Categories
IT

Priklausomybė #2

strangepictures.net

Balandžio pirmąją parašiau šio rašinio pirmąją dalį. Išgirdus, bei perskaičius atsiliepimus apie šį įrašą, kilo dar minčių bei pastebėjimų.

Priklausomybė gali būti netik nuo žaidimų – tokią frazę išgirdau iš vieno savo draugo. Tikrai sutinku su šia nuomone. Turbūt vienas iš pavyzdžių – socialinių tinklų nariai. Dažniausiai tai būna gana jauni, 13- 15 metų, vaikai, kurie po truputėlį tampa priklausomais nuo bendravimo internetu. Kaip ir žaidimai, taip ir socialiniai tinklai formuoja mūsų bendravimo stilių. Maža dalis žmonių bendrauja rašydami lietuviškas raides, dėdami skyrybos ženklus. Galbūt tai nėra tiek svarbu, kiek žmogaus apsimetinėjimas visai kitokiu.

Kiekvienas internetinės bendruomenės žmogus, internete gali pasijusti visai kitaip. Viena svarbiausių priežasčių – anonimiškumas. Juk kiekvienas mūsų gali užeiti į vieną iš daugelio socialinių tinklapių, užsiregistruoti nežinomu vardu ir bendrauti. Šitokiu būdu žmogus kuria tokį personažą, koks norėtų būti realiame gyvenime. Esu pakliuvęs į tokias situacijas, kai žmogus internete pasakoją vieną, elgiasi visiškai kitaip nei realybėje.

Rašant šiuos įrašus vis pagalvodavau, kaip aš atrodau būtent tokioje situacijoje. Nors nesu priklausomas nei nuo žaidimų, nei nuo soc. tinklų, tačiau manao nuomone esu priklausomas nuo bloginimo. Ši priklausomybė pasireiškia tuo, kad kiekvieną dieną galvoju ką parašyti į savo blogą. Galbūt toks prisirišimas prie tinklaraščio tikrai nėra blogai, nes tai kažkokia saviraiškos priemonė informacinėje visuomenėje.

Na, o dabar pateikiu keletą naudingų dalykų, kurie padės žmonėms pasėdintiems prie kompiuterio(Šaltinis alfa.lt):

Akių pratimai

1. Atmerktomis akimis po 3-4 kartus į abi puses darykite apskritus judesius.
2. Užmerkite akis, pridenkite delnais, 3 minutes atsipalaiduokite.
3. Po akimis — duobutėje prie nosies — suraskite tašką, kuris truputį paspaudus skauda. Spauskite šį tašką. Suskaičiuokite iki 30 ir atleiskite.
4. Pirštais po antakiais „pieškite“ lankus. Judėti reikia nuo nosies smilkinių link 15 kartų. Antakių nespauskite.

work_station_sitting

10 pagrindinių taisyklių, kaip sėdėti prie kompiuterio:

 1. Kėdė, ant kurios sėdi prie kompiuterio privalo būti su atlošu ir pageidautina – sukiotis į visas puses.
 2. Sėdint ant kėdės, kojos turi visomis pėdomis stovėti ant grindų, jokiu būdu nekabėti ir nebūti pariestos.
 3. Kėdės sėdima vieta turi būti lygiagreti grindims.
 4. Nugara iki menčių turi visiškai prisiglausti prie atlošo – nei atlošo viršus, nei apačia neturi būti pakilusi nuo nugaros.
 5. Kai dirbi klaviatūra, alkūnės turi būti pakeltos ore, o ne atremtos į kėdės atramas. Ergonomikos specialistai teigia, kad kėdės su atramomis tinka tik viršininkui ar svečiui, nedirbančiam, o tik sėdinčiam.
 6. Rankos riešas taip pat turi būti pakeltas, o ne atremtas į klaviatūros atramą, kurios dabar vis dažniau populiarėja, ar stalą.
 7. Monitorius turi stovėti taip, kad akių lygyje būtų jo viršutinė linija
 8. Nuo monitoriaus iki veido turi būti 46–77 cm.
 9. Monitoriaus ekranas turi „negriūti“ ir nebūti pernelyk atloštas, būti tokioje padėtyje, kokioje laikytumėte priešais save pasiėmęs paskaityti dokumentą.
 10. Kas 1, 5- 2 val. darbo valandas padarykite 5-15 min.pertrauką, kurios metu atlikite pratimus.

