Kuo toliau tuo labiau Lietuvoje populiarėja vienas didžiausių pasaulio socialinių tinklų Facebook. Toks didelis išpopuliarėjimas leidžia panaudoti ir įvairius naujus reklamavimosi būdus, bei mano nuomone gali greit tapti vienu iš spam’inimo būdų.
Nauja reklamavimosi forma
Turbūt toks Facebook apibūdininimas nieko nestebina, nes Login 2009 konferencijoje apie tai buvo tikrai daug šnekėta. Galbūt konferencijoje išgirstos mintys ir paskatino didesnį susidomėjimą, tačiau tai tarsi globalus padarinys, atėjęs į Lietuva iš pasaulio.
Kaip viena iš daugelio pavyzdžių norėčiau pateikti visiems gerai žinomos laidos “Dar pažiūrėsim” fanų grupė. Kaip skelbia veidaknygė.lt, šiandien šios grupės atnaujinimus seka 65532 žmonių. Iš to galime daryti labai paprastą išvadą – vos tik paskelbus kažką naujo, daugiau nei 60 tūkst. žmonių tikrai perskaitys ar bent peržvelgs tai. Kadangi dažniausiai visos naujienos yra susijusios su laida ar pasirodymais, tai galime teigti, kad “Dar pažiūrėsim” kolektyvas yra reklamuojamas NEMOKAMAI ir šitą pranešimą pamato labai daug žmonių.
Turbūt dėl tokios svarios priežasties Facebook tinkle vis kuriamos naujos grupės, susijusios su tamtikromis iniciatyvomis ar organizacijomis.
Šlamšto skelbimo forma
Nesenai rašiau apie tokias gerbėjų grupes kaip “I bet I can find 25,000 people who hate BC Žalgiris ! ”. Kuo toliau, tuo dažniau atsiranda vis įdomesnių grupių, pavyzdžiui: Lažinuos, kad Šalčininkai surinks 50 000 žmonių greičiau nei Vilnius, Lažinuos kad vyrai surinks 200,000 narių greičiau negu moterys bei panašios. Koks gali būti šių grupių pagrindinis tikslas? Mano nuomone, surinkus labai didelį gerbėjų skaičių bus pradėta pardavinėti reklamą ar siuntinėti visiems gerbėjams šlamšto laiškus, galbūt net virusus.
Kaip taip gali atsitikti? Ogi, labai paprastai. Jums tereikia prisijungti prie panašaus pavadinimo grupės, kartas nuo karto sulaukti visai į reklamą nepanašių būsenos atnaujinimų ir tik surinkus labai didelį kiekį gerbėjų bus paleista tam tikra reklamos ar šlamšto skleidimo akcija. Turbūt blogiausias dalykas galintis nutikti – kokios nors kirmino, viruso atkeliavimas į mūsų kompiuterį. Kadangi mes tikime, kad grupės statuso atnaujinimo nuoroda tikrai pasiūlys kažką ypatingo ją būtinai paspausime. O kur mes nukeliausime, tai velnias žino.
Baigdamas įrašą, tikrai norėčiau pasiūlyti pagalvoti ar mums tikrai reikia prisijungti prie vienos ar kitos grupės, nes tai gali sukelti grėsmę mūsų duomenų saugumui. Žinoma, čia yra tik mano pasvarstymai, tačiau manau, kad jie tikrai yra teisingi.
10 responses to “Fanų grupės Facebook tinkle”
kaip vakar per mini barcamp minėjo pdfontour nariai, tokių dirbtinai suburtų grupių nariai nėra tikslinė auditorija, tad vien skaičius nieko nepasako 😉
Skaičius nepasako, bet galima tai panaudoti kaip r reklamos priemonę
Gedzi, vienas mažas pastebėjimas: iš darbinės praktikos galime daryti prielaidą, jog 65000 prisijungę nariai visi nėra informacijos matytojai.
Galiu pateikti kelis pvz. Kanalas “Kas vyksta Kaune” su 15k narių. Kai įmetama nuoroda įdomia tema, ją paspaudžia 500-700 kartų, parašo 20 komentarų ir 30 kartų paspaudžia LIKE. Manau, tai yra tikrieji gaunamos naudos skaičiai, nes didelė dalis FB’o vartotojų yra tik prisijungę prie tų kanalų / grupių, tačiau info nuolat neseka, nes pvz. prie FB’o prisijungia kartą per savaitę pusvalandžiui…
Ir rašo apie tai žmogus, kuris taip pat reklamuojasi faceboke…
Visiskai pritariu. Man paskutiniu metu siunciama daug neaiskaus tipo atnaujinimu, neva ‘ka draugas apie tave galvoja’ arba ‘kas paziurejo tavo anketa’. Zinau, kad naudojantis mano vadu kitiems asmenims taip pat siunciami panasus niekai. Automatiskai.
Ištikro, dabar yra sukurta programų, kurios pavyzdžiui parašo, kad jūsų draugas parašė komentarą po jūsų nuotrauka. Bet paspaudus nuoroda nuveda į visai kitokią programą, todėl BŪKITE LABAI ATSARGŪS!!!
Gedzis, kad ir parašo, visada reikia programai duoti prieigą prie asmeninių duomenų, tad visada galima pastebėti ar taip programa, ar ne. 🙂
Tai*
Bet didžioji dalis tiesog neskaito ko ten prašo tas pranešimas 😉
Na užtenka ten perskaityti “Suteikti programai prieigą” ir jau visada žinosi, kad ten būna programa. 🙂 Žinoma būna įvairių žmonių, kuriems vistiek nedaeina. :d