Minityrimas: lankytojų vertė


Ilgai laukiau ir greit prabėgo – taip galėčiau apibūdinti vakar įvykusį blogerių susitikimą.

Vakar sėdėdamas konferencijoje ir klausydamasis pranešimų, bei bendraudamas su kitais blogeriais pasisėmiau gana įdomių idėjų. Turbūt labiausiai patikusi – “Turinio tinklas”. Sukūrus tokio tipo tinklą galėsime pasiekti visai kitokį tinklaraščių kokybės etapą, kai viena tema galėsime paskaityti daugiau nei 1 žmogaus nuomonę ir taip susikurti savo viziją apie vieną ar kitą gyvenimišką dalyką.
Mano dėmesį labai patraukė Džiugo atliktas minityrimas, kuriame atsiskleidė lankytojų pasiskirstymas, bei GOOGLE įtaka mūsų blogams Įkvėptas šio tyrimo aš šiame įraše pamėginsiu patyrinėti, kiek ir kokio tipo lankytojų sulaukiu savo bloge.

Naudosiu tris Džiugo išskirtas lankytojų rūšis:

 • Auksiniai – lankytojai tiesiogiai įvedę adresą www.gedzis.net
 • Sidabriniai – lankytojai atėję iš kitų blogų ar svetainių
 • Bronziniai – lankytojai atėję iš paieškų sistemų

image

Kaip matome diagramoje, gana didelę vartotojų dalį sudaro vartotojai įvedę raktažodžius paieškos sistemose ir užsukę į Gedzis blogą. Pažvelgus į skaičius galima matyti, kad tik 9 procentais atsilieka vartotojai, kurie į šį tinklaraštį užsuka radę nuorodas kitose svetainėse. Vieni vertingiausių vartotojų – auksiniai vartotojai – sudaro 15 procentų. Tikrai džiugu, kad vartotojų pasiskirstymas nėra pakrypęs tik į vieną pusę ir svetainė sulaukia įvairaus tipo lankytojų, tačiau mano manymu svarbiausia, kad svetainė sulaukia susidomėjimo, nesvarbu iškur jie ateina.

image

Pagrindiniai raktažodžiai, kurie atveda vartotojus į tinkraraštį:

 1. ket bilietai (Nuoroda 2 puslapyje)
 2. keliu eismo taisykliu bilietai (Nuoroda 1 puslapyje)
 3. Gediminas Ubartas (Nuoroda 1 puslapyje)
 4. Gedzis (Nuoroda 1 puslapyje)
 5. Telšių miesto šventė (Nuoroda 1 puslapyje)

Svetainės, kurios daugiausiai nukreipė vartotojų į Gedzis blogą:

 1. Google
 2. Facebook.com
 3. Nezinau.lt
 4. Images.google.lt
 5. Inferno.lt

Tie kas vakar buvo “BlogOut” konferencijoje, turbūt atsimena Džiugo paskelbtą konkursą, apie labiausiai “užknisančius” dalykus bloguose. Vienas iš punktų – apgaulingi pavadinimai. Tikrai nebuvau susimąstęs, kad į mano tinklaraštį žmonės dažniausiai užsuka interneto paieškos tarnybose įvedę užklausą – “ket bilietai”. Paieškos sistemos visada randa mano parašytą įrašą apie vienos svetainės apžvalgą, kuri leidžia spręsti testus susijusius su kelių eismo taisyklėmis. Galbūt toks pirmaujantis raktažodis tikrai neatitinka blogo tematikos, todėl dabar prieš užrašydamas naujienos pavadinimą tikrai apmąstau, ar jis atitinka ir blogo, ir naujienos turinį.

Va taip atrodo duomenys per “Google Analytic”. Žinoma statistika nėra labai reikšmingas dalykas, tačiau jis labai gerai parodo kuria linkme reiktų pakeisti ar patobulinti blogą, jo turinį, Tikiuosi, kad “BlogOUT” išgirsti pamąstymai ir jų panaudojimas tinklaraštyje tikrai gali atnešti naudos.


4 responses to “Minityrimas: lankytojų vertė”

Leave a Reply