G. Daukantaitės komentrarą – "maniau,kad čia naujienų portalas, o ne gandų.. “ tikrai mane supykdė. Jei gerai supratau šį administratorių komentarą, blogai yra skirti tik gandams skleisti. Manau, kiekvienas blogeris 120% paprieštarautų tokiam įsitikinimui. Galbūt žmogus parašęs tokį komentarą, pats nelabai įsivaizduoja kas yra tinkraščiai, blogsfera ir visi kiti susiję dalykai. Tikrai manau, kad prieš rašant tokius komentarus tikrai reiktų apmąstyti ar viskas teisingai sudėliota.

Categories
IT

www.gedzis.net planuojama ateitis

Pirmasis Gedzis blogo įrašas buvo iškeptas 2008 metų rugsėjo 7 dieną. (Pirmą kart paminėtas kituose bloguose – 2008 12 06). Per tuos praėjusius 8 mėnesius čia įvyko gana daug permainų:

Galbūt šie pokyčiai nėra labai dideli, tačiau man kaip pradedančiajam tikrai buvo svarbūs. Vakar Edvinas pasiūlė dar vieną blogakciją – papasakok savo ateitį. Kadangi stengiuosi visada sudalyvauti visose akcijose, todėl šiandien ir aš pamėginsiu pasamprotauti, kokia linkme žadu vystyti savo blogą.

Šio tinklaraščio atnaujinimo darbai jau senai suplanuoti, tačiau vis neatsiranda laiko juos pradėti (Vyskta pavasario sesija, bet liko tik 5 dienos). Vienas pirmųjų pakeitimų,kuris bus atliktas – tai išvaizdos pakeitimas. Jau keletą mėnesių galvoje sukasi mintys apie naują išvaizdą, todėl tik pasibaigus sesija jis bus pradėtas kurti, Manau, kad naujasis dizainas bus šiek tiek jaunatviškesnis ir turintis daugiau nuotaikos.

„Išvaizda dar ne viskas, turinys yra viskas“ – toks posakis visiškai atitinka mano mąstymą, tobulinant tinklaraštį. Tikiuosi, kad po dizaino atnaujinimo bus šiek tiek susiaurinta rašymo kryptis, arba bent sukurtos tam tikros temos, kuriomis žadu rašyti. Tarp tų temų tikrai bus studentavimas (mokslai), IT, Programavimas, Įdomybės, Sportas, Nuomonės. Šiuo metu šios temos taip pat egzistuoja, tačiau planuoju padaryti labiau apibendrintas.

Po šių permainų bloge turėtų atsirasti ir naujų pusla, kurie atskleistų mano veiklą, atliktus darbus. Turbūt čia bus blogo ir portfolio hibridas, tačiau tik tol, kol nusipirksiu domeną www.ubartas.lt

Anksčiau minėti bruožai tai tik blogo pokyčiai, tačiau šie pokyčiai reikalingi norint įgyvendinti pagrindinius tikslus dėl kurių aš rašau šį bogą. Šie tikslai yra labai paprasti:

  • Pasiekti 100 (vėliau gal ir daugiu) nuolatinių skaitytojų (dabar 75)

  • Turėti tam tikrą nuolatinių komentatorių ratą.

Na šie pokyčiai turėtų atsirasti artimiausiu metu, tačiau kaip mano blogas atrodys po dviejų metų? Tokį dalyką tikrai sunku numatyti, tačiau manau, kad po tų dviejų ar daugiau metų tikrai būsiu įgyvendinęs dabar sau išsikeltus tikslus ir jau būs suformuluoti naujieji.

Mano nuomone, blogo rašymas tai tarsi tam tikra marketingo panaudojimo dalis. Kiekvienas autorius turi sau užsibrėžtus tikslus ir stengiasi juos įvairiais būdais pasiekti. Jei neina to padaryti daromos įvairios permainos, o kartais net tenka atsisakyti šios idėjos. Tikiuosi, kad niekada nereiks atsisakyti blogo rašymo, nes dabar tai tapo tarsi mano gyvenimo dalimi, tam tikros saviraiškos priemone.

Categories
IT

200-tas blogo įrašas

200

Sveiki mano tinklaraščio skaitytojai. Tikrai malonu, kad užsukate ir nepamirštame šio blogo. Net pats nustebau, kai administravimo skiltyje išvydau tris skaičiukus – 199. Šis skaičius rodo, kiek įrašų jau paskelbta mano bloge. Šiuo metu jūsų skaitomos įrašas yra jubiliejinis – dušimtasis.

Šis blogas gyvuoja jau 7 mėnesį, 181 dieną. manau, kad Gedzis blogas jau buvo pastebėtas internautų, iš kurių 47 yra užsiprenumeravę naujienų srautą (Dar neužsiprenumeravai? Tai spausk ant nuorodos FeedBurner ir padidink prenumeratorių skaičių). Žinoma, prenumeratorių skaičius yra nedidelis, tačiau jis kyla ir tikiuosi, kad artimiausiu metu pasieksiu 50.

Pirmasis įrašas buvo sudarytas tik iš trijų sakinių. Didėjant įrašų skaičiui tobulėjo ir įrašai. Net keletas sudomino Džiugą iš nežinau.lt, kuris apie juos užsiminė ir Blogoramose. Didelis dėkui jam. Rašant tinklaraštį svarbūs ir lankytojų komentarai. Todėl norėčiau padėkoti Mantui, Karoliui, kurie yra aktyviausi komentatoriai. Tikiuosi, kad po šio įrašo atsiras ir daugiau komentuojančių.

Na atrodo, kad mano 200-tas įrašas gavo padėkų sąrašas, tačiau be paminėtų žmonių tikrai nebūtų mano blogas populiarėjęs. Tikrai būtų malonu, kad kuo daugiau žmonių susidomėtų ir skaitytų mano įrašus.

Categories
Gyvenimo įspūdžiai IT

Apžvalga

Na iki naujųjų 2009 metų liko mažai laiko. Todėl sumąsčiau parašyti paskutinį 2008 metų įrašą.

Šis įrašas paskutinis, tačiau nuo tada, kai pasirodė mano pirmasis tinklaraščio įrašas, jau parašiau 138 įrašus. Galbūt pradžioje įrašai nebuvo išsamūs ir įdomus, tačiau stengiuosi tobulėti ir pritraukti kuo daugiau skaitytojų (Dabar naujienas apie mano įrašus yra užsiprenumeravę 11 žmonių ir mane aplankė 2063 unikalių interneto vartotojų). Taip pat nesenai pradėjau skelbti apie save “twiteryje”, bei prisijungiau prie vieno iš tinklaraštininkų puslapių – blogeriai.lt.

Tikiuosi, kad ateinančias metai mano tinklaraštį pradės skaityti vis daugiau žmonių, kurie pateiks siūlymus ir nuomones įvairiomis temomis.

Visiems savo tinklaraščio lankytojams norėčiau palinkėti

LAIMINGŲ, PRASMINGŲ, TURININGŲ NAUJŲJŲ METŲ

Svarbiausia tai, kad kiekvienas išsisuktumėme nuo tos grėsmingos pasaulinės krizės 🙂


Aš nelabai mėgstu Rusišką muziką, tačiau čia jums pateikiu linksmą rusišką dainelę apie Naujuosius metus ;). Už šio video nuorodą dėkingas esu Tomui K.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443