Categories
Gyvenimo įspūdžiai MRU

Užteks tingėti, reikia pradėt tobulėt!!!

Vat kokį gudrų pavadinimą sugalvojau šiam įrašui Smile Ištikrųjų atsibodo tas jausmas, kai jauti, kad universitetas tave verčia ne tobulėti, o pamažu durnėti (galbūt netaip išsireikšiu, bet esmę turbūt supratot).

Pasakysiu aš jum atvirai – tikrai senai universitete gavau injekciją žinių, kurios skatinintų susidomėjimą, skatintų tobulėti. Žinoma, jūs pasakysit – svarbiausia noras, tačiau ar jis visad svarbiausias? Manau, kad ne. Ar įmanoma dar kažko norėti, kai darbo savaitę iš namų išvyksti 7 val. ryto, o į juos grįžti tik 22 ar net 23. Savaitgalis lieka tik pailsėjimui ir pasiruošimui kitai savaitei. Tačiau šiandien prabudęs ir dar ilgai tingėjęs keltis iš lovos sugalvojau – keikvieną savaitgalį bent kelias valandas rasiu savišvietai.  Užduotis tikrai rimta, nežinau kaip taip pavyks įgyvendinti, bet kuo arčiau pavasaris, tuo daugiau laiko turėtų atsirasti.

Visas idėjos įgyvendinimas prasideda jau ŠIANDIEN. Iš knygų lentynos pasiėmiau ir dulkes nuvaliau nuo pradėtos ir nebaigtos skaityti Bilo Geitso knygos “Verslas minties greičiu”. Internete pilną įvairių atsiliepimų apie ją, tačiau tie 60 pulapių, kurie kažkada buvo perskaityti keliaujant traukiniu į Vilnių, įtraukė ir vis nori skaityti toliau ir toliau.

Tikslą jau turiu, su kuo jį įgyvendinti taip pat. Galbūt šiemet vėl pavyks apsilankyti knygų mugėje ir įsigyti naują knygą.

O jūs skaitote knygas? Ar tiesiog varvinate akis priešais kompiuterį ieškodami naujausios informacijos? Smile

[poll id=”19″]

Categories
Programavimas

Tobulėk programuodamas

(wolfiezero nuotrauka)

Tobulėjimas – tiesiausias kelias į pasisekimą. Dažnai susimąstau, kad pasaulyje nėra tobulumo, tačiau riekia stengtis artėti link tos tobulumo ribos, kurią žmogus gali pasiekti. Juk kiekvienas darbdavys ieško vis tobulesnio ir geresnio už kitus darbuotojo.

O kaip programuotojui tapti tobulu? Turbūt visko išmanyti neįmanoma, tačiau gilinti į vieną tamtikrą sritį būtina. Tačiau kaip tą padaryti? turbūt yra du pagrindiniai keliai: dirbti ir mokintis arba kurti paprastus, įdomius projektus, kurie gali būti pateiktas kaip pavyzdys einant ieškoti darbo.

Kadangi aš dar neturiu darbo, todėl nusprendžiau šią vasarą sukurti dar vieną projektuką. Tie kas pastaruoju metu užsuką į mano blogą turbūt pastebėjo “Pakaruoklio” maniją. Šis žaidimas jau kuriamas gerą mėnesį, tačiau per tas dienas sėdėdamas prie kompiuterio ir rašydamas kodą tikrai sužinojau daug naujų metodų, funkcijų, kalbos naudojimo ypatybių. Kadangi pastaruoju metu reikėjo panaudoti ir duomenų bazes, todėl reikėjo susipažinti ir su SQL naudojimu ir kūrimu. Kurdamas programą su rekordų išsaugojimu, gavau panaudoti ir PHP kalbą, todėl mano žinių bagažas tikrai pasipildė rimtomis ir manau tikrai reikalingomis žiniomis.

Tiems kas dar vis bijo pradėti kurti didesnį projektą, norėčiau pasakyti, kad kiekvienas turime tam ryžtis ir mums pasiseks. Juk dabar mus supa internetas, kuriame pilna visokiausių pavyzdinių programų, forumų. Taip pat nereikia užmiršti ir patyrusių kolegų, kurie tikrai padės ištikus problemai. Svarbiausia neužmiršti paieškoti internete, prieš rašant kolegai specialistui.

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad nereikia bijoti programavimo jei jis traukia. svarbiausia mėginti ir mokintis ir viskas tikrai pavyks.


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443