Categories
Įdomybės

Naujos kartos namai

Mūsų pasaulis tobulėja kiekvieną dieną. Atsiranda naujų prietaisų, vaistų ir idėjų. Vis dažniau ir dažniau pastebime, kaip stengiamasi viską sujungti į vieną visumą, kaip mes susiejame visus turimus daiktus.

Kiekvieną dieną savo RSS skaityklėje randu įvairiausių naujienų. Labai dažnai mane sudomina idėjos apie ateities technologijas. Visai nesanai FWD>> portale rašiau apie “TabletBook”, planšetinį kompiuterį net A3 dydžio ekraną. Arba esat girdėję ar matę apie naujoviškos kartos automobilinius langus?

Visa tai naujos koncepcijos ir idėjos, kaip padaryti mūsų gyvenimą daug geresnį. Šiandien su jumis noriu pasidalinti video, kuriame Corning kompanija dalijasi savo ateities vizija. Šios vizijos centre – specialus stiklas. Galbūt tokius namus mes turėsime labai greit? Juk jau turime operacinių sistemų leidžiančių susieti įvairiausius įrenginius

Categories
IT MRU

Mokymasis MRU žengia į IT

Šiuolaikinis pasaulis tobulėja ir beprotiškai greit keičiasi. Kiekvienoje gyvenimo srityje mes stengiamės prisitaikyti prie naujovių, jas naudoti siekiant geriausių rezultatų. Šiame įraše, pamėginsiu papasakoti, kaip Mykolo Romerio universitetas stengiasi neatsilikti nuo mokslo pažangos.

Visi tie, kad bent kartą yra vaikščioję po MRU kolidorius, užsukę į auditorija, tikrai neleis man sumeluoti, kad čia stengiamasi gyventi labai moderniai. Galbūt paklausite, kaip tai pasireiškia, o gi labai paprastai:

  • Didžiojoje dalyje paskaitų dėstytojai perteikia medžiagą naudodamiesi skaidrėmis
  • Dėstytojai, studentai, fakultetų atstovai, studentų atstovybė bendrauja elektroniniu paštu
  • Sukurta nuotolinio mokymosi sistema
  • Filmuojamos ir įrašomos paskaitos, vėliau jas galima peržiūrėti internete
  • Virtuali studijų valdymo sistema

Apie paskutiniuosius du punktus norėčiau papasakoti plačiau, nes jie visai nauji ir tikrai įdomūs.

Jau nuo šių metų MRU turi įrengtą auditoriją, specialiai pritaikytą paskaitų vedimui ir jų filmavimui. Kiekvienas dėstytojas gali pasinaudoti šia auditorija ir įrašyti savo paskaitą. Mūsų duomenų bazių dėstytojas Mykolas Okulič-Kazarinas ne kartą skaitė paskaitą, tuo pačiu metu ją įrašinėdamas. Studentai, kurie nebuvo paskaitoje ar studijuojantys neakivaizdžiai, gali parsisiųsti paskaitą ir peržiūrėti namuose. Tokiu būdu, dėstytojas savo medžiagą gali perteikti daugeliui studentų.

Galbūt nealabai įsivaizduojate, kaip tai atrodo? Pateikiu jums trumpą video iš vienos Mykolo Okulič-Kazarino filmuotos paskaitos (Vaizdas labai suspasustas, nes neturiu tokios redagavimo programos, kuri leistų redaguoti labai platų vaizdą):

Kaip matote vaizdą sudaro du langai: filmuojamas dėstytojas ir kompiuterio ekranas (žinoma, jei reikia).

SVS langas

Kita naujovė – Studijų valdymo sistema. Tai dar viena naujovė Mykolo Romerio universitete. naudodamiesi šia sistema, studentai gali pasirinkti paskaitas, pasirinkti projektus, kuriose nori dalyvauti ar būtinai turi dalyvauti (pvz. dėstytojas pateikė užduotį). Ši sistema yra dar nauja, todėl visų jos panaudojimo galimybių dar nežinau, tačiau labiausiai mane nustebinęs dalykas – sukurtas dirbtinis intelektas. Jis naudojamas, kai studentai atlieka užduotis  ir vertina tam tikrus teiginius. Šis dirbtinis intelektas surenka visų studentų balsus ir skaičiuoja bendrą įvertinimą, atsižvelgdamas į studentų reitingą. Šis reitingas priklauso nuo ankstesnių projektų dalyvavimo ir įvertinimo. Jau kitą semestrą šią sistemą, bent Verslo informatikai, tikrai naudosime dažniau, todėl galėsiu išsamiau papasakoti apie ją.

Na atrodo, tai pagrindinės dvi naujovės, susijusios su mokymusi Mykolo Romerio Universitete. Tikrai manau, kad tai tik pradžia stengiantis pradėti kurti modernaus mokymosi sistemą.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443