Sesija


Paveikslėlis iš ekonomika.atn.lt

Pirmoji sesija jau baigėsi prieš savaitę, tačiau niekaip nesurasdavau laiko apie ją parašyti. Nors jau antrą savaitę atostogauju, tačiau galvoje vis dar sukasi mintys apie praėjusius egzaminus.

Turbūt kiekvienas studentas žino, ką reiškia “kirvis”. Na mums taip pat pasitaikė tokių “kirvių”, kurio egzaminą išlaikė tik keli žmonės. Žinoma, tai tik pirmoji egzaminų sesija, tačiau jau susidariau nuomonę, kaip dėstytojai žvelgia į studentus egzaminų metu. Juk egzaminai svarbūs tam, kad liktum toliau mokytis, bei gautum stipendiją.

Šiandien labai nusivyliau MRU sprendimu. Sužinojęs egzaminų rezultatus jaučiausi gana ramus. Mano vidurkis buvo šiek tiek didesnis nei 8, todėl turėjau gauti gana normalią stipendiją. Tačiau šiandien MRUSA tinklapyje radau labai nuvylusią naujieną. Stipendiją gaus tik studentai, kurių vidurkis yra 9–10. Toks sprendimas buvo priimtas, neva pagal naujus skaičiavimus universitetui trūksta pinigų.

Na tai kaip dabar studentam begyvent? Neskaitant to, kad daugelis studentų negaus stipendijos, maža dalis studentų gyvena bendrabučiuose. Mano nuomone, šie du bruožai (stipendija ir bendrabutis) yra svarbiausi studento atributai.

Neskaitant finansinių nuostolių, tvarkaraštis taip pat nekaip sudarytas. Viduryje savaitės tik po kelias paskaitas, o penktadieniais nuo nuo 8 iki 16:10. Taigi, nieko gero kitą semestrą nenusimato. Tikėkimės, kad dar kažkas pasikeis.


2 responses to “Sesija”

  1. Gedi, pritariu dėl “kirvių”. Problema buvo ir bus, nieko čia nepakeisi. Paprasčiausiai kai kuriems dėstytojams trūksta žmogiškumo arba nors elementarių socialinio bendravimo įgūdžių. Tenka tik su tuo susitaikyti, o dėl stipendijų… pas mus buvo ir tokių atvejų, kad turintiems ir 9 vidurkį tekdavo mokėti. Čia visos aukštojo mokslo sistemos problema, tiesiog patarimas, nenuleisk galvos ir siek aukščiausio tikslo 🙂

Leave a Reply