Asmeninis Gedimino Ubarto tinklaraštis
 • Programuotojo darbas

  0
  scissors
  2010/05/21GedzisGyvenimo įspūdžiai, IT

  Pagaliau ir aš galiu oficialiai vadinti programuotoju 🙂 Nuo gegužės 3 dienos pradėjau dirbti programuotoju. Jau baiginėjasi trečia darbo savaitė ir pagaliau galiu šiek tiek papasakoti kaip čia viskas atrodo ir vyksta. Tikrai manau, kad daugelis pradėję dirbti naujame darbe panašiai jaučiasi ir pirmosiomis darbo savaitėmis tiek pažindinasi su aplinka.

  Kai jau esu rašęs, pirmame ir antrame kurse mokėmės JAVA programavimo kalbos. Blogo skaitytojai turbūt atsimena, vasarą skaitytus įrašus  mano sukurtą žaidimą “Pakaruoklis”. Kurdamas jį tikrai daug sužinojau, tačiau dabar galiu teigti, kad jos buvo nelabai informatyvios. Pirmosiomis dienomis darbe turėjau išmokti daug dalykų, netik apie JAVA, bet apskritai apie programavimą. Jei dabar vėl reiktų kurti tokį pat žaidimą, tai užtruktų daug mažiau laiko ir prireiktų daug mažiau pastangų.

  Pirmąją darbo savaitę buvo labai didelė dozė teorijos ir konfigūravimo. Pirmiausia skaičiau apie patį JAVA programavimą. Nors atrodo nebuvau “grynai žalias” šioje kalboje, tačiau tikrai daug sužinojau. Nors atrodo pačius elementariausius dalykus senai naudodavau, tačiau tik dabar sužinojau kaip juos panaudoti efektyviau ir tikslingiau. Savaime aišku, kad naujovių buvo žymiai daugiau, nei aš žinojau. Tokių konstrukcijų ir paveldėjimų nebuvau niekada naudojęs (interfeisai, abstrakčios klasės, “castinimas”(Casting)). Skaitydamas teorija tikrai maniau, kad viską suprantu, tačiau pradėjus atlikinėti testus pasirodė priešingai (Beje, visa teorija Angliškai ir tikrai aiškiau, nei kai kurie Lietuviški ekvivalentai). Testų pagalba netik išsiaiškinau ko nežinau, bet ir susipažinau kokie reikalavimai reikalingi norit išlaikyti JAVA sertifikatą.

  Pirmosiomis darbo dienomis taip teko daug konfigūruoti savo darbo vietą. Pirmiausia – nauja operacinę sistema. Bendradarbiai patarė naudotis Linux’ais, todėl įsidiegiau pačia naujausią UBUNTU versiją (dabar šiektiek gailiuosi). Šiek tiek Linux operacine sistema esu naudojausi anksčiau, bet tik pažintiniais tikslais. Dar vienas įrankis (turbųt svarbiausias) – programavimo aplinka. Šiam tiksliui naudojame Eclipse IDE. Ji šiek tiek skiriasi nuo anksčiau naudotų Net Beans, bet jau pripratau prie sparčiųjų klavišų ir kitų reikalingų funkcijų.

  Tik pradėjęs darbą turėjau susipažinti su SEAM’u. Tai platforma, kurios pagalba galime kurti interneto aplikacija su JAVA. Ši platforma turi integracijas su JavaScript, AJAX, XML, JavaServer Faces, Java Persistence, Enterprise Java Beans (EJB) ir biznio procesų valdymu (BPM). Tikrai taip, pirmosiomis dienoms man tai atrodė didžiulis nežinomybės burbulas, bet kuo toliau, tuo labiau pradedu jį mažinti. Vis daugiau ir daugiau apie šią platformą sužinau ir išmokstu ja naudotis.

  Apibendrintai galiu pasakyti – per tris savaites išmokau daugiau, nei beveik per dvejus metu universitete.  Ir kalbu netik apie programavimą, bet apie projekto valdymą, priežiūrą, klaidų taisymą. Taip pat gana įdomu tai, kad reikia gana daug bendrauti anglų kalba su bendradarbiais, tai tikrai tobulina šiokios tokios techninės kalbos žinias. Ir galiausiai, džiaugiuosi pradėjęs dirbti senai mėgiamą darbą.

  Dalinkis su draugais:


12 komentarai (-ų) apie įrašą - “Programuotojo darbas”

 1. Laurynas Pocius

  Šaunuolis, gerai varai taip ir toliau. 🙂

 2. Povilas

  Sveikinimai, tau atsivėrė naujas kelias 🙂 Prisimenu kaip pirmo kurso pradžioje gavau full-time darbą ir panašiai daug per pirmas savaites sužinojau apie PHP 🙂 O tada ir prasidėjo daug įdomesnis gyvenimas, negu mokslai ar studijos 🙂 Sėkmės darbe, lauksime naujų įrašų apie tai, ką išmokai įdomaus.

 3. Kęstutis

  O kokioje firmoje dirbi jei ne paslaptis?

 4. Sandrita

  Saunuolis 🙂 Dziaugiuosi ir didziuojuosi darbo zmonem ;)) O kai tau vis geriau sekasi ir darbas teikia malonuma isvis labai labai fainai:)) Reiks aplaistyt butinai pirma alga !:D

 5. Gintaras

  Spaudžiu dešinę! 🙂

 6. Gedzis

  Dėkui 😉 Kęstuti dirbu – UAB “Manaty”. Gali negooglint 😉 nes nieko nerasi, mes Prancūzų firmos atstovybė Lietuvoje 😉

 7. Bruce

  Spaudžiu dešinę! 🙂

 8. Steve

  Saunuolis 🙂 Dziaugiuosi ir didziuojuosi darbo zmonem ;)) O kai tau vis geriau sekasi ir darbas teikia malonuma isvis labai labai fainai:)) Reiks aplaistyt butinai pirma alga !:D

 9. […] jau anksčiau rašiau, dirbu programuotoju, todėl pagrindinė darbo  priemonė – kompiuteris. Visas darbas yra atliekamas jo pagalba. […]

 10. Geras

  reikes ir man eiti :d

 11. Siulo darba

  Skamba puikiai.

 12. IT darbo skelbimai

  Samgu skaityti kad ir praktiškai žalius programuotojus įmonės noriai įdarbina.

Palik komentarą

Jūs turite būti prisijungęs, norėdamas komentuoti.