Categories
IT

Windows Phone 7 tavo išmaniajame telefone

Norite pažiūrėti kaip atrodo WP7 tavo išmaniajame telefone? Microsoft kompanija jau suteikia tokią galimybę. Jums nereikės nieko siųstis ar įdiegti į savo telefoną. Užtenka turėti iPhone ar telefoną su Android OS, atsidaryti naršyklę ir įvesti adresą aka.ms/wpdemo. Atsidariusiame puslapyje jus išvysite WP7 išdėstymą su įvairiausiomis galimybėmis. Naudodamiesi šia svetaine jūs galėsite pažiūrėti kaip veikia langų navigacija, įvairiausi programos skyriai.

Tokios demo svetainės išleidimas tikrai labai įdomus Microsoft kompanijos žingsnis. Tikrai būtų įdomu sužinoti, kokią naudą atnešė tokia WP7 reklama ir integracija į kitus telefonus.

Neturintiems išmanau telefono, siūlau pažiūrėti apžvalginį video:

Parengta pagal: www.landofdroid.com

 

Categories
IT

Skaičiavimo mašinėlė

Prieš kokį mėnesį programavimo dėstytojas pasakė, kad labai sunku patobulinti paprastus ir jau sukurtus produktus. Kaip vieną iš pavyzdžių jis pateikė skaičiavimo mašinėlę. Pradžioje sutikau su jo nuomone, tačiau šiandien vakare supratau, kad jis šiek tiek klydo.

Besimokant diskrečiosios matematikos kontroliniui parašė Altajus. Atidaręs pokalbio langą išvydau įdomų klausimą – “Su kokia kompiuterine skaičiuokle galima ištraukti  šaknį?” Žinoma, pradžioje  pasiūliau užsukt į GOOGLE ir paieškos laukelyje įrašyti sqrt(reikiamas skaičius). Po kelių akimirkų dar pasiūliau pasinaudoti MS Calculator.

image

Ištraukti šaknį – veiksmas nereikalaujantis labai didelio skaičiuotuvo pajėgumo, tačiau tokio mygtuko kuris tiesiogiai atliktų šia funkciją MS Calculator programoje NĖRA. Turbūt skamba labai juokingai, tačiau tokia funkcija  MS programuotojams nepasirodė labai svarbi arba pritrūko vietos šaknies traukimo mygtukui.

Žinoma, mygtuko nebuvimas nesutrukdo pasinaudojus šia programa ištraukti šaknį, tačiau reiks daug daugiau pavargti:

  1. Įvedame skaičių kurio šaknį norime suskaičiuoti
  2. Spaudžiame mygtuką x^y
  3. Įvedame reikiamą trupmeniną t.y jei kvadratinė šaknis 0,5, ketvirto laipsnio – 0,25 ir t.t
Categories
IT

Patogesnis skaitymas

Turbūt kiekvienas esame mėginę skaityti knygą kompiuterio ekrane. Žinoma, tai yra nepatogu, nes spausdintinę knygą gali nusinešti į bekurią vietą, taip pat akys žymiai mažiau pavargsta. Tačiau ką daryti, kai neturime knygos spausdintinės versijos? Patiems ją spausdinti? Na jei jos apimtis gana didelė, ką tada daryti?

Aš susidūriau su situacija, kad reikia skaityti daug literatūros, tačiau jos bibliotekoje nėra, todėl teko ieškoti kompiuterinės versijos. Kaip tik šiuo momentu ruošiuosi vadybos egzaminui, kuriam reikalinga ypač daug teorijos. Savo sąsiuvinyje turiu konspektą, tačiau platesnė informacija yra tik knygose.

Mano turima literatūra yra “.doc” ir “.pdf” formatų, todėl tik norint pažiūrėti apie vieną ar kitą principą plačiau, turiu sėsti prie savo kompiuterio. Skaitymas kompiuteryje nėra geriausias sprendimas, nes gana greit pavargsta akys. Ilgai ieškojau būdų, kurie palengvintu skaitymą, tačiau nieko gero neradau. Tačiau netikėtai suradau vieną įdomią MS Word funkciją.

Funkcija skirta skaitymui yra tik naujausioje MS Word 2007 versijoje.

word1

Apatiniame ekrano lange esančiame meniu spaudžiame mygtuką – word2
Ir tada atsidaro langas, kuriame mūsų tekstas yra išdėstytas kaip knygoje. Skaitydami galėsime pasinaudoti pabraukimo įrankiu ir pažymėti tai, kas svarbu.

word3

Manau ši funkcija tikrai naudinga tiems, kas dažnai turi skaityti didelius tekstus kompiuterio ekrane.

