Knyga


Jau sausis. Į studentų namus įžengė sesija. Visi kaip apsėsti mokosi ir stengiasi kuo greičiau viską atsiskaityti ir pailsėti. Ne išimtis esu ir aš.

Penktadienį laikiau Matematinės logikos egzaminą pas docentą dr. M. Valužį. Šiam egzaminui ruoštis buvo pateiktas dėstytojo paskaitų konspektas, bei didelis literatūros sąrašas. Paskutinė matematinės logikos paskaitų tema buvo PREDIKATAI. Gana gerai suprasti, kas tai yra, man padėjo labai sena, bet gera knyga.

Ši knyga – R. Plečkaitis – “Logikos įvadas”. Na knyga, kaip knyga, tik kažkaip niekada seniau nebuvo susimąstęs, kad ir sovietiniais laikais buvo gana neblogų mokslinių knygų. Tik kai bendrakursė Linutė atsiuntė man šią knygą, iškart į akis krito viena įdomus užrašas:

Lietuvos TSR Aukštojo ir specialiojo vidurinio mokslo ministerijos leista naudoti mokymo priemone respublikos aukštosiose mokyklose

Be to labai nudžiugau pamatęs leidimo metus – 1978. Perskaitęs reikalingą informaciją, iškart pakeičiau nuomonę, kad sovietiniais laikais nebuvo gerų mokslinių knygų. Taip pat šią nuomonę dar labiau sustiprino dar viena senesnių laikų knyga. Tai yra K.Indilos “Išvestinės ir diferencialai. Uždaviniai ir metodiniai nurodymai”. Kuri man padėjo išsiaiškinti, kas yra asimptotės, bei kam ir kaip jos yra naudojamos.

Nuo šiol žinosiu, kad visus senuosius mokslus (matematiką, logiką, fiziką ir t.t.) galima mokytis iš senų vadovėlių. Juose informacija gali būti pateikiama daug paprastesniais ir suprantamesniais terminais.

Na o dabar siūlau pažiūrėti, kaip atrodo R.Plečkaičio knygos pradinis puslapis:

logika

,

One response to “Knyga”

Leave a Reply