Categories
IT

Minityrimas: lankytojų vertė

Ilgai laukiau ir greit prabėgo – taip galėčiau apibūdinti vakar įvykusį blogerių susitikimą.

Vakar sėdėdamas konferencijoje ir klausydamasis pranešimų, bei bendraudamas su kitais blogeriais pasisėmiau gana įdomių idėjų. Turbūt labiausiai patikusi – “Turinio tinklas”. Sukūrus tokio tipo tinklą galėsime pasiekti visai kitokį tinklaraščių kokybės etapą, kai viena tema galėsime paskaityti daugiau nei 1 žmogaus nuomonę ir taip susikurti savo viziją apie vieną ar kitą gyvenimišką dalyką.
Mano dėmesį labai patraukė Džiugo atliktas minityrimas, kuriame atsiskleidė lankytojų pasiskirstymas, bei GOOGLE įtaka mūsų blogams Įkvėptas šio tyrimo aš šiame įraše pamėginsiu patyrinėti, kiek ir kokio tipo lankytojų sulaukiu savo bloge.

Naudosiu tris Džiugo išskirtas lankytojų rūšis:

 • Auksiniai – lankytojai tiesiogiai įvedę adresą www.gedzis.net
 • Sidabriniai – lankytojai atėję iš kitų blogų ar svetainių
 • Bronziniai – lankytojai atėję iš paieškų sistemų

image

Kaip matome diagramoje, gana didelę vartotojų dalį sudaro vartotojai įvedę raktažodžius paieškos sistemose ir užsukę į Gedzis blogą. Pažvelgus į skaičius galima matyti, kad tik 9 procentais atsilieka vartotojai, kurie į šį tinklaraštį užsuka radę nuorodas kitose svetainėse. Vieni vertingiausių vartotojų – auksiniai vartotojai – sudaro 15 procentų. Tikrai džiugu, kad vartotojų pasiskirstymas nėra pakrypęs tik į vieną pusę ir svetainė sulaukia įvairaus tipo lankytojų, tačiau mano manymu svarbiausia, kad svetainė sulaukia susidomėjimo, nesvarbu iškur jie ateina.

image

Pagrindiniai raktažodžiai, kurie atveda vartotojus į tinkraraštį:

 1. ket bilietai (Nuoroda 2 puslapyje)
 2. keliu eismo taisykliu bilietai (Nuoroda 1 puslapyje)
 3. Gediminas Ubartas (Nuoroda 1 puslapyje)
 4. Gedzis (Nuoroda 1 puslapyje)
 5. Telšių miesto šventė (Nuoroda 1 puslapyje)

Svetainės, kurios daugiausiai nukreipė vartotojų į Gedzis blogą:

 1. Google
 2. Facebook.com
 3. Nezinau.lt
 4. Images.google.lt
 5. Inferno.lt

Tie kas vakar buvo “BlogOut” konferencijoje, turbūt atsimena Džiugo paskelbtą konkursą, apie labiausiai “užknisančius” dalykus bloguose. Vienas iš punktų – apgaulingi pavadinimai. Tikrai nebuvau susimąstęs, kad į mano tinklaraštį žmonės dažniausiai užsuka interneto paieškos tarnybose įvedę užklausą – “ket bilietai”. Paieškos sistemos visada randa mano parašytą įrašą apie vienos svetainės apžvalgą, kuri leidžia spręsti testus susijusius su kelių eismo taisyklėmis. Galbūt toks pirmaujantis raktažodis tikrai neatitinka blogo tematikos, todėl dabar prieš užrašydamas naujienos pavadinimą tikrai apmąstau, ar jis atitinka ir blogo, ir naujienos turinį.

Va taip atrodo duomenys per “Google Analytic”. Žinoma statistika nėra labai reikšmingas dalykas, tačiau jis labai gerai parodo kuria linkme reiktų pakeisti ar patobulinti blogą, jo turinį, Tikiuosi, kad “BlogOUT” išgirsti pamąstymai ir jų panaudojimas tinklaraštyje tikrai gali atnešti naudos.

Categories
IT

Lankytojai

Paveikslėlis iš http://cache.daylife.com/ 

Jau penktas mėnuo kai internete rašau savo blogą. Prieš pradedant jį rašyti buvau sukūręs keletą svetainių, tačiau jos gana didelio populiarumo nesusilaukė. Praėjusių metų pabaigoje parašiau įrašą apie internetinių puslapių reklamą, tačiau dabar supratau, kad norint išpopuliarinti savo blogą, reikia visai kitokio požiūrio. Nors yra blogų, kurie jau minėjo pagrindinius veiksnius, padėsiančius pritraukti skaitytojų, tačiau aš pateikiu savo nuomonę.

Tema

Tai bene svarbiausias blogo požymis. Kiekvienas autorius ar visas blogas turi sietis su kokia nors aktualia tema (pvz. kompiuteriai, sportas, kulinarija ir t.t.). Mano bloge nėra vienos labai vyraujančios temos, nes mano blogas skirtas tam, kad pasidalinčiau savo mintimis ir atradimais,

Autorius

Autorius taip pat labai svarbus. Juk, kiekvienas rašydamas turi sudominti ir perteikti įrašo turinį lankytojams. Jei perskaitęs vieną įrašą skaitytojas susidomėjo, tai būtinai jis užsuks dar kartą. Nors ne kiekvienas esame sutverti įrašų rašymui, tačiau turime stengtis, jei norime turėti kuo platesni gerbėjų ratą.

Tinklapio išvaizda

Tinklapio išvaizda (vartotojo aplinka) turi būti taip pat maloniai nuteikianti. Jei mūsų puslapio lankytojas atėjęs į svetainę neras to, ko jam reikia, tada jo apsilankymo galime ir nebesulaukti. Todėl, kiekvienas, kuris kuria ar ieško dizaino savo blogui, turėtų atkreipti dėmesį į spalvų derinį, naršymo patogumą.

Iliustracijos

Galbūt paveikslėliai nėra labai svarbūs, tačiau mano nuomone, bent viena iliustracija įraše turėtų būti. Žinoma, ji turi būti susijusi su įrašo tema, nes kartais skaitytojai pažiūri į paveikslėlį ir nusprendžia ar skaityti straipsnį.

Naujienų prenumeravimas

Nors paprasti vartotojai tik dabar atranda RSS naudą, tačiau kuo toliau tuo labiau naujienų prenumeravimas tampa populeresnis. Turbūt geriausias būdas prenumerata elektroniniu paštu, nes nedaug vartotojų naudoja programas, naujienoms prenumeruoti (Žinoma, čia tokie žmonės, kurie internete nepraleidžia daug laiko ir jame atlieka tik paprasta funkcijas).

Na štai penkios mano nuomone vienos svarbiausių priemonių, padėsiančių pritraukti lankytojų. Lietuvos blogų padangėje didelę naudą daro ir www.nezinau.lt blogorama. Kai keletą kartų vienastoks paminėjo mano tinklapį blogoramoje, tai tada blogą aplankydavo tikrai didesnis lankytojų skaičius, kurių dalis dar ir dabar užsuka į mano svetainę. Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau didės mano puslapio skaitytojų ir prenumeratorių skaičius.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443