Categories
Įdomybės IT

Naujas startas

*ojoyous1* nuotrauka

Prieš kelias jau rašiau, kad pasikeitė mano hostingo tiekėjas. Visas perkėlimas iš tinklalapis.net į serveriai.lt serverius vyko gana sklandžiai ir klientai galėjo net neprikišti rankų prie svetainės veikimo koregavimo. Kadangi naudoju keletą savo skriptų, tai reikėjo rankiniu būdu pakeisti prisijungimus prie domenų bazių bei kitus nustatymus.

Tarsi žinodamas, kad ieškau naujo talpinimo tiekėjo (pigesnės pakaitos serveriai.lt), su manim susisiekė Gediminas Gražys, firmos 321.lt darbuotojas. Jis man pasiūlė nemokamą 12 mėnesių talpinimą. Žinoma šiais laikais nebūna nieko už dyką, todėl už šią paslaugą turiu įsidėti jų banerį į tinklapį. Pradžioje galvojau kaip pasielgti, tačiau po keleto dienų priėmiau jų pasiūlymą ir pradėjau perkėlimą.

Tinklapių perkėlimas nebuvo sklandus, nes dar nebuvau niekad susidūręs su tokiu reiškiniu. Tai padaryti padėjo ir 321.lt klientų pagalbos skyrius ir kolega Dratas. Tikrai Ačiū jiems! Na o dabar jau atrodo viskas gerai ir jau vėl grįžtu prie blogo rašymo.

Jau yra paruošti keli juodraščiai, kurie jau bus paskelbti jau pirmosiomis kitos savaitės dienomis. Tikrai tikiuosi, kad vėl pradėsiu dažniau rašyti, o tai pritrauks dar didesnį susidomėjimą.

Iki susiskaitymo kituose įrašuose 🙂

Categories
IT

TEO tinklapių talpinimas

Paveikslėlis iš http://www.64bitweb.com

Lietuvoje yra daug firmų teikiančių tinklapių talpinimą (hostingą). Kiekviena iš jų siekia pritraukti, kuo daugiau klientų. namo nuomone, klientų skaičius turėtų priklausyti nuo paslaugų kokybės, tačiau taip būna ne visada.

Seniau TEO (Lietuvos telekomas) teikdavo talpinimo paslaugas, tačiau jų kaina palyginus su kitomis hostingą teikiančiomis bendrovėmis būdavo gana nežmoniška. Kiek pamenu, norėdamas turėti planą su viena MSQL duomenų baze turėdavai mokėti apie 50 Lt. Atrodo neblogai, tačiau serveryje būdavo suteikiama apie 150 MB, o duomenų srautas taip pat nedidelis. (DUOMENYS NETIKSLŪS). Nuo šių metų pradžios TEO pakeitė savo talpinimo paslaugų planus.

Dabar jų siūlomi planai ne patys pigiausi, tačiau jau arčiau realybės. Su TEO talpinimu susidūriau, kai buvau paprašytas padaryti savo buvusios mokyklos tinklapį. Dabar vyksta bandomasis laikotarpis ir klientai gali pasinaudoti laikinai sukurtais vartotojų vardais ir išbandyti sistemą. Na aš ir pamėginau.

Pirmiausia, vartotojo sistema gana paprasta ir lengvai suprantama. Kiekvienas nepatyręs vartotojas galės susikurti ir MSQL duomenų bazę, bei pasinaudoti jau paruoštais taikomųjų programų paketais (WordPress, Joomla ir kitais). Peržvelgęs visas galimybes, pagalvojau, kad nebus jokių problemų. Tačiau klydau. Niekaip nesugebėjau įdiegti taikomosios programos, nes sistema niekaip negalėjo rasti sukurtos duomenų bazės. Dėl šios priežasties turėjau kelti failus rankiniu būdu.

Mokyklai reikalinga paprasta ir funkcionali svetainė, tai kūrimui panaudojau WordPress varikliuką. Failus į serverį nusiunčiau be jokių problemų, tačiau problemos prasidėjo diegiant sistemą. Pirmoji problema – niekaip nepavykdavo sukurti config failo. Pasinaudojus WordPress pagalba radau, kad reikia pakeisti failo leidimą, tačiau toks koks buvo nurodytas pagalbos skiltyje neveikė. Įdiegus sistemą iškilo ta pati problema su failų leidimais. Šią problemą išsprendžiau su kitų pagalba www.blogeriai.lt svetainėje. Nors dabar žinau ką reikia daryti, tačiau tikrai atsibosta vos įkėlus įskiepį, tvarkyti jo leidimus.

TEO pagalbos linija taip pat nelabai gerai funkcionuojanti. Į vieną klausimą atsakymo laukiau net vieną dieną, o į kitą nebuvo visiškai atsakyta. Pagalbą galima gauti tik paskambinus telefonu, tačiau žmogus kuris šnekėjo su manimi, nelabai suprato, kas yra DNS adresas.

Na čia pagrindinės problemos su kuriomis susidūriau. Žinoma buvo ir kitokių, tačiau jos nėra tokios reikšmingos. Tikiuosi, kad artimiausiu metu TEO talpinimo paslaugų kokybė tikrai pagerės.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443