Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Ir kaip čia viskas buvo…

Woowww, vat čia dar viena savaitėlė praėjo. Pirmiausia ir svarbiausia žinia – pagaliau galėsiu savo rankose laikyti bakalauro  diplomą. Trečiadienį pristačiau ir “apgyniau” savo bakalaurnį darbą “Taikomųjų programų transformavimas tarp skirtingų išmaniųjų telefonų operacinių sistemų”. Labai džiugu, kad 3 mėnesių darbas buvo įvertintas aukščiausiu pažymiu. Žinant pažymį ir jau galvojant apie diplomo atsiėmimą, “nudžiugino” žinia iš MRU – diplomų įteikime man neteks dalyvauti, nes kaip tik tuo metu būsiu išvykęs. Žinot, kažkaip nenustebau sužinojęs tokį pranešimą. Per 4 metus universitete tiek patyriau, kad kiekvienas paprasčiausias planavimas bent 2 mėn. į priekį dažniausiai nepasiteisina. Kaip sakė mano draugė, universitetas atrodo, ne darželis, bet jokio struktūros – sako vieno, o padaro visiškai kitaip.

Atsimenat praėjusiame įraše kalbėjau apie darbus susijusius su tinklapio dizainu. Žinokit, tai buvo netik kalbos. Mano draugė sukūrė jau kelis logotipo prototipus, šiandien pradėjau kurti tinklapio dizaino mockus. Viskas žingsniuoja po truputį, nes darbe vis kasdien praleidžiu po 9-10 valandų. Darbas pinigai, bet kasdien kuriant įvairiausias funkcijas, kyla vis naujų idėjų apie įrašų, skirtų FWD.lt, tematiką. Manau, artimiausiomis dienomis turėtų pasirodyti koks paprastas tutorialas apie JS ar CSS.

Galų galiausiai, vis neapsisprendžiu dėl Interneto konferencijos “Login”. Tikrai norėčiau sudalyvauti ir pasisemti naujų idėjų ir žinių, bei susitikti su daugybe IT žmonių, tarp jų ir FWD komanda. Na tikiuosi, savaitgalis padės šiek tiek pabėgti nuo kompiuterio ir apsispręsti. Taigi gero ir šilto savaitgalio!!!!

 

P.S. Toks nurautas video prie6 savaitgalį

 

Categories
MRU

Trečias kursas – antra sesija

Books

Tik šeštadienį sužinojau, kad pagaliau baigiau Verslo informatikos 3 kursą. Liko tik vieni metai ir pagaliau bus pabaigtas pirmasis aukštojo mokslo laiptelis, o Mykolo Romerio Universitetas išleis pirmąją Verslo informatikos studentų laidą. Ši sesija buvo kitokia nei anksčiau buvusios. Turbūt pats svarbiausias dalykas – laikiau išankstinę sesiją. Kadangi gegužės 28 dieną iškeliavau atostogauti į Italiją, todėl reikėjo būti išlaikius visus egzaminus. Viskas atrodo sekėsi puikiai, tik gaila, kad dėstytojui pritrūko šiek tiek supratimo po paskutinio egzamino, todėl rezultatų turėjome laukti daugiau nei tris savaites, kad sužinotumėme rezultatą.

Elektroninis verslas ir e. paslaugos

Dar prieš semestro pradžią pamačius tvarkaraštį ir šio dalyko dėstytoją, iškart tapo aišku, kad paskaitoje išgirsime labai daug geros ir naudingos informacijos, bei pamatysime praktinį jos pritaikymą. Kiekvieno seminaro metu V. Višnevska skatindavo diskusijas, pateikdavo užduotis kurių pagalba įsisavindavome informaciją. Semestro eigoje rašiau nesveikasmaistas.ismegink.lt, kurio sukūrimas buvo pagrindinė semestro užduotis. Kurdami šį tinklapį panaudojome didžiają dalį dėstytojos išsakytų patarimų, paskaitų metu išgirstų metodų. Labai džiugu, kad semestro pabaigoje išaiškėjo, kad kurso draugų ir specialistų vertinimu, šis projektas buvo vienas geriausių.

