Gedzis Blog'as

Asmeninis Gedimino Ubarto tinklaraštis
 • Žmogus ir jo smegenys

  2
  scissors
  2008/11/26GedzisĮdomybės

  Dažnas žmogus rašydamas kompiuteriu gali palikti rašybos klaidą. Tai ypač dažnai atsitinka rašant “laptopu”. Kartais rašybos klaidos gimsta tik todėl, kad parašę žodį manome, kad rašyba teisinga, tačiau taip nėra. O kodėl būtent taip? Aš tai tikrai nežinau, tačiau internete radau įdomią citatą

  Nieko keisto, taip žmogaus megenys veikia gali saiknyje žoždio raiėds būt sueikstos vietom, svarbu pirma ir paskutinė raidė teisingos, o perskaitoma gerai:]

  Sakinyje nėra nei vienos klaidos? Tikrai? Pažiūrėk atidžiai ir pamatysi 🙂 🙂 🙂

  Dalinkis su draugais:

  Žymos: ,
 • Darbelis smegenims

  7
  scissors
  2008/10/07GedzisĮdomybės, Pramogos

  Vienoje Lietuvos svetainių – Cha.lt radau man labai įdomų dalyką – netradicinius, iš šalies atrodančius paprastai matematinius uždavinius. Manau, kad bent dalis mano blog’o skaitytojų susidomės jais ir komentaruose parašys gautus atsakymus ir tada mes galėsime juos sulyginti.

  Uždaviniai:

  1. Po vyro mirties, jo 10 000 000 litų palikimas atiteko likusiems šeimos nariams: žmonai, 5 sūnums ir 4 dukterims. Visos dukterys gavo po lygiai. Visi sūnūs taip pat po lygiai, bet sūnaus dalis buvo 2 kartus didesnė nei dukters. O žmonai atiteko 3 kartus daugiau nei sūnui. Kiek gavo žmona?
  2. Žveigždutes pakeiskite matematiniais ženklais, kad ši lygybė taptų teisinga:
  16 * 12 * 2 * 3 = 99
  3.Kokius skaitmenis atitinka raidės M ir A, jei lygybė MA + A = AM teisinga?
  4. Įsivaizduok, kad tamsią tamsią naktį ateini į tamsų kambarį kur stovi žvakė, žibalinė lempa ir dujinė viryklė. Kišenėje yra degtukų dėžutė, o joje likęs tik vienas vienintelis degtukas. Ką pirma uždegsi?
  5.Kieme iš viso yra 14 dviratukų ir triratukų. Jeigu ratų suma lygi 33, tai kiek kieme triratukų?
  6. Grįžęs iš rūsio tėvelis pasakoja:
  – Mačiau rūsyje didelį voratinklį. Jame iš viso buvo 16 vorų ir musių. Iš viso suskaičiavau 102 kojas. Pasakykite, kiek buvo voratinklyje vorų?
  7.Įsivaizduokite, kad jūs raitelis ir dalyvaujate žirgų lenktynėse. Jūs pralenkiate žirgą, kuris joja antras. Kelintas dabar jojate?
  8.Julius ir Saulius yra broliukai. “Mes gimę tą pačią valandą”, sako Saulius, “Tą pačia dieną, tais pačiais metais”. “Bet,” taria Julius, “mes nesam dvynukai!”
  Kaip taip gali būti?
  9.Žemiau pateikta lygybė kol kas nėra teisinga
  123456789=100
  Kairėje lygybės pusėje kur norite įterpkite matematinius ženklus + ir – nekeisdami skaičių tvarkos, kad lygybė taptų teisinga.
  10.Robertas yra labai keistas berniukas. Jis meluoja 6 dienas per savaitę ir tik 1 dieną sako tiesą. Štai ką jis pasakė per tris, iš eilės einančias dienas:
  1 diena: Aš meluoju pirmadienį ir antradienį
  2 diena: Šiandien yra trečiadienis, šeštadienis arba sekmadienis.
  3 diena: Aš meluoju ketvirtadienį ir penktadienį.
  Kažkurį 1 kartą jis pasakė teisybę.
  Nustatykite, kurią savaitės dieną Robertas nemeluoja.
  Skaityti toliau… »

  Dalinkis su draugais:

  Žymos: ,