BlogOUT 2010


BlogOUT 2010

Šį karštą vasaros savaitgalį teko sudalyvauti dar vienoje „BlogOUT“ konferencijoje. Nors praėjusios savaitės pabaigoje net negalvojau dalyvauti, tačiau paragintas Tomo ir peržiūrėjęs konferencijos programą nusprendžiau, kad „Palangos Vėtros“ viešbutyje būsiu ir aš.

Jau pusę 9 ryte išvykome į „BlogOUT“. Kadangi Palangoje vyko „1000 kilometrų lenktynės“, taigi gavome šiek tiek pavažinėti aplinkkeliais, bet galiausiai nepavėlavę atkeliavome į konferencijų salę. Tik įėjus į salę pasitinka Andrius su dovanomis (Skins.lt nuolaidų kuponu, Elmenhorster sultys, LABAS kortelė, tušinukas).

Konferencija prasidėjo nuo Vaido prezentacijos „Facebook ir tinklaraščiai – kaip tai susiję?“. Galima sakyti, kad vėl dėl šio pristatymo ir važiavau į konferenciją. Kodėl? Ogi, Facebook tinklas labai sparčiai populiarėja Lietuvoje, jame galima vystyti labai sėkmingas reklamos kompanijas, kas man labai aktualu. Nors prezentacijos metu išgirdau tik kelias naujovės, tačiau po to užvirusi diskusija tikrai atnešė naujų idėjų, sumanymų kaip populiarinti savo projektus, kaip pritraukti kuo daugiau lankytojų.

Po pokalbių apie Facebook atėjo eilė konkursui. Turbūt niekas iš dalyvių nesitikėjo, kad konkursas pareikalaus tokių kūrybinių iniciatyvų. Andrius išdalino baltus popieriaus lapus ir liepė nupiešti „BlogOUT“ talismaną. Visi kibo į darbą, nes buvo verta stengtis dėl prizų (A.Užkalnio knygų, USB atmintinių ir „Vodafone“ modemų). Niekados nemokėjau gražiai piešti, todėl net nesitikėjau laimėti 😀 Po 15 minučių gana rimto darbo visi parodė savo piešinius ir juos įvertinus, paaiškėjo, kad laimėjo Arnoldas su piešiniu „Laivelis varomas RSS srauto“.

BlogOUT

Po konkurso papietavome ir vėl grįžome į naują konferencijos dalį – diskusiją apie kolektyvinius tinklaraščius. Tikrai buvo labai įdomu pasiklausyti, kodėl jie ilgai neišsilaiko, kokia galėtų būti jų sėkmės priežastis. Šioje diskusijoje aktyviausi buvo tie blogeriai, kurie yra šiek tiek susiję su panašiomis problemomis ar tiesiog yra kolektyvinių tinklaraščių autoriai. Po diskusijos įvyko dar vienas konkursas, kurio metu buvo galima laimėti telefoną. Burtų tvarka atrinkus tris dalyvius ir jiems sudalyvavus viktorinoje, vėl laimėjo Arnoldas, tačiau prizą jis atidavė antros vietos laimėtojui Benui. Po šios viktorinos baigėsi oficialioji „BlogOUT“ dalis ir mums buvo pasiūlyta apsilankyti Tiškevičių muziejų ir Palangos parką.

Na o pabaigai, norėčiau pasakyti tik tiek, kad nesigailiu sudalyvavęs ir tikiuosi, kad pavys dar ir dar dalyvauti tolimesniuose „BlogOUT“.

Nuotraukas iš BlogOUT rasite – http://www.flickr.com/photos/35808224@N08/sets/72157624534267618/

,

9 responses to “BlogOUT 2010”

  1. O galėtum trumpai reziumuoti tą temą, kodėl kolektyviniai tinklaraščiai neišsilaiko. Arba čia komentare parašyti, arba gal net atskirą straipsnį? Mane asmeniškai ta tema labai domina, nes pats puoselėju kolektyvinio tinklaraščio idėją 🙂

    • Na pagrindinė idėja apie kurią diskutavo, tai kaip sukurti tą kolektyvinį tinklalapį ir kaip jį plėtoti be finansinio paskatinimo.
      Pirmiausia, tai buvo aptarta, kodėl pradžioje yra didelė ugnelė, tačiau vėliau ji išblėsta. Kaip daugelis teigė, galbūt pagrindinė priežastis tai, kad visa garbė apie įrašus tenka pagrindiniam administratoriui ir iniciatoriui. Nors ir pradėjus kurti kolektyvinį tinklapį visi turi vienodas sąlygas, tačiau vėliau kažkas vistiek tampa lyderiu.
      Diskusijos pabaigoje buvo prieita bendros nuomonės, kad norint rašyti kolektyvinį blogą, reikia kad žmonės būtų bendraminčiai, draugai (netik virtualioje bendruomenėje), gautų pasistenkinimą iš įrašų ir palaikymą iš kitų komandos narių

Leave a Reply