Išskirstytos sistemos ir duomenų apsauga

Dalyko pavadinimas labai aiškiai atspindi semestro metu gautą medžiagą. Medžiagos buvo daug, beveik visa angliška. Žinoma tai nesukėlė sunkumų, tačiau dėstytojų žinios ir noras studentam perteikti informaciją labai koregavo studentų norą mokytis. Pirmojoje semestro dalyje viskas buvo struktūrizuota ir aišku. Dėstytoja tikrai šnekėjo apie dalykus, kuriuos tikrai išmano. Turbūt labiausiai džiuginantis dalykas buvo tai, kad kalbant ir aiškinantis nereikėjo lietuvinti terminų ir išsireiškimų. Antrojoje semestro dalyje pasikeitė dėstytojas. Apsilankius keliose paskaitose paaiškėjo, kodėl studentų kiekis psakaitoje sumažėjo iki šešių ar net mažiau. Nebuvo jokios struktūros, nagrinėjami seni dalykai, nepriimama kritika. Apibendrinant pasakysiu, jau senai pasitvirtinusį dalyką – du dėstytojai vedantys vieną paskaitą nežada nieko gero.

Mokesčių teisė ir administravimas

Teisės dalykų šį semestrą buvo tikrai daug. Man kaip praktikos mėgėjui toks teorinės informacijos kiekis yra tiesiog žiaurus. Šio dalyko dėstytojai suprasdami, kad mes ne teisininkai, kad įstatymai nėra pagrindinis skaitinys vakarais, vedė paskaitas daug aiškiau, pateikdami realius pavyzdžius. Šis mokomasis dalykas leido netik sužinotiu daugiau apie PVM, GPM, PM ir kitus mokesčius, bet ir įsigilinti į kaikuriuos skaičiavimo niuansus, supasti jų svarbą valstybės biudžetui.  Labai džiaugiuosi, kad mums dėstė labai patyrusi, daug seminarų verslininkam vedanti dėstytoja. Ji mums netik pateikė sausą informaciją, bet privertė galvoti ir stengtis išsisukti iš sunkiausių situacijų.

Verslo strateginis valdymas

Tikrai nenustebau semestro pradžioje išgirdęs, kad vėl reikia naujos verslo idėjos, kuriai rašysime strateginės veiklos planą. Jau pirmame kurse rašėme verslo planą, tačiau čia reikėjo žvelgti į projektą šiek tiek iš kitos pusės. Mūsų grupė pasirinko rašyti planą apie reklaminių produktų katalogą. Semestro eigoje paaiškėjo, kad mūsų projektas specifinis, jam nereikia aprašinėti kaikurių užduočių. Labai dažnai, toks faktas dėstytoją išvesdavo iš rėmų, jis pasimesdavo, todėl mes vėl turėdavome pasakoti viso projekto apibūdinimą, bykdymą ir t.t. Mūsų pasirinktoji idėja gali būti įgyvendinta, todėl visą planą atlikinėjome labai atidžiai, skaičiavome biudžetą įvairiausiais variantais, stengėmės pamatyti silpnąsias puses. Pasibaigus semestrui ir pamačius rezultatus, šiek tiek supykau, kad vertindamas dėstytojas vėl užmiršo mūsų projekto specifiką ir jo naudojamus realius duomenis.

Elektroninio verslo teisė

Man asmeniškai elektroninio verslo teisė buvo sunkiausias dalykas. Semestro pradžioje viskas atrodė gana paprasta, nera jokių didelių teisinių dalykų, dėstytojas pasakoja gana suprantama kalba, tačiau pirmasis įspūdis buvo klaidingas. Kuo toliau, tuo labiau atsirado įvairių įstatymų, kodekso straipsnių, kuriuos reikėjo žinoti, mokėti susieti ir žinoti pagrindinę esmę. nepaisant viso sudėtingumo, sužinojau daug naudingos ir naujos informacijos. Žinoma gauti informacijos yra viena, bet kai egzaminas turi 10 klausimų, kurių atsakymui skiriama apie 1 min., turi jausti kaip žuvis vandenyje arba tau “šakės” 😀

Keisčiausia šio dalyko užduotis – mokslinio darbo kritikavimas. Aš asmeniškai nesijaučiu labai dideliu elektroninės teisės žinovu, kad galėčiau kritikuoti mokslinius darbus.  Norint gauti padorų semestro įvertinimą, užduoties nebuvo galima išvengti, todėl pasirinkau I. Rotomskio ir D. Štitilio straipsnį “Ginčų su vartotojais sprendimas elektroninėje komercijoje”. Straipnis tikrai įdomus ir naudingas, tačiau kai reikėjo rasti trūkumus, pasikeitimus dabartiniuose įstatymuose bei pateikti pasiūlymus, susidūriau su sunkumais. Dabar galiu pasakyti, kad viskas baigėsi gana gerai ir įvertinimas visai normalus.

