Categories
Įdomybės

Vilnius 360°

Šiandien internete užtikau visai įdomų projektą – Vilnius 360°. Vilnius 360° – tai informacinis, pažintinis projektas, kuris suteikia galimybę susipažinti su Vilniaus lankytinomis vietomis, architektūra, kultūra ir verslu.

Kažkada rašiau apie panašų projektą “Panoramio“, tačiau Vilnius 360° projekto idėja ir įgyvendinimas labiau panašus į Google Street View. Naudodamiesi šia tarnyba mes galime pasivaikščioti po Vilnių, apžvelgti įdomias ir lankytinas vietas.

Šio projekto kūrėjai siūlo netik pasivaikščioti mūsų sostinės gatvėmis. Susisiekus galima patalpinti savo organizacijos apžvalgą ir kitą informaciją.  Man labiausiai patiko pasivaikščiojimas ne po Vilniaus senamiestį, o nekilnojamojo turto 360° apžvalga.

Siūlau visiems užsukti į http://www.vilnius360.lt, susipažinti su Vilniumi, prisiminti jau aplankytas sostinės vietas.

 

Categories
Gyvenimo įspūdžiai

O tas Vilnius didelis…

Šiandien Liepos 6 diena – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, kitaip sakant dar vienas laisvadienis. Turbūt kiekvienas dirbantis žmogus laisvą vasaros dieną nori kažkur ištrūkti, tačiau ši vasara labai dažnai to neleidžia padaryti.

Atsikėlęs ryte su drauge planavome važiuoti į senamiestį. Pažiūrėtumėme vėliavos pakėlimo ceremoniją, pasivaiksčiotumęme po miesto centrą. Už lango matydami tamsėjantį dangų neskubėjome. Likus maždaug valandai iki ceremonijos pradžios, pradėjo lynoti, todėl likome namie ir nusprendėme žiūrėti visą tai pro televizorių.

Prasidėjus ceremonijai pamačiau gana įdomų reginį. Čia kur aš gyvenu (Šeškinėje, netoli Akropolio prekybos centro) pradėjo pilti lietus kaip iš kibiro, o Simono daukanto aikštėje nebuvo nei lašo ir svarbiausia labai skaisčiai švietė saulė. Atrodo Vilnius nėra toks didelis miestas, tačiau šiandien įsitikinau kitaip – čia vienam miesto gale gali lyti, kitam gali būti beprotiškai gražus oras.

O čia viso to įrodymas:

Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Jūsų durys – pirmosios!!!

„Jūsų durys – pirmosios!“ – tai viešojo transporto projektas Vilniuje. Jau beveik savaitę visi Vilniaus viešojo transporto keleiviai į autobusus ir troleibusus įlipa pro priekines duris. Dar neprasidėjus šiai naujovei, buvo girdėti daug neigiamų ir teigiamų nuomonių, pasiūlymų, o dar daugiau jų atsirado po liepos 15 d. Kiekvieną dieną į darbą tenka važiuoti autobusu ir troleibusu, todėl apie šią sistemą turiu savo nuomonę ir pasiūlymų. Visa tai pasistengsiu apžvelgti šiame įraše

Vairuotojų reakcija

Dabar vairuotojas netik valdo transporto priemonę. Jis stotelėse tampa ir kontrolieriumi, kuris stebi įlipančius keleivius. Turbūt daugelis vairuotojų turi savo nuomonę apie šį projektą ir kartais iš jų elgsenos galima suprasti, kad ji nėra pati geriausia. Kodėl? Ogi, jie nerodo jokio dėmesio keleiviams. Susikoncentruoja žiūrėdami į veidrodėlį, o keleiviai žymi bilietą ar ne visiškai neįdomu. Žinoma, daryti du darbus yra sudėtinga, tiesiog daugelis to nenori daryti. Visada malonu, kai įlipus į autobusą tau nusišypso ir linkteli pamatę tavo bilietą, tačiau tai būna labai retai. Dažniausiai tai pamatai susiraukusį vairuotoją, kuris tarsi sako greičiau, vėl vėluoju. Tokioje situacijoje bilieto rodymas beprasmiškas, nes jautiesi visiškai ignoruojamas.

Didelis keleivių kiekis

Turbūt tai didžiausias klausimas vykdant šį projektą. Kaip greit sulaipinti didelį kiekį keleivių tik pro vienas duris. Oficialus projekto puslapis teigia:

Ką darysite, jei piko metu bus dideli keleivių srautai ir visiems sulipti per priekines duris užims labai daug laiko?

Mums svarbiausia yra keleivių patogumas. Jei susiklostys situacija, kai norint sutaupyti laiko patogiausia būtų keleivius įleisti per visas autobuso duris, sprendimą jas atidaryti priims vairuotojas.

Galbūt geras sprendimas, tačiau tikrai jis dar nėra taikomas arba vairuotojui sunkiai įvertinamas dalykas – didelis keleivių srautas. Pastarąsias kelias dienas teko važiuoti gana gerai pripildytuose troleibusuose ir pasimatė pagrindinė problema – keleiviai nesugeba praeiti į autobuso galą. Stotelėje įlipusiems žmonės nėra vietos net atsistoti (kartais net įlipti), nes daugelis tiesiog įlipa vos vos ir atsistoja. Jei jie susiprastų ir praeitų į autobuso galą, tikrai atsirastų dar didesnis patogumas važiuojant viešuoju transportu.

Turbūt didžiausias klausimas, kaip ši sistema veiks rugsėjo mėnenį, kai studentai grįš į Vilnių? Manau, kad padaugėjus keleivių kiekiui, projekto koordinatoriai tikrai turės imtis kažkokių permainų. Kodėl? Ogi, yra keli pavyzdžiai:

Sekmadienio vakaras. Į traukinių stotį atvyksta greitasis traukinys „Klaipėda – Vilnius“. Didžioji keleivių dalis keliauja troleibusu, kuris paženklintas antruoju numeriu. Prie žmonių kiekio pridėjus tai, kad jie su dideliais kelionkrepšiais (dažniausiai pilnais maisto ;D ), gaunasi tikra sumaištis lipant TIK pro priekines duris.

Taip kelionė turėtų atrodyti mūsų kelionė viešuoju transportu (Oficialus akcijos video)

Naujos sistemos nepripažinimas

Categories
Gyvenimo įspūdžiai Įdomybės

Žiemos vaizdai

  Žiemos vaizdai

Pastebėjot kaip gražu už lango? Vakar vakare sumąsčiau, kad reiktų išlysti į lauką ir pamėginti pagauti gražių žiemos vaizdų. Žinoma, technologiniu požiūriu padaryti geras nuotraukas yra labai sudėtinga, tačiau žinant naudojant “muilinę” gavosi gana neblogos fotografijos, manau pasivaikščiojimas pavykęs.

Dėkoju tiems, kas kartu su manim vakar nepasididžiavo ir pasivaikščiojo su manim po Baltupius. Taigi, norėčiau jums pasiūlyti pasižiūrėti, ką mums pavyko nufotografuoti 😉

Žiemos vaizdai  Žiemos vaizdaiŽiemos vaizdai Žiemos vaizdai

Visas kitas nuotraukas rasite Flickr albume.

Categories
Įdomybės

Taip kaip aš keliavau namo

Atvaizd0214

Vakar vakare traukiniu keliavau į Vilnių. Visa kelionė užtruko tiktai ilgiau nei planuota, nes pasirodo, bevažiuojant sugedo lokomotyvas. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Jau prieš 18 val. aš buvau prie Telšių geležinkelio stoties. Čia laukiau traukinio Klaipėda – Vilnius, kuris atvažiuoti turėjo 18:18. Likus kelioms minutėms iki traukinio atvykimo, išgirdome pranešimą:

Greitasis traukinys Klaipėda – Vilnius vėluos 15 min.

Iškart daugelis keleivių pradėjo piktintis, nes visi jau žinojo, kad tas penkiolikos minučių vėlavimas nieko gero nežada, o ypač tai atsilieps atvykus į Vilnių.

Taigi, kaip buvo pranešta traukinys atvyko šiek tiek po pusės septynių. Tikrai nemaniau, kad jau tas 15 minučių atsilikimas nuo grafiko dar labiau padidės, tačiau atsitiko, kaip niekas nenorėtų. Į Vilnių traukinys įvažiavo ir sustojo stotyje – 22:20 (turėtų atvykti – 21:40). Kaip matote, tikrai gerokai vėlavome. Turbūt niekas smarkiai taip neįsimintų šio pavėlavimo, jei ne viena labai paprasta problema – KAIP GRĮŽTI NAMO?. Daugumai šio traukinio keleivių reikia parsigauti į Saulėtekį, todėl paskutinieji troleibusai visiškai perkimšti. Kadangi, man reikia grįžti į Baltupius, o 34 autobusas jau išvažiavo, o kitus autobusus arba nebespėjau, arba reikia labai ilgai laukti.

Kadangi ne vienas atsidūriau tokioje situacijoje, todėl išsikvietėme taksi ir ramiai grįžome, Belieka džiaugtis, kad šiais laikais, taksi kilometro kaina nedidelė, todėl nereikėjo pakloti labai didelės sumos.

Tai va, vakar taip grįžau namo, tikrai daugiau nenorėčiau patirti vėl tokios nesąmoningos kelionės, nes su sunkiomis tašėmės keliauti po Vilnių ir trankytis iš vieno autobuso į kitą, ar mokėti visiškai nereikalingai išleistus pinigus tiesiog nesąmoninga.