Patarimai tėvams:

 • Normuokite prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
 • Stebėkite, kad kas pusę valandos vaikas padarytų 15 minučių pertrauką.
 • Nepirkite vaikui agresyvaus turinio žaidimų.
 • Pažaiskite su juo kartu — tuomet galėsite ne tik kontroliuoti eigą, bet ir suartėti, labiau pasitikėsite vaiku.
 • Jeigu vaikas pavargo, iš karto darykite pertrauką, išeikite kartu į lauką. Padės ir šiltas dušas arba šaltas kompresas ant kaktos.
Categories
IT

Priklausomybė

pc-ad

Jau balandžio pirmosios vakaras. Dauguma jau iškrėtėme pokštus savo draugams ir artimiesiems. Naršydamas po internetą užsukau į www.delfi.lt svetainės skyrelį Delfi TV. Čia viename video iš “Humoro klubo” pamačiau, bei išgirdau M.Katlerį kalbantį apie vieną labai rimtą problemą – priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų.

Kiekvienas esame žaidę su kompiuterių, bent kartą savo gyvenime. Vieni žaidė strateginius, kiti loginius, ar kitokio žanro žaidimus. Šiuolaikiniai žaidimai tikrai įtraukia į visą veiksmą, tačiau dažnai pasitaiko, kad nebeina pabėgti nuo jo. Dažniausiai pasitraukiame tik tada, kai pasiekiame žaidimo tikslą, įvykdome visas užduotis, tačiau yra žaidimų, kuriose nėra pabaigos.

Vienas iš tokių pavyzdžių – internetinis žaidimas “ Travian”. Šio žaidimo esmė labai paprasta: jūs gaunate viena gentį ir padedate jai gyventi, plėstis, kariauti. Atrodo viskas paprasta, tačiau čia nėra jokių judančių figūrų, garsų ar dar kitokių įmantrybių, Jūs tik spaudinėjate įvairius mygtukus, tai atlikdami veiksmus. Labai daug mano pažįstamų yra ar buvo įsitraukią į šį žaidimą. Jiems galvoje vis tik sukdavosi mintis – kuo greičiau grįžti namo ir pasitikrinti, kaip gyvena jų kaimas.

Dar vienas labai panašus žaidimas, neturintis pabaigos – “ MU”. Čia veiksmas vyksta realiu laiku, tačiau kiek bežaistum tu vis tiek nepasieksi aukščiausio lygio. Kiekvienas žaidėjas galėdamas prisėsti prie kompiuterio iškart puola pirkti neaiškius dalykus. Turbūt svarbiausias ir man labiausiai neįtikėtinas dalykas – po kurio laiko žmonės savo sukurtus žmogeliukus(pasiekusius  tam tikrą lygį ar kokį kitą kriterijų) parduoda. Žinokit išgirdęs kainas tiesiog apstulbau. Juos svyruoja net iki 400 Lt. O ką veikti su tuo nusipirktu žmogeliuku? Mano atsakymas – nieko. Taip sakau, nes jį gali tobulinti, o jo tobulumas tebus virtualiame gyvenime,  todėl realiame gyvenime tai bus niekas, tik paprasčiausiai išleista didelė pinigų suma.

Galbūt aš esu skeptiško požiūrio į žmones, kurio yra priklausomi nuo kompiuterio, tačiau po kurio laiko, su šiais žmonėmis reikia mokintis bendrauti iš naujo. Kodėl taip? Ogi labai paprasta – jie realiame gyvenime lieka įsijautę į savo kuriamus personažus žaidimuose. Taip pat, jų elgsena realiame ir virtualiame gyvenime gali visiškai skirtis (galbūt bendravimą galima palyginti su socialinių tinklų bendravimu).

Gali būti, kad yra žmonių, nesupratusių mano išsakytos nuomonės. Šiems žmonės tikrai rekomenduoju pasižiūrėti rašinio pradžioje minėtą video(jį rasite po įrašu). Apie mano minėtą problemą užsimenama, kai Mantas Katleris pasakoja apie savo kambarioką.

Categories
IT

Priklausantis nuo blogų

Viename iš užsienio blogų, tiksliai nepamenu kuriame, radau įdomų paveikslėlį. Ja me užrašyta – “I am 79% addicted to blogging!” (Aš esu 79% procentais priklausomas nuo blogo). Tai perskaitęs pagalvojau, kiek aš esu nuo bloginimo priklausomas. Atsakiau į 14 klausimų ir gavau atsakymą:

87%How Addicted to Blogging Are You?


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443