Kursinis darbas

Tai vienas didžiausių rašytų darbų universitete. Jau praėjusio semestro pradžioje galėjome pasirinkti kursinio darbo temą. Aš kaip programuotojas, besidomintis Android OS, be jokių dvejonių pasirinkau būtent su šiais dviem faktais susijusią temą. Po pirmojo pokalbio su dėstytoju pakoregavome pavadinimą ir jis skambėjo taip “Taikomųjų programų transformavimas tarp skirtingų išmaniųjų telefonų operacinių sistemų”. Pagrindinis dalykas apžvelgiamas darbe – naujo produkto XMLVM pritaikymas kuriant programas mobiliesiems telefonams.

Rašant darbą susidūriau viena labai svarbia problema – Apple produktų uždarumu. Norėdamas pažiūrėti kaip veikia mano sukurta programa Android telefonams, o vėliau kryžmiškai perkompiliuota ir skirta iPhone, susiduriau su problema, kad negaliu įsidiegti iOS SDK. Neturėdamas MAC kompiuterio ar kito, kuriame būtų galima įsidiegti nelegalę MAC OS, prašiau blogerių pagalbos. Dėkoju Jonui ir Vytautui, kurie sukompiliavo mano programą ir atsiuntė ekrano vaizdus. Šios problemos sprendimo tikrai reiks ieškoti, nes bakalaurinio darbo tema tokia pati

Kaip ir kiekvieno semestro metu MRU pateikia įvairiausių stebuklų ir netikėtų sprendimų. Džiugu, kad viskas gerai baigėsi ir liko tik prisiminimai, bei kažkur išsaugota informacija, kuri sugrįs prireikus. Visiems gerų atostogų!!!

P.S. Elektroninio verslo teisę dėstė visiems blogeriams žinomas L. Ulevičius

Categories
MRU

Trečias kursas – pirma sesija

Atrodo pagaliau galiu pasakyti – SESIJA baigta. Rašydamas šį įrašą dar nesu tikras dėl vieno iš savo egzamino įvertinimo, tačiau manau viskas pasibaigs taip kaip yra dabar. Šiame įraše pasistengsiu apžvelgti visus šio semestro dalykus ir pateiksiu pagrindinę problemą, kodėl aš dar nesu ramus dėl savo sesijos rezultatų.

Turbūt šis atsiskaitymų mėnuo pareikalavo daugiausiai emocinių jėgų, negu prieš tai buvę. Pirmiausia, dėl to, kad dirbu. Tikrai reikėjo daug valios pastangų, kad grįžus iš darbo būtų galima prisėsti prie knygų, pasiruošti egzaminams. Žinoma, dažnai tiesiog reikėdavo pamiegoti keliomis valandomis mažiau, bet juk tokia dirbančių studentų dalia.

Antra – turbūt daugiausiai nerimo ir pykčių atnešusi priežastis – neaiškus ir nesąmoningas Kompiuterinių sprendimų modeliavimo egzaminas, jo įvertinimas ir viso semestro darbas. Tikrai nestikėjau, kad idėjus tiek pastangų, tiek laiko praleidus studijuojant šį dalyką (studijavome savarankiškai, nes nebuvo paskaitų), susikaups tiek neigiamų emocijų, nerimo. Šiam dalykui skirsiu specialų įrašą (jo belaukiant gali pasižiūrėti – http://www.demotyvacija.lt/mru-studiju-valdymo-sistema-1325673.html), na o dabar apie viską nuo pradžių.

