Categories
IT

Baltix GNU/Linux

Baltix

Štai ir praėjo jau daugiau nei 2 savaitės, kai mano kompiuteryje veikia dvi operacinės sistemos: Windows ir Baltix. Žinoma, daugelis sakytų, kad kompiuteris veikia lėčiau ir t.t., tačiau tikrai to nepastebėjau. Šiame įraše pasistengsiu atskleisti pagrindinius faktus, kurie mane privertė įsidiegti Linux ir kodėl aš jų neištrinsiu.

Šiemet universitete vienas dėstytojas labai užkietėjęs Linux’ų ir atviro kodo gerbėjas, todėl jo paskaitose dažniausia naudojam Linux’us. Atsinešus į paskaitą savo kompiuterį, be tam tikrų programų dirbti neįmanoma, o jos geriausia dirba ant Linux’ų, todėl tai buvo pagrindinė priežastis.

Dar viena priežastis – greitesnis programų veikimas. Turbūt geriausias pavyzdįs – NetBeans. Windows sistemoje jie kraunasi apie  1 minutę, kol peržiūri anksčiau sukurtus projektus ir kitas funkcijas. Linux sistemoje ši programa veikia žymiai geriau ir greičiau.

Turbūt kiekvienam svarbi sistemos veiksena, t.y. sistemos veikimo greitumas, ir saugumas. Turbūt visis kas naudoja ar bent domėjosi Linux operacine sistema, žino, kad joje nesiveisia virusai, todėl nereikalinga antivirusinė programa, kuri dažnai stabdo kompiuterį.

Visi anksčiau išvardinti faktai mane paskatino instaliuoti Linux ir dabar skatina jų nepašalinti. Prieš diegiant naują OS, buvo klausimas kurią Linux versiją pasirinkti, UBUNTU, Baltix ar kitą. Kadangi, dėstytojas labai rekomendavo Baltix, todėl patarimu ir pasinaudojau.

Mano Baltix Baltix GNU/Linux – tai Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims pritaikyta operacinė sistema ir programinės įrangos rinkinys, sukurtas Debian bei Ubuntu GNU/Linux OS pagrindu.

Kadangi ši sistema pritaikyta Lietuvos rinkai, tai pačiose naujausiose versijose galėsime be jokių problemų prisijungti prie Omni Connect, Mezon, ar kitų interneto tiekėjų. Kaip ir kitose Linux distribucijose, iškart įdiegtas OpenOffice, Gimp bei kitos programos. Tam, kad galėtumėme naudotis kai kuriomis Windows programomis, jau iškart įdiegta Wine programa.

Tiems, kas nenaudoja  Linux, gali pasakyti, kad kiekvienas gali jį naudoti, nes čia GUI yra panaši kaip ir Windows. O norėdami atnaujinti, perinstaliuoti ar išbandyti Linux, jums tereiks ~15 min.

P,S. Šiandien perskaičiau įdomų straipsnį apie Linux ir Windows


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443