Asmeninis Gedimino Ubarto tinklaraštis
 • Lankytojai

  0
  scissors
  2009/01/26GedzisIT

  Paveikslėlis iš http://cache.daylife.com/ 

  Jau penktas mėnuo kai internete rašau savo blogą. Prieš pradedant jį rašyti buvau sukūręs keletą svetainių, tačiau jos gana didelio populiarumo nesusilaukė. Praėjusių metų pabaigoje parašiau įrašą apie internetinių puslapių reklamą, tačiau dabar supratau, kad norint išpopuliarinti savo blogą, reikia visai kitokio požiūrio. Nors yra blogų, kurie jau minėjo pagrindinius veiksnius, padėsiančius pritraukti skaitytojų, tačiau aš pateikiu savo nuomonę.

  Tema

  Tai bene svarbiausias blogo požymis. Kiekvienas autorius ar visas blogas turi sietis su kokia nors aktualia tema (pvz. kompiuteriai, sportas, kulinarija ir t.t.). Mano bloge nėra vienos labai vyraujančios temos, nes mano blogas skirtas tam, kad pasidalinčiau savo mintimis ir atradimais,

  Autorius

  Autorius taip pat labai svarbus. Juk, kiekvienas rašydamas turi sudominti ir perteikti įrašo turinį lankytojams. Jei perskaitęs vieną įrašą skaitytojas susidomėjo, tai būtinai jis užsuks dar kartą. Nors ne kiekvienas esame sutverti įrašų rašymui, tačiau turime stengtis, jei norime turėti kuo platesni gerbėjų ratą.

  Tinklapio išvaizda

  Tinklapio išvaizda (vartotojo aplinka) turi būti taip pat maloniai nuteikianti. Jei mūsų puslapio lankytojas atėjęs į svetainę neras to, ko jam reikia, tada jo apsilankymo galime ir nebesulaukti. Todėl, kiekvienas, kuris kuria ar ieško dizaino savo blogui, turėtų atkreipti dėmesį į spalvų derinį, naršymo patogumą.

  Iliustracijos

  Galbūt paveikslėliai nėra labai svarbūs, tačiau mano nuomone, bent viena iliustracija įraše turėtų būti. Žinoma, ji turi būti susijusi su įrašo tema, nes kartais skaitytojai pažiūri į paveikslėlį ir nusprendžia ar skaityti straipsnį.

  Naujienų prenumeravimas

  Nors paprasti vartotojai tik dabar atranda RSS naudą, tačiau kuo toliau tuo labiau naujienų prenumeravimas tampa populeresnis. Turbūt geriausias būdas prenumerata elektroniniu paštu, nes nedaug vartotojų naudoja programas, naujienoms prenumeruoti (Žinoma, čia tokie žmonės, kurie internete nepraleidžia daug laiko ir jame atlieka tik paprasta funkcijas).

  Na štai penkios mano nuomone vienos svarbiausių priemonių, padėsiančių pritraukti lankytojų. Lietuvos blogų padangėje didelę naudą daro ir www.nezinau.lt blogorama. Kai keletą kartų vienastoks paminėjo mano tinklapį blogoramoje, tai tada blogą aplankydavo tikrai didesnis lankytojų skaičius, kurių dalis dar ir dabar užsuka į mano svetainę. Tikiuosi, kad kuo toliau, tuo labiau didės mano puslapio skaitytojų ir prenumeratorių skaičius.

  Dalinkis su draugais:


  Žymos: , ,

6 komentarai (-ų) apie įrašą - “Lankytojai”

 1. Damazas

  Dar labai svarbu palikti protingus ir įdomius komentarus kituose bloguose – tai taip pat pritraukia lankytojų.

 2. Gedzis

  @Damazas na taip, nes aš asmeniškai aplankau pakomentavusiųjų puslapius

 3. bevardo

  Sėkmės darbuojantis 😉

 4. Gytis

  Aš manau, kad geriausia taktika tinklaraščiui – kitų tinklaraščių komentavimas + laikas + įdomus turinys. Žinoma, turi būti atliktas SEO, bet kai rašai per wordpress labai daug ko daryt ir nereikia, įsidiegti sitemaps modifikaciją, bei nustatyti friendly url.

 5. Minde

  o tai kam tas blogas? geriau susikurk kokia anketa ir rasyk kad butu populiari 😀

 6. Gedzis

  Minde, pirmiausia įsigyk normalų paštą, o ne *@one.lt. Taip pat siūlau rašyti su lietuviškomis raidėmis. O dėl blogo, norėčiau pasakyti, kad tai viena iš saviraiškos priemonių. Žinoma, gali turėti kokią bahu.com anketą ir rašyti blogą, tačiau čia viskas priklauso nuo tavęs…

Palik komentarą

Jūs turite būti prisijungęs, norėdamas komentuoti.