Finansų ir verslo informacinės sistemos

Dalykas išties naudingas Verslo informatikams. Semestro metu mokėmės naudoti „OpenERP“ sistemą, apžvelgėme elektroninės komercijos sistemas („Magento“, „OpanCart“) ir daug kitų informacijos valdymui skirtų sprendimų. Taip pat teko šiek tiek pačiupinėti „Microsoft Project“. Atrodo viskas tikrai įdomu ir gali būti pritaikoma ateityje, tačiau trūko vieno dalyko – studentų sudominimo. Ištikro sunku pasakyti, kur buvo pagrindinė priežastis: ar studentų nenoras sužinoti apie šias sistemas, ar dėstytojo nemokėjimas sudominti. Aš asmeniškai iš šios paskaitos pasiėmiau tai kas man atrodė naudinga ir svarbu, o artimiausiose projektuose panaudosiu ir keletą naudotų sistemų.

Informatikos teisė

TEISĖ – štai šis žodis gasdino jau prieš prasidedant paskaitoms. Niekad nebuvau sutvertas tokiems labai teorinėmis žiniomis pritaikytiems mokslams. Prasidėjus paskaitoms ir seminarams, pamatęs dėstytojo stilių, supratau, kad ši disciplina bus tikrai įdomi, suteiks daug žinių. Nors paskaitų metu buvo daug teisinių terminų ir sąvokų, o jos kartais keldavo miegą (paskaita būdavo 8 val. ryto :D), tačiau seminarų metu atliekant gana įdomias užduotis, buvo galima įsisavinti pagrindinius principus. Kaip vienas iš seminaro darbų, tai sukurta „Facebook“ soc. tinklo programa „Invormacijos surinkėjas“ (http://apps.facebook.com/rinkejas/

Objektinis projektavimas ir programavimas

Pavadinimas atspindi viską. Jau prieš semestra tikėjausi, kad šis dalykas bus vienas iš lengvesnių, nes jau 9 mėn. dirbu programuotoju. Žinoma, darbe neteko braižyti ir kurti visos sistemos modelio, tačiau kartais reikėdavo ir pamodeliuoti tam tikro modulio veikimą. Mokymo procesą būtų galima padalinti į dvi dalis (buvo du dėstytojai): pirmoji – paprasta teorija, su nieko neveikimu ir tos pačios medžiagos vertinimu vis kitaip atėjus sekančiai paskaitai. Antroji dalis daug naudingesnė – mums reikėjo netik paimti ir sumodeliuoti tam tikrą sistemą, bet ir ją suprogramuoti. Ilgai galvojome (su drauge Sandra), kokią sistemą sukurti ir galiausiai nusprendėme, kad kursime laikraščių prenumeratos admisitravimo sistemą. Po kelių dienų štempto schemų braižymo ir programavimo, turėjome labai paprastai veikainčią sistemą (naudojome JAVA su Swing technologija).

Skaitiniai metodai

MATEMATIKA!!! Ar žinot kaip sunku vėl pradėti spręsti aukštosios matematikos uždavinius, po vienerių metų pertraukos? Turbūt niekad taip sunku nebuvo sprendžiant uždavinius su matricomis ar ieškant funkcijų išvestinių. Kuo daugiau paskaitų, tuo labiau prisiminėme uždavinių sprendimo specifiką, būdus. Paskaitų metu buvo ir daug neaiškių vietų (plikos teorijos aš neįkertu), tačiau seminarų metu sprendžiant uždavinius viskas tapo daug aiškiau ir lengvai prprantama. Labai svarbų indėlį baigiamajam pažymiui turėjo ir laboratoriniai darbai. Jų metu mums reikėjo spręsti uždavinius naudojantis „vxMaxima“. Pradžioje atrodė, kad tai labai tankus miškas, tačiau išmokus sintaksę, perpratus uždavinių sprendimų algoritmus, nesunku buvo juos užrašyti šia sistema ir išspręsti. Galiausiai supratau – man labai patinka matematika.

Įmonės finansai

Turbūt visiems patinka skaičiuoti pinigus, matyti kur ir kaip jie keliauja. Šis studijų dalykas netik padėjo sužinoti kaipsudaromas įmonės balansas, pelno – nuostolių ataskaita, bet ir padėjo išmokti analizuoti šias dvi labai svarbias lenteles. Atrodo, kas čia tėra analizuoti įmonės finansus, bet patikėkite, reikėjo pasukti smegenėles žiūrint į tuos skaičius. Galbūt seminarų metu nepersistengdavome, tačiau atliekant paskutinį darbą viską reikėjo sužinoti, mokėti paaiškinti, o svarbiausia – įžvelgti problemą. Labai džiugu, kad mūsų baigiamasis semestro balas buvo įvertintas auksčiausiu pažymiu.

