Categories
Sportas

Krepšinio sezonas prasideda

Ekrer nuotrauka

Štai ir vėl prasideda ilgai lauktas krepšinio sezonas. Tikrai manau, kad kiekvienas Lietuvis nori žaisti betkurioje komandoje ir parodyti, ką jis sugeba. Galbūt, ne visiems pasitaiko tokia galimybė, tačiau kiekvienas galime paimti krepšinio kamuolį ir jį paleistį į lanką.

lygos

Didžiosiose Lietuvos lygose – LKL, NKL – sezonas jau pradeda įsibėgėti, o RKL jis prasideda jau šį savaitgalį. Tikrai noriu pakviesti visu krepšinio mėgėjus neužsisėdėti namuose ir ištrūkti į lauką ir aplankyti krepšinio varžybas. Taip pat norėčiau paraginti studentus palaikyti savo universitetą, ar mes prastesni nei JAV studentai, kurių į krepšinio varžybas prisirenka gausybė?

O pabaigai, norėčiau paraginti vilniečius, mėgstančius krepšinį. Čia sostinėje pilna varžybų, kurias galite aplankyti savo mikrorajone. Galbūt nedaug kas įsivaizduojate, bet čia stipriausiose lygose galime išvysti ir garsių žvaigždžių, baigusių savo karjerą ar tik pradedančių. Jums reikia tik pasirinkti lygą – VMKS, VKML, SL, EKO – ir pasinerti į krepšinio aistrų sūkurį. Tikrai galiu pasakyti, kad čia krepšinio žaidimo lygis labai aukštas ir galėsime išvysti neįtikėtinų dvikovų iki paskutinės akimirkos, įspūdingų dėjimų bei kitų gražių akimirkų.

Mėgėjų krepšinis

Taigi, noriu visus pakviesti užsukti į krepšinio rungtynes ir padėti sukurti gražią krepšinio šventę, su tikromis emocijomis.

P.S. Besidomintiems krepšiniu ir Lietuvos krepšininkais, siūlau paskaityti M. Pociau blogo įrašą Eurolygos svetainėje.

Categories
Sportas

Nepagarba

Vakar baigėsi LKL  sezonas. Šių metų nugalėtojais tapo “Lietuvos ryto komanda”. Atrodo viskas labai gražu ir beveik įprasta, tačiau taip nėra. Pasibaigus kiekvienoms finalinėms varžybose vienoje aikštės pusėje vyrauja džiugesys, kitoje – liūdesys. Vakar po “Žalgrio” ir “Lietuvos ryto” rungtynių viskas turėjo būti panašiai, tačiau taip neįvyko.

Dauguma tų kurie domisi Lietuvos krepšiniu turbūt vakar sėdėjo prie televizijos ekrano ir laukė įspūdingo reginio. Rungtynės buvo gana įdomios, galbūt trūko šiek tiek intrigos. Nuskambėjus finalinei rungtynių sirenai, aikštėje šėlo Vilniau komandos krepšininkai, tačiau vėliau teko nusivilti. Tai privertė padaryti epizodas, kai “Žalgirio” sirgaliai skrendančiais daiktai bei gestais “sveikino” “Lietuvos ryto” komandą. Pradžioje galvojau, kad vėl sirgaliai elgiasi nesąmoningai, tačiau pamatęs ką tuo metu daro dalis ryto sirgalių supratau, kad kaltė netik sirgalių pusėje. Daryti išvadas mačius tik trumpą epizodą gana sunku, tačiau iš šiandien matytų nuotraukų galima pagrįsti vakarykštį įspūdį.

Aš visiškai suprantu “Žalgirio” sirgalius, kurie rodo labai didelį nepasitenkinimą Vilniaus komandos sirgaliais. Jų komanda pralaimėjo lemiamą kovą, o tie kas nugalėjo “Žalgirį” stovi prieš juos ir tarsi tyčiojasi. Žinoma, sirgaliai turėtų susilaikyti nuo tokių poelgių, tačiau ar jie vieninteliai kalti? Manau, kad ne. Labai didelę reikšmę šiam įvykiui turėjo ir ryto žaidėjų poelgiai. Kiek man yra tekę susidurti su aukšto lygio krepšininkais, dauguma jų yra išsimokslinę ir turintys supratimą apie savo veiksmus. Vakar pritrūko būtent šių žaidėjų bruožų.

zavackas)fuck

Pažvelgus į D.Zavacko ir S.Babrausko poelgius tikrai buvo galima įžvelgti gana didelę neapykantos dozę priešininkų sirgaliams. Mano nuomone tai buvo du pagrindiniai žmonės privertę pasirodyti sirgalių neapykantai. Galbūt tai nebuvo vienintelė priežastis, tačiau svarbiausia. Aš asmeniškai tikrai nepateisinu šitų žaidėjų, nes NIEKADOS negalima rodyti nepagarbos priešininkų sirgaliams. Įsivaizduokite, kas atsitiktų jei koks nors “Olympiacos” žaidėjas po pergalės prieš “Panatinaikos” atsisukęs į jų sirgalius iškeltų vidurinį pirštą ir  pradėtu su juo mojuoti. Manau toks poelgis tikrai baigtųsi blogiau nei pas mus.

Grįžęs vakare perskaičiau straipsnį, kad “Žalgirio” klubas kreipėsi dėl D.Zavacko elgesio, iš dalies nudžiugau. Viena pagrindinių priežasčių – tai jau ne pirmas šio žaidėjo