Categories
IT

“Twitter” pagalbininkai

Lietuvoje vis populiarėja savotiško bloginimo forma – “Twittermanija”. Nesenai, savo bloge, Karolis apžvelgė keletą “Twitter” pagalbininkų. Beklaidžiodamas po internetą, radau dar nepaminėtus “Twitter” pagalbininkus.

www.Grouptweet.com – Šiame puslapyje galėsime sukurti išskirtinį “Twitter” puslapį visai žmonių grupei.

www.mytweeple.com – padės patogiau tvarkyti stebimų draugų sąrašą. Jums reikės prisijungti prie sistemos su savo TWITTER vartotoju ir po kelių akimirkų išvysite informaciją. Apie kiekvieną jus sekantį, bei jūsų sekamą žmogų galėsite sužinoti, jų pasekėjus, paskutinio atnaujinimo datą.

www.twittergallery.com – leis jums keisti “Twitter” puslapio foną. Mums tarp pateikiamų kategorijų reiks pasirinkti mus dominančia ir tada beliks pasirinkti patinkantį foną. Kad jį naudotumėme, mums reiks tik prisijungti su mūsų “Twitter” vartotoju.

www.twitabit.com – svetainė tam atvejui, jei pagrindinė “Twitter” svetainė neveikia. Na man dar niekada nebuvo pasitaikę, tokios situacijos. Mums tereiks parašyti žinutę www.twitabit.com svetainėje, o vėliau jos atsidurs “Twitter’yje”

www.tweetclouds.com – parodys, apie ką dažniausiai rašome savo žinutėse. Mums tereiks įvesti mūsų vartotojo vardą ir po keleto sekundžių išvysime panašų frazių debesėlį. Gaila, kad tose frazėse nėra rodomos lietuviškos raidės.

www.tweetstats.com – statistikos įrankis. Įvedę savo vartotojo vardą išvysime statistiką apie tai, kuriomis valandomis ir dienomis rašome dažniausiai, kokias aplinkas naudojame rašydami į “Twitter”, taip pat pamatysime, kieno pasisakymus komentavome.

Turbūt daugelis naudojate įvairias programas, kurios padeda paprasčiau, bei patogiau rašyti “Twitter” pranešimus. Aš asmeniškai naudoju Mozilla “Firefox” papildinį “TwitterFox”. Tačiau, kiekvienas renkasi pagal savo poreikius, taigi siūlau apsilankyti www.mashable.com ir rasite 8 papildinių, skirtų “Firefox”, aprašymus.

Daugiau

Categories
Gyvenimo įspūdžiai IT

Internet Explorer

Na pagaliau radau laiko prisėsti prie savo blogo ir parašyti įrašą. Manau, šis pasisakymas puikiai tinka tiems, kurie neieško optimaliausio, bei geriausio naršymo internete.

Pastarosiomis dienomis susidūriau su problema – IE (Internet Explorer) išvis neatidaro mano blogo, bei viename iš mano kurtų dizainų išvis tekstą išmėto po tinklapį. Taip pat minėtame projekte neveikia CSS kalba aprašytas vertikalus išsiskleidžiantis meniu (en. drop down).

Gedzis Blog’as

Pirmiausia kibau tvarkyti savo tinklapį. Blogerių tinklapyje teiravausi, kodėl IE neatidarinėja mano tinklapio. Tik įvedus mano tinklapio adresą ir pradėjus įkelinėti tinklapį pasirodydavo pranešimas:

klaida

Paklausęs K.Pociaus patarimo perkelinėjau visu JavaScript kodus į <head> dalį. Tačiau perkėlimas naudos nedavė. vėliau pamėginau iš jungti naudojamus įskiepius (plugins), bei šone esančius valdiklius (widgets). Po šio veiksmo viskas veikė, tačiau reikėjo rasti kur yra klaida. Įjunginėjant po vieną, vis tikrinau ar viskas gerai ir tik įjungęs Lightbox 2 pamačiau tą pačią klaidą. Pagalvojęs, kad viskas bus tvarkoje, vėl sujungiau likusius valdiklius, bei įskiepius, tačiau teko nusivilti. Vėl pakartojus tikrinimo veiksmą, supratau, kad viską gadina JavaScrip, kuris įkėlinėja Vibe.lt pranešimus. Siūlyčiau visiems, kurie naudoja vibe.lt JavaScrip, geriau įsidėti vibe.lt įskiepį, kurį rasite čia.

Išskleidžiamas meniu

Išskleidžiamas meniu dažniausiai reikalingas svetainėse, kuriose gausu informacijos įvairiomis temomis. Bekurdamas dizainą gavau prašymą padaryti šoninį išsiskleidžiantį meniu. Na atrodo visai nesudėtinga, tereikia aprašyti pozicijas ir stilių ir jau sukūrėme, tačiau viskas pasirodė esą ne taip lengva. “Mozilla Firefox” naršyklėje mano sukurtas meniu veikė be jokių problemų, tačiau problemos atsidaro atidarius svetainę per IE. Ten išvis nesimatė lango, kuris turėtų atsirasti užėjus ant atitinkamo meniu punkto. Todėl ilgai reikėjo ieškoti, kaip reikia pateikti išdėstymą specialiai IE. Pasinaudojus google, bei peržiūrejus keliasdešimt puslapių radau sprendimą. Tačiau vėl iškilo problema.

Meniu veikia nepriekaištingai, tačiau besiskleisdamas jis nustumia visą informaciją žemyn. Radus sprendimo būdą supratau, kad IE nelabai nori pripažinti stiliaus aprašą – position:absolute. Teigi reikėjo pertaisyti didžiają dalį tinklapio dizaino išdėstymo.

Po visų šių problemų dar labiau įsitikinau, kad naudoti IE neapsimoka. Žinoma yra kuriamos naujos IE versijos (naujausia versija, kurią MS siūlo parsisiųsti – 8 BETA), tačiau manau dar keletą metų geriausios ir parankiausios naršyklės bus “Mozilla Firefox” ir “Opera”. Todėl, jei dabar šia naujieną skaitote per IE, tai siūlau nedelsiant bėgti į www.mozilla.org ir parsiųsti Firefox naršyklę. Siūlau būtent ją, nes kiekvienas šią naršyklę gali pritaikyti savo poreikiams, naudodami įvairius papildinius.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443