Kaip greit atsibosta kompiuteris….


Kai nenori matyti kompiuterio....

Viskas, nebegaliu žiūrėt į kompiuterio ekraną. Atsibodo!!!!  – štai tokia mintis, kiekvieną vakarą po darbo, skamba mano galvoje. Grįžęs iš darbo norisi kažką nuveikti, kažką naujo sužinoti, bet tikrai nesinori tai daryti prie kompiuterio. Kodėl? Turbūt  todėl, kad kiekvieną darbo dieną prie  jo praleidžiu po 7 valandas.

Kai jau anksčiau rašiau, dirbu programuotoju, todėl pagrindinė darbo  priemonė – kompiuteris. Visas darbas yra atliekamas jo pagalba. Dar prieš pradėdamas dirbti net nepagalvojau, kad grįžęs namo net nenorėsiu aš jo įjungti. O dabar, po dviejų mėnesių darbo, pareini namo ir pirmiausia ką padarai – tai padedi kuprinę tolimiausiame kambario kampe ir nenori artimiausias valandas jos pajudinti.

Iš dalies džiaugiuosi, kad atsirado tokio tipo noras atsiriboti nuo kompiuterio. Atsirado tikrai daugiau laiko paskaitinėti knygas, žurnalus, o kadangi gražūs orai atėjo ir į Lietuvą – tai pasimėgauti ir jais. Turbūt visi sutiks, kad puodelis arbatos, knyga ir vėsus vakaro oras – labai gera atgaiva po sunkios darbo dienos. Visai tai skamba tikrai maloniai, tačiau reikia neužmiršti ir keleto neigiamų noro atsiriboti nuo kompiuterio pusių.

Pirmiausia – projektų prižiūrėjimas. Interneto erdvėje yra keletas mano projektų ir kiekvieną dieną juos reikia prižiūrėti, atnaujinti, tobulinti. Kadangi grįžęs namo, nenori net matyti kompiuterio, tai internetinės idėjos taip ir lieka netobulinamos. Dar viena neigiama pusė – IT naujienų sumažėjimas. Technologijos naudojamos kompiuterijoje labai sparčiai populiarėja ir keičiasi. Norint turėti pačias naujausias žinias, kiekvieną dieną turi jų ieškoti ir skaityti. O jei atsiranda nauji pakeitimai susiję su programavimu, tuoj juos nori išmėginti. Visa tai reikalauja gana didelio kiekio laiko, tačiau jo trūksta.

Štai tokia mano dabartinė būsena, o jums  nebūna panašių situacijų?

,

3 responses to “Kaip greit atsibosta kompiuteris….”

  1. Dėl nenorėjimo pažiūrėti į kompiuterį – kol kas nesusidūriau. Tačiau pajutau, kad neprisėdus keletą dienų atrodo, jog atsilikau nuo viso žinių srauto. Neįvardinčiau tai kaip priklausomybės, paprasčiausiai internetas tapo tas žinių aruodas, kuriame viskas labai greitai keičiasi ir atsinaujina, todėl norėdamas neatsilikti esi priversta dažnai sekti naujienas ir net gi pačiam (tinklaraščio pagalba) dalyvauti jose.

  2. Na viskas priklauso nuo to, kokiu tikslu naudojamas kompiuteris. Aš tai darbe dalį laiko praleidžiu ne prie kompiuterio (aptarinėdamas su kolegomis situacijas, pasitarimuose, prie telefono ir kt.), tai man vakare dar užtenka jėgų ir noro tobulinti savo web-projektus, kurių irgi turiu ne vieną.

    O šiaip visur yra prioritetai 🙂

    P.S. Pradėjus gyventi su mergina, per metus prioritetai kažkaip savaime pasikeitė.. 🙂

  3. @Povilas Na mano visas darbas prie kompiuterio, nes taskai, bendravimas ir informacijos apsikeitimas vyksta virtualioje erdvėje, tai vakarais jos būna perdaug 😉
    O paskutinis pastebėjimas labai teisingas ;D Ir aš tai pastebėjau 😀

Leave a Reply