U-16 krepšinio čempionatas mano akimis


  Užvakar Kaune prasidėjo Europos jaunučių krepšinio čempionatas. Tai labai nebloga mini repeticija prieš rimtą Europos krepšinio šventę.

Tie kas domisi krepšiniu, Lietuvos krepšinio rintinių rezultatais, tikrai žino, kad šiemet niekaip nepavyksta įvairiuose čempionatuose iškovoti medalių. Ši Kaune vykstanti krepšinio fiesta tikrai pritraukė gana didelį gerbėjų būrį, nes Lietuvos rinktinė, neseniai laimėjusi Europos jaunimo olimpinio festivalio auksą, turi visus šansus užkopti ant nugalėtojų pakylos. Visi tikisi, tačiau praėjo jau dvi varžybos, o Lietuviai dar neiškovojo pergalės. O kodėl? Juk olimpiniame festivalyje buvo tie patys varžovai. Mano nuomone yra viena pagrindinė priežastis – psichologija.

Žinoma, komandos treneriai žino geriau, tačiau aš turiu ir savo nuomonę. Pirmiausia ir turbūt svarbiausia priežastis – jaunumo festivalyje iškovoti aukso medaliai. Juk kiekvienas penkiolikmetis ar šešiolikmetis jau kartą nugalėjęs savo varžovus gali jų nebeįvertinti ir galvoti, kad vėl juos be jokių problemų aploš ir vėl pasipuoš aukso medaliais. Taip galima galvoti, tačiau priešininkai visada norės atsigriebti už patirtus pralaimėjimus, ypač patirtus svarbiose rungtynėse.

Dar viena priežastis, kuri sukuria didesnį psichologinį spaudimą – dideli žiūrovų lūkesčiai ir jų gausa sporto salėje. Juk jie jau įrodė, kad jie gali tapti geriausiais, todėl visi vėl laukia įspūdingo pasirodymo. Tiem, kas nematė krepšinio rungtynių, kuriose žaidė šie jaunieji Lietuvos talentai, galiu pasakyti, kad sporto salėje turbūt nebuvo laisvos vietos. O ką toks palaikymas reiškia? Tai – didesnis žaidėjų noras laimėti ir kovoti, nepasiduoti. Galbūt šis noras ir pakiša koją, nes perdaug pasikliaujant kova ir žaidžiant negalvojant galva, tikrai sunku laimėti rungtynes. Pastarasis scenarijus tikrai vyko pirmosiose rungtynėse su Rusijos jaunimu.

Tikrai tikiu, kad jaunimas atsigaus. susitvarkys viduje kylančias bėdas ir po dviejų nesėkmių nebesuklumps ir sėkmingai užbaigs Lietuvoje vykstantį čempionatą. Tiems, kas dar nežinojo, kad vyksta Europos jaunučių krepšinio kovos Lietuvoje, Kaune, tikrai siūlau užsukti į sporto salę, o neatsiradus galimybės prisėsti prie televizoriaus įsijungti TV6 kanaląir palaikyti mūsų jaunąją krepšinio kartą. 


Leave a Reply