Categories
Įdomybės

Patarimai kaip geriau įsisavinti informaciją

Sveiki, skaitydamas knyga “Head first design patterns” radau keletą laibai naudingų patarimų, kurie padės geriau įsisavinti skaitomą informaciją.

1.Neskubėk, stenkis daugiau suprasti nei atsiminti

Teksto vien neskaitykite, stenkitės viską suprasti ir išsiaiškinti. Jei knygoje pateikiamas klausimas, jo nepraleiskite, o pagalvokite, kad kitas žmogus klausia jūsų.

2. Darykite užduotis

Jei skaitote mokomąją literatūrą, dažnai būna pateikiama pavyzdžių ir užduočių. Nepraleiskite jų. Pasiimkite pieštuką ir popieriaus lapą ir išspręskite užduotis.

3. Skaitykite tik prieš miegą arba prieš darbą kuris nereikalaus labai daug protinių pastangų

Mokymasis ir perskaitytos medžiagos supratimas prasideda kai užverčiate knygą ir ją padedate į šalį. Jūsų smegenims reikia laiko, kad įsisavintų visą medžiagą. Jei perskaitę knygą jūs eisite atlikinėti kitų užduočių ar tiesiog mokinsitės kažko naujo, tiesiog užmiršite viską ką perskaitėte.

4. Gerk vandenį

Smegenis geriausiai dirba kai guli šiltoje vonioje. Dehidratacija mažina smegenų norą savintis ir susipažinti su naujienomis.

5. Skaityk garsiai

Garsus skaitymas priverčia veikti kitas smegenų dalis. Dar geresni būdas geriau išmokti – paaiškinti tai ką perskaitei kitam žmogui. Tokiu būdu bus geriau įsisavinama informacija ir atrandamas informacijos trūkumas.

6. “Klausyk” savo smegenų

Mokindamas atkreipk dėmesį į savo smegenų būseną. Jei jauti, kad tavo smegenys pertekusios informacija ir perskaitęs puslapį sunkiai prisimeni jo turinį,  tai rodiklis kad tau ir tavo smegenims reikia pailsėti. Pailsinus smegenis skaitymas ir mokymasis bus daug efektyvesnis.

Categories
IT

IT knygos ir naujienos

Programavimo

Vis daugiau ir daugiau pradedu skaityti straipsnius, knygas, pasisakymus IT temomis. Šiais laikais dirbant IT srityje ar norint bent kiek neatsilikti nuo greito jų tobulėjimo – tai yra tiesiog PRIVALOMA. Tačiau ką pasirinkti, skaityti apie tai užsienio kalba ar laukti dar kelias savaites (dažniausiai kelis mėnesius), kad galėtumėme perskaityti tai Lietuvių kalba.

Seniau taip ir būdavo. Lauki kol bus išleistas koks IT žurnalas ir jame paskelbtos naujienos, ar užsukdavai į Lietuvišką naujienų portalą ir ten viską sužinodavai. Tačiau, visa ši informacija lyginant su paskelbimo data vėluoja. Galbūt tai nėra labai blogai, tačiau juk visada malonu išgirsti naujienas pačiu laiku. To paskatintas pradėjau prenumeruoti daug užsienietiškų tinklapių, blogų, kurie skelbia karščiausias naujienas. Tačiau iškyla viena dilema – reikia mokėti užsienio kalbą. Dažniausiai naudojama kalba – anglų. Tikrai visada maniau, kad apie naujoves, technologijas lengviau suprasti galime skaitydami savo gimtąja kalba, tačiau pastarųjų mėnesių patirtis pakeitė mano požiūrį.

Daugiausiai prie to prisidėjo – programavimo knygos. Kaip minėjau praėjusiame įraše, pradedant dirbti reikėjo daug skaityti.  Savo iniciatyva skaičiau kelias lietuvių kalba parašytas knygas apie JAVA, bet tikrai reikėjo įdėti pastangų mėginant išnarplioti kas ten parašyta. Atėjęs į darbą gavau didelę dozė knygų anglų kalba. Turbūt nepatikėsit, bet jos parašytos daug suprantamiau ir daug geriau. Galbūt neužtikau geriausios Lietuviškos literatūros, tačiau kai reikia rinktis tarp knygos apie programavimą, tarp anglų ir lietuvių kalbų renkuosi pirmąją.

Dar vienas punktas, verčiantis rinktis užsienietišką literatūrą – tokio tipo knygų nebuvimas. Atrodo knygų susijusių su IT, su programavimu tikrai netrūksta, tačiau kartais apie kaikurios dalykus nėra. Tai galiu įrodyti labai parastai. Ar žinote lietuvių kalba parašytą knygą, kurios turinys būtų panašus kaip “Head first design patterns". Tikrai neradau tokio panašaus turinio knygos. Ir tai tik vienas pavyzdys (Rekomenduoju perskaityti šia knyga visiems programuojantiems).

Pabaigai norėčiau pasiūlyti ir jums pasidalinti savo skaitomų IT tinklapių adresais (nuorodas rašykite komentaruose).

Categories
Gyvenimo įspūdžiai MRU

Knyga

Jau sausis. Į studentų namus įžengė sesija. Visi kaip apsėsti mokosi ir stengiasi kuo greičiau viską atsiskaityti ir pailsėti. Ne išimtis esu ir aš.

Penktadienį laikiau Matematinės logikos egzaminą pas docentą dr. M. Valužį. Šiam egzaminui ruoštis buvo pateiktas dėstytojo paskaitų konspektas, bei didelis literatūros sąrašas. Paskutinė matematinės logikos paskaitų tema buvo PREDIKATAI. Gana gerai suprasti, kas tai yra, man padėjo labai sena, bet gera knyga.

Ši knyga – R. Plečkaitis – “Logikos įvadas”. Na knyga, kaip knyga, tik kažkaip niekada seniau nebuvo susimąstęs, kad ir sovietiniais laikais buvo gana neblogų mokslinių knygų. Tik kai bendrakursė Linutė atsiuntė man šią knygą, iškart į akis krito viena įdomus užrašas:

Lietuvos TSR Aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministerijos leista naudoti mokymo priemone respublikos aukštosiose mokyklose

Be to labai nudžiugau pamatęs leidimo metus – 1978. Perskaitęs reikalingą informaciją, iškart pakeičiau nuomonę, kad sovietiniais laikais nebuvo gerų mokslinių knygų. Taip pat šią nuomonę dar labiau sustiprino dar viena senesnių laikų knyga. Tai yra K.Indilos “Išvestinės ir diferencialai. Uždaviniai ir metodiniai nurodymai”. Kuri man padėjo išsiaiškinti, kas yra asimptotės, bei kam ir kaip jos yra naudojamos.

Nuo šiol žinosiu, kad visus senuosius mokslus (matematiką, logiką, fiziką ir t.t.) galima mokytis iš senų vadovėlių. Juose informacija gali būti pateikiama daug paprastesniais ir suprantamesniais terminais.

Na o dabar siūlau pažiūrėti, kaip atrodo R.Plečkaičio knygos pradinis puslapis:

logika

Categories
IT Nuomonės

Naujas žinynas

Vakar savo pašto dėžutėje radau įdomų laišką. Jame buvo siūloma užsisakyti leidinį “Sveiki, aš esu jūsų kompiuteris”.

“Sveiki, aš esu jūsų kompiuteris” – tai naujas ir praktiškas leidinys, padėsiantis geriau susipažinti su kompiuterio galimybėmis.

Šį naują leidinį sudaro kortelės, kuriose gausu patarimų. Taip pat užsisakius šį leidinį gausite kompaktinį diską, su programomis ir žaidimais. Laiške, buvo pateiktos ir pavyzdinės kortelės. Viena kortelė buvo iš skyriaus “Ekspertų patarimai” apie sparčiuosius klavišus. Kita kortelė iš skyriaus “Pagalbos centras” – Kaip atkurti sistemą po gedimo, bei kortelė iš skyriaus ” Pirmieji žingsniai”.

Mano nuomone, ši knyga vertinga bus tik tiems žmonėms, kurie tik dabar žengia pirmuosius žingsnius kompiuterio naudojime. Jei norėsime surinkti visą šią knygą, mums tikrai reikės išleisti daugiau nei šimtą litų, nes už ė0 puslapių iš šios knygos jums reikės sumokėti 21,99 Lt.

Na štai keletas kortelių nuotraukų:


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443