Categories
MRU

Sesija

Na štai ir sulaukėm. Šiandien paskutinis vakaras prieš PAVASARIO SESIJĄ. Galbūt daugelis studentų jau įžengė į egzaminų maratoną, tačiau mano startas laukia tik rytoj. Starto laikas gana neblogas – pirmadienis, 08:00.

Prieš akis 19 dienų (tikiuosi, kad jų  pakaks), per kurias reiks išlaikyti net 6 egzaminus:

  • Diskretiniai skaičiavimo metodai
  • Programavimo pagrindai
  • Verslo planavimas ir valdymas
  • Filosofija
  • Projektų vadyba
  • Tikimybių teorija ir matematinė statistika

Prieš akis antroji sesija, tačiau pasiruošimas jai kitoks. Visų pirma – oras už lango. Tikrai sunku mokytis, kai už lango šviečia saulė, termometras rodo daugiau nei 20 laipsnių šilumos, o tu skaitai konspektą. Dar viena galbūt ne svarbiausia, tačiau man labai nepatinkanti savybė – didelis teorijos kiekis. Artėjantys trys egzaminai pareikalaus tik teorinių žinių, o tavo praktiniai sugebėjimai jas pritaikant bus beveik nereikalingi.

Kažkur internete radau subtilų anekdotą apie įvairių universitetų studentų pasiruošimą sesijai:

Studentai ir Dievas

Pasiunčia Dievas angelą į žemę pažiūrėt kaip studentai ruošiasi egzaminams.
Pirmas angelo raportas: 2 savaitės iki egzaminų: MRU – mokosi, VGTU – geria, LZUU – geria.
Antras raportas: Savaitė iki egzaminų: MRU mokosi, VGTU – mokosi, LZUU- geria.
Trečias: Trys dienos iki egzaminų: MRU – kartojasi, VGTU – mokosi, LZUU – geria.
Paskutinė naktis prieš egzaminus: MRU – miega, VGTU – kartojasi, LZUU – Dievui meldžiasi.

Pabaigai, norėčiau pasakyti, kad čia ne vienintelis rašinys apie šį vasarinį egzaminų maratoną. Artimiausiu metu turėčiau baigti koreguoti keletą įrašų, kuriuose sužinosite geriausius dėstytojų posakius surinktus per metus, bei nuomonę apie kiekvieną iš egzaminų. O tam, kad viskas pavyktų gerai, noriu pasakyti prisimintą savo vidurinės mokyklos direktoriaus M.Sabaliausko legendinį posakį – “SĖKMĖS EGZAMINUOSE” (Tie kas mokėsi ir mokosi “Džiuge” tikrai supras, ką aš turėjau omenyje)

Categories
Gyvenimo įspūdžiai Įdomybės

Mokslai

Už lango graži diena. Dauguma internautų sako, kad lauke šalta, tačiau aš nežinau. Nežinau, nes visą dieną sėdžiu prie specialybės kalbos užrašų ir mėginu prisiminti, ką išmokome.
Pasiekęs skyrelį KIRČIAVIMAS prisiminiau, kad kirčiuoti galime ir kompiuteryje. Jei norite kirčiuoti kompiuteryje, tai galite pasinaudoti Lietuvių – Rusų kalbų kompiuteriniu žodyno – LiRus. Man ši programa padėjo, tačiau joje galėtų būti dar viena funkcija – kirčiuočių nustatymas.

kirciavimas

Taip pat internete užtikau keletą paveikslėlių susijusių su mokslais. Šie paveikslėliai atspindi mokinių arba studentų įvairius poelgius laukiant egzaminų. Taigi pažiūrim:

Semestras prasideda…

Po savaitės
Po dviejų savaičių Prieš bandomuosius egzus
Per bandomuosius egzus Po bandomųjų egzų
Artėja galutiniai egzai Ir tu sužinai kada jie bus
7 dienos prieš egzą 6 dienos prieš egzą
5 dienos prieš egzą 4 dienos prieš egzą
3 dienos prieš egzą 2 dienos prieš egzą
diena prieš egzą naktis prieš egzą
valanda prieš egzą egzamino metu
po egzamino Ką tu jauti dėstytojui po egzaminoWarning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443