Categories
IT

IT knygos ir naujienos

Programavimo

Vis daugiau ir daugiau pradedu skaityti straipsnius, knygas, pasisakymus IT temomis. Šiais laikais dirbant IT srityje ar norint bent kiek neatsilikti nuo greito jų tobulėjimo – tai yra tiesiog PRIVALOMA. Tačiau ką pasirinkti, skaityti apie tai užsienio kalba ar laukti dar kelias savaites (dažniausiai kelis mėnesius), kad galėtumėme perskaityti tai Lietuvių kalba.

Seniau taip ir būdavo. Lauki kol bus išleistas koks IT žurnalas ir jame paskelbtos naujienos, ar užsukdavai į Lietuvišką naujienų portalą ir ten viską sužinodavai. Tačiau, visa ši informacija lyginant su paskelbimo data vėluoja. Galbūt tai nėra labai blogai, tačiau juk visada malonu išgirsti naujienas pačiu laiku. To paskatintas pradėjau prenumeruoti daug užsienietiškų tinklapių, blogų, kurie skelbia karščiausias naujienas. Tačiau iškyla viena dilema – reikia mokėti užsienio kalbą. Dažniausiai naudojama kalba – anglų. Tikrai visada maniau, kad apie naujoves, technologijas lengviau suprasti galime skaitydami savo gimtąja kalba, tačiau pastarųjų mėnesių patirtis pakeitė mano požiūrį.

Daugiausiai prie to prisidėjo – programavimo knygos. Kaip minėjau praėjusiame įraše, pradedant dirbti reikėjo daug skaityti.  Savo iniciatyva skaičiau kelias lietuvių kalba parašytas knygas apie JAVA, bet tikrai reikėjo įdėti pastangų mėginant išnarplioti kas ten parašyta. Atėjęs į darbą gavau didelę dozė knygų anglų kalba. Turbūt nepatikėsit, bet jos parašytos daug suprantamiau ir daug geriau. Galbūt neužtikau geriausios Lietuviškos literatūros, tačiau kai reikia rinktis tarp knygos apie programavimą, tarp anglų ir lietuvių kalbų renkuosi pirmąją.

Dar vienas punktas, verčiantis rinktis užsienietišką literatūrą – tokio tipo knygų nebuvimas. Atrodo knygų susijusių su IT, su programavimu tikrai netrūksta, tačiau kartais apie kaikurios dalykus nėra. Tai galiu įrodyti labai parastai. Ar žinote lietuvių kalba parašytą knygą, kurios turinys būtų panašus kaip “Head first design patterns". Tikrai neradau tokio panašaus turinio knygos. Ir tai tik vienas pavyzdys (Rekomenduoju perskaityti šia knyga visiems programuojantiems).

Pabaigai norėčiau pasiūlyti ir jums pasidalinti savo skaitomų IT tinklapių adresais (nuorodas rašykite komentaruose).

Categories
Gyvenimo įspūdžiai MRU

Sunkiai lengva diena

Šiandien pirma paskaita – 8 val. ryto, todėl kad laiku atvykčiau į universitetą turėjau keltis 6 val. Atsikelti buvo gana sunku, tačiau atsikėliau 😀 Kėliausi pirmasis iš visų savo kambariokų, tačiau ir jie neką ilgiau miegojo 😛 .

Vienintelė paskaita – Anglų. Nors dėstytoja vėlavo, bet per paskaitą spėjome atlikti daug dalykų: rašėme testą, tam kad pažiūrėtų, koks mūsų žinių lygis, taip pat darėme klausimo testą.

Važiuodamas namo prisiminiau, kad šiandien Lietuva žaidžia atrankos rungtynes su Austrija. Gaila, kad tik SPORT1 kanalas terodo šias rungtynes 🙁 , bet manau viskas baigsis laimingai.

Man svarbi jūsų nuomonė apie tinklapio dizainą. Ką apie jį manote. Visus pasiųlymus rašykite komentaruose 🙂 .


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443