Asmeninis Gedimino Ubarto tinklaraštis
 • Patarimai kaip geriau įsisavinti informaciją

  0
  scissors
  2010/07/01GedzisĮdomybės

  Sveiki, skaitydamas knyga “Head first design patterns” radau keletą laibai naudingų patarimų, kurie padės geriau įsisavinti skaitomą informaciją.

  1.Neskubėk, stenkis daugiau suprasti nei atsiminti

  Teksto vien neskaitykite, stenkitės viską suprasti ir išsiaiškinti. Jei knygoje pateikiamas klausimas, jo nepraleiskite, o pagalvokite, kad kitas žmogus klausia jūsų.

  2. Darykite užduotis

  Jei skaitote mokomąją literatūrą, dažnai būna pateikiama pavyzdžių ir užduočių. Nepraleiskite jų. Pasiimkite pieštuką ir popieriaus lapą ir išspręskite užduotis.

  3. Skaitykite tik prieš miegą arba prieš darbą kuris nereikalaus labai daug protinių pastangų

  Mokymasis ir perskaitytos medžiagos supratimas prasideda kai užverčiate knygą ir ją padedate į šalį. Jūsų smegenims reikia laiko, kad įsisavintų visą medžiagą. Jei perskaitę knygą jūs eisite atlikinėti kitų užduočių ar tiesiog mokinsitės kažko naujo, tiesiog užmiršite viską ką perskaitėte.

  4. Gerk vandenį

  Smegenis geriausiai dirba kai guli šiltoje vonioje. Dehidratacija mažina smegenų norą savintis ir susipažinti su naujienomis.

  5. Skaityk garsiai

  Garsus skaitymas priverčia veikti kitas smegenų dalis. Dar geresni būdas geriau išmokti – paaiškinti tai ką perskaitei kitam žmogui. Tokiu būdu bus geriau įsisavinama informacija ir atrandamas informacijos trūkumas.

  6. “Klausyk” savo smegenų

  Mokindamas atkreipk dėmesį į savo smegenų būseną. Jei jauti, kad tavo smegenys pertekusios informacija ir perskaitęs puslapį sunkiai prisimeni jo turinį,  tai rodiklis kad tau ir tavo smegenims reikia pailsėti. Pailsinus smegenis skaitymas ir mokymasis bus daug efektyvesnis.

  Dalinkis su draugais:


  Žymos: , , ,

3 komentarai (-ų) apie įrašą - “Patarimai kaip geriau įsisavinti informaciją”

 1. Vytautas

  Nedarau tik 1 dalyko is paminetu, neskaitau balsu. O kiti naturaliai gaunasi, geriausia viskas lenda galvon vakare, vanduo irgi is kazkur atsiranda. Net keista pasidare kad taip sutapo:)

 2. Kęstutis

  „Jeigu tik gali, stenkis nesimokyti, neskaityti, nedirbti protinio darbo prieš pat miegą. Valandą, mažiausiai pusę valandos prieš miegą – „galva nedirba!““ – bent jau taip rašo: http://versme.albinas.lt/kaip-mokytis-matematikos/

 3. Kęstutis

  Sakai „įsisavinti“, bet ką tai turi galvoje iš šių dalykų išmokti, suprasti ir atsiminti ar čia viską kartu turi omenyje? Nes norint suprasti (išmokti tai taikyti bet kokioje situacijoje, mokslinio tipo) vieni principai taikomi, norint išmokti atsiminti kiti principai taikomi, o norint išmokti pritaikyti nesuprantant (kaip kai kurie matematikai universitetuose būna išmoksta kažką daryti ir visai negalvoja po to ir rašo kažkokias niekus knygose iš kurių turi mokytis studentai, amatininkai yra blogis!) dar kitokie principai taikomi.
  Dar vienas dalykas atmintis nuo intelekto nepriklauso, bet labai priklauso nuo to kaip ją lavini. Yra tam dalykui atskiros knygos ir tai yra atskira disciplina.

  P.S. Kodėl apklausos atsakymo variantą galima pasirinkti tik vieną, nes aš ruošiuosi visus iš tų paminėtų dalykų vasarą daryti.

Palik komentarą

Jūs turite būti prisijungęs, norėdamas komentuoti.