Kompiuterinis sprendimų modeliavimas

Apie šį dalyką jau kalbėjau įrašo pradžioje, tačiau semestro metu susikaupė tiek įspūdžių (daugiausiai neigiamų), apie kurios aš papasakosiu specialiai skirtame įraše.

Na tokia buvo mano sesija, kuri dar nesibaigė (paskutinis egzaminas – 20 d., o šiandien jau 24 ir galo nesimato). Tikėkimės, kad pasiekti rezultatai padės gauti stipendiją ir bent kiek papildyti savo studentišką piniginę 🙂

Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Pagaliau poilsis….

A. Ubartienės foto

Štai praėjo dvi košmariškos savaitės. Turbūt dar niekad neturėjau tiek darbų, tiek reikalų, kad kartais net nebūdavo laiko normaliai išsimiegoti. Viskas taip greit bėgo, reikėjo būti visus darbus susidėliojus labai tiksliai ir efektyviai, nes jų kiekis buvo milžiniškas. Ką aš tiek veikiau? Oooo, sunku visus tuos darbus išvardinti, tačiau galiu pasakyti, kad jie susiję su studijomis, darbu ir teisėjavimu.

Po visų “kolių” universite, sudėtingų užduočių darbe, šiandien galiu šiek tiek atsipūsti. Prasidėjo dviejų savaičių pertrauka krepšinio pirmenybėse, MRU prasidėjo sesija (pirmas egzaminas tik sausio 3 d.), o to pasekoje darbe galiu pilnavertiškai dirbti visas 8 valandas. O turbūt svarbiausia – Kalėdinės nuotaikos. Liko tik kelios dienos ir keliausiu namo į Telšius (grįžęs jau nebuvau daugiau nei pusantro mėnesio), reiks susitikt su senai matytais draugais, tėvais ir giminaičiais. Galbūt tai padės šiek tiek pailsėti, nes dabar jaučiuosi tikrai pavargęs.

Šiandien visą dieną sninga. Bijau net pagalvoti, kiek gal užtrukti kelionė iš darbo namo, tačiau galvoje kirba viena idėja, siūlanti pasinaudoti žiemos teikiamais malonumais.  Visai norėčiau paiimti rogutes ir kartu su draugų kompanija nusileisti nuo kokio didesnio kalno ar šiaip pasiausti sniego pusnyse. Argi nebūtų smagu? Kažkaip senai taip bedalyvavau tokiose paprastose linksmybėse, nes dabar visur viskas sudėtingiau ir kartais nesuteikia tokio malonumo.

Rašydamas šį įrašą klausiau Manto dainos – Sninga. Visai maloniai nuteikia ir kai matai, kad dirbti liko tik mažiau nei valanda ir lauki vakaro. Galbūt jis bus praleistas lovoje su knyga (taip taip SU KNYGA, net pats netikiu ką rašau), bet tikrai stengsiuos ;D  Beje, parašėt laišką kalėdų seneliui? Aš tai ne, bet vat dabar bėgu jį rašyt ir išdėstysiu visus savo norus (Galbūt kalėdų rytą rasiu mažą smulkmenėlę, kuri mane tikrai pradžiugins) 🙂

Categories
MRU

Ir vėl apie MRU…

Turbūt ne pirmą kart internete pasirodo koks nors MRU absolventų ateitį “nušviečiantis” video filmukas ar paveikslėlis. Ištiesų nustebčiau jei kokią dieną atsirastų video, kuris parodytų, koks MRU yra ištikro, kaip ten vyksta gyvenimas. Išties būtų įdomu sužinoti ir statistiką, kiek žmonių baigę MRU dirba pagal specialybę ir panašiai.

Praėjusią savaitę atsirado dar vienas filmukas apie MRU, apie tai kaip absolventai eina dirbt į mėsos kombinatą. Kokia jūsų nuomonė apie tai?


Galbūt jis atspindi teisybė, galbūt ne… Pamatysim po pusantrų metų….

Vat o čia MRU SA atsakymas į tokį pareiškimą:

Prie tos pačios temos apie MRU absolventus:

Ir vienas, šiek tiek linksmesnis video…. (Gal dėl to, kad dirba daugelis absolventų maisto gamybos fabrikuose, mes taip pigiai valgom? :D)


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443