Categories
Gyvenimo įspūdžiai IT

Internet Explorer

Na pagaliau radau laiko prisėsti prie savo blogo ir parašyti įrašą. Manau, šis pasisakymas puikiai tinka tiems, kurie neieško optimaliausio, bei geriausio naršymo internete.

Pastarosiomis dienomis susidūriau su problema – IE (Internet Explorer) išvis neatidaro mano blogo, bei viename iš mano kurtų dizainų išvis tekstą išmėto po tinklapį. Taip pat minėtame projekte neveikia CSS kalba aprašytas vertikalus išsiskleidžiantis meniu (en. drop down).

Gedzis Blog’as

Pirmiausia kibau tvarkyti savo tinklapį. Blogerių tinklapyje teiravausi, kodėl IE neatidarinėja mano tinklapio. Tik įvedus mano tinklapio adresą ir pradėjus įkelinėti tinklapį pasirodydavo pranešimas:

klaida

Paklausęs K.Pociaus patarimo perkelinėjau visu JavaScript kodus į <head> dalį. Tačiau perkėlimas naudos nedavė. vėliau pamėginau iš jungti naudojamus įskiepius (plugins), bei šone esančius valdiklius (widgets). Po šio veiksmo viskas veikė, tačiau reikėjo rasti kur yra klaida. Įjunginėjant po vieną, vis tikrinau ar viskas gerai ir tik įjungęs Lightbox 2 pamačiau tą pačią klaidą. Pagalvojęs, kad viskas bus tvarkoje, vėl sujungiau likusius valdiklius, bei įskiepius, tačiau teko nusivilti. Vėl pakartojus tikrinimo veiksmą, supratau, kad viską gadina JavaScrip, kuris įkėlinėja Vibe.lt pranešimus. Siūlyčiau visiems, kurie naudoja vibe.lt JavaScrip, geriau įsidėti vibe.lt įskiepį, kurį rasite čia.

Išskleidžiamas meniu

Išskleidžiamas meniu dažniausiai reikalingas svetainėse, kuriose gausu informacijos įvairiomis temomis. Bekurdamas dizainą gavau prašymą padaryti šoninį išsiskleidžiantį meniu. Na atrodo visai nesudėtinga, tereikia aprašyti pozicijas ir stilių ir jau sukūrėme, tačiau viskas pasirodė esą ne taip lengva. “Mozilla Firefox” naršyklėje mano sukurtas meniu veikė be jokių problemų, tačiau problemos atsidaro atidarius svetainę per IE. Ten išvis nesimatė lango, kuris turėtų atsirasti užėjus ant atitinkamo meniu punkto. Todėl ilgai reikėjo ieškoti, kaip reikia pateikti išdėstymą specialiai IE. Pasinaudojus google, bei peržiūrejus keliasdešimt puslapių radau sprendimą. Tačiau vėl iškilo problema.

Meniu veikia nepriekaištingai, tačiau besiskleisdamas jis nustumia visą informaciją žemyn. Radus sprendimo būdą supratau, kad IE nelabai nori pripažinti stiliaus aprašą – position:absolute. Teigi reikėjo pertaisyti didžiają dalį tinklapio dizaino išdėstymo.

Po visų šių problemų dar labiau įsitikinau, kad naudoti IE neapsimoka. Žinoma yra kuriamos naujos IE versijos (naujausia versija, kurią MS siūlo parsisiųsti – 8 BETA), tačiau manau dar keletą metų geriausios ir parankiausios naršyklės bus “Mozilla Firefox” ir “Opera”. Todėl, jei dabar šia naujieną skaitote per IE, tai siūlau nedelsiant bėgti į www.mozilla.org ir parsiųsti Firefox naršyklę. Siūlau būtent ją, nes kiekvienas šią naršyklę gali pritaikyti savo poreikiams, naudodami įvairius papildinius.

Categories
Įdomybės Pramogos

Penktadienio filmukas

Penktadienis. Pagaliau baigėsi savaitė. Ieškodamas kažko įdomaus, užsukau į svetainę YouTube. Ten radau gan įdomų filmuką, kaip piešiama Mona Liza su Microsoft paveikslėlių redagavimo programa PAINT :). Taigi, siūlau pažiūrėti.