IT knygos ir naujienos


Programavimo

Vis daugiau ir daugiau pradedu skaityti straipsnius, knygas, pasisakymus IT temomis. Šiais laikais dirbant IT srityje ar norint bent kiek neatsilikti nuo greito jų tobulėjimo – tai yra tiesiog PRIVALOMA. Tačiau ką pasirinkti, skaityti apie tai užsienio kalba ar laukti dar kelias savaites (dažniausiai kelis mėnesius), kad galėtumėme perskaityti tai Lietuvių kalba.

Seniau taip ir būdavo. Lauki kol bus išleistas koks IT žurnalas ir jame paskelbtos naujienos, ar užsukdavai į Lietuvišką naujienų portalą ir ten viską sužinodavai. Tačiau, visa ši informacija lyginant su paskelbimo data vėluoja. Galbūt tai nėra labai blogai, tačiau juk visada malonu išgirsti naujienas pačiu laiku. To paskatintas pradėjau prenumeruoti daug užsienietiškų tinklapių, blogų, kurie skelbia karščiausias naujienas. Tačiau iškyla viena dilema – reikia mokėti užsienio kalbą. Dažniausiai naudojama kalba – anglų. Tikrai visada maniau, kad apie naujoves, technologijas lengviau suprasti galime skaitydami savo gimtąja kalba, tačiau pastarųjų mėnesių patirtis pakeitė mano požiūrį.

Daugiausiai prie to prisidėjo – programavimo knygos. Kaip minėjau praėjusiame įraše, pradedant dirbti reikėjo daug skaityti.  Savo iniciatyva skaičiau kelias lietuvių kalba parašytas knygas apie JAVA, bet tikrai reikėjo įdėti pastangų mėginant išnarplioti kas ten parašyta. Atėjęs į darbą gavau didelę dozė knygų anglų kalba. Turbūt nepatikėsit, bet jos parašytos daug suprantamiau ir daug geriau. Galbūt neužtikau geriausios Lietuviškos literatūros, tačiau kai reikia rinktis tarp knygos apie programavimą, tarp anglų ir lietuvių kalbų renkuosi pirmąją.

Dar vienas punktas, verčiantis rinktis užsienietišką literatūrą – tokio tipo knygų nebuvimas. Atrodo knygų susijusių su IT, su programavimu tikrai netrūksta, tačiau kartais apie kaikurios dalykus nėra. Tai galiu įrodyti labai parastai. Ar žinote lietuvių kalba parašytą knygą, kurios turinys būtų panašus kaip “Head first design patterns". Tikrai neradau tokio panašaus turinio knygos. Ir tai tik vienas pavyzdys (Rekomenduoju perskaityti šia knyga visiems programuojantiems).

Pabaigai norėčiau pasiūlyti ir jums pasidalinti savo skaitomų IT tinklapių adresais (nuorodas rašykite komentaruose).


3 responses to “IT knygos ir naujienos”

  1. Su tom knygom taip jau yra, kad gerų knygų yra labai daug, o kurios geriausios sunku atsirinkti, nes retas blogeris kuris skelbia rekomendacijas knygų atveju, kažkaip to labai pasigendu.

  2. Asmeniškai, norėdamas sužinoti paskutines naujienas, susijusias su IT, klausausi įvairių tinklo transliacijų (podcast). Kadangi labiausiai domina open source programinė įranga bei idėjos, klausausi tokių podcastų kaip ubuntu-uk ar linuxoutlaws, na dar kartais komercija persunkto TWIT.

  3. Su tom knygom taip jau yra, kad gerų knygų yra labai daug, o kurios geriausios sunku atsirinkti, nes retas blogeris kuris skelbia rekomendacijas knygų atveju, kažkaip to labai pasigendu.

Leave a Reply