TEO tinklapių talpinimas

Paveikslėlis iš http://www.64bitweb.com

Lietuvoje yra daug firmų teikiančių tinklapių talpinimą (hostingą). Kiekviena iš jų siekia pritraukti, kuo daugiau klientų. namo nuomone, klientų skaičius turėtų priklausyti nuo paslaugų kokybės, tačiau taip būna ne visada.

Seniau TEO (Lietuvos telekomas) teikdavo talpinimo paslaugas, tačiau jų kaina palyginus su kitomis hostingą teikiančiomis bendrovėmis būdavo gana nežmoniška. Kiek pamenu, norėdamas turėti planą su viena MSQL duomenų baze turėdavai mokėti apie 50 Lt. Atrodo neblogai, tačiau serveryje būdavo suteikiama apie 150 MB, o duomenų srautas taip pat nedidelis. (DUOMENYS NETIKSLŪS). Nuo šių metų pradžios TEO pakeitė savo talpinimo paslaugų planus.

Dabar jų siūlomi planai ne patys pigiausi, tačiau jau arčiau realybės. Su TEO talpinimu susidūriau, kai buvau paprašytas padaryti savo buvusios mokyklos tinklapį. Dabar vyksta bandomasis laikotarpis ir klientai gali pasinaudoti laikinai sukurtais vartotojų vardais ir išbandyti sistemą. Na aš ir pamėginau.

Pirmiausia, vartotojo sistema gana paprasta ir lengvai suprantama. Kiekvienas nepatyręs vartotojas galės susikurti ir MSQL duomenų bazę, bei pasinaudoti jau paruoštais taikomųjų programų paketais (WordPress, Joomla ir kitais). Peržvelgęs visas galimybes, pagalvojau, kad nebus jokių problemų. Tačiau klydau. Niekaip nesugebėjau įdiegti taikomosios programos, nes sistema niekaip negalėjo rasti sukurtos duomenų bazės. Dėl šios priežasties turėjau kelti failus rankiniu būdu.

Mokyklai reikalinga paprasta ir funkcionali svetainė, tai kūrimui panaudojau WordPress varikliuką. Failus į serverį nusiunčiau be jokių problemų, tačiau problemos prasidėjo diegiant sistemą. Pirmoji problema – niekaip nepavykdavo sukurti config failo. Pasinaudojus WordPress pagalba radau, kad reikia pakeisti failo leidimą, tačiau toks koks buvo nurodytas pagalbos skiltyje neveikė. Įdiegus sistemą iškilo ta pati problema su failų leidimais. Šią problemą išsprendžiau su kitų pagalba www.blogeriai.lt svetainėje. Nors dabar žinau ką reikia daryti, tačiau tikrai atsibosta vos įkėlus įskiepį, tvarkyti jo leidimus.

TEO pagalbos linija taip pat nelabai gerai funkcionuojanti. Į vieną klausimą atsakymo laukiau net vieną dieną, o į kitą nebuvo visiškai atsakyta. Pagalbą galima gauti tik paskambinus telefonu, tačiau žmogus kuris šnekėjo su manimi, nelabai suprato, kas yra DNS adresas.

Na čia pagrindinės problemos su kuriomis susidūriau. Žinoma buvo ir kitokių, tačiau jos nėra tokios reikšmingos. Tikiuosi, kad artimiausiu metu TEO talpinimo paslaugų kokybė tikrai pagerės.

Konkurencija

Šias laikais visose gyvenimo srityse yra konkuruojama. Labai didelė konkurencija yra juntama ir tarp interneto portalų.

Turbūt visi žino, kad šiuo metu vyksta didelė konkurencija tarp naujienų portalų: DELFI, BALSAS, ALFA, LRYTAS. Mano nuomone, šie keturi projektai kovoja dėl lyderio pozicijų Lietuvoje. Praėjusio mėnesio duomenimis, lankomiausia Lietuvos svetainė yra DELFI.LT. Tačiau, šis projektas sulaukia vis didesnės konkurencijos, nes likę trys tinklapiai siūlo vis įdomesnį ir modernesnį naujienų pateikimą.

Panaši konkurencija vyksta ir tarp pažinčių portalų: ONE, DRAUGAS, FRYPE, bei naujai atsiradęs tarptautinis projektas FRIENDSCLUB. Tik lažkaip labai įdomu, kad pastarasis projektas labai jau panašus į populiarųjį ONE. Turbūt kaip daugelis ir galvojate, šioje tinklapių kategorijoje lyderis yra ONE, kuris praėjusį mėnesį buvo antroje vietoje (po DELFI), pagal unikalių lankytojų skaičių.

Šis įrašą sumaniau parašyti, kai netyčiom užklydau į naujai susikūrusią svetainę . Ši nauja svetainė skirta rasti savo bendraklasius ar senus pažįstamus iš senų mokyklos laikų. Bendraklasiai.lt – svetainė tik pradedanti veikti, todėl vartotojų tikrai nedaug. Kai užsiregistravau į šią svetainę, tikrai neradau nei vieno pažįstamo. Visiškai priešingai yra apsilankius jau senai gyvuojančiame portale KLASE.LT. Nors norint daugiau galimybių reikia už jas susimokėti, tačiau naujai susikūrusiam kunkurentui teks tikrai daug pasistengti, kad suviliotų daug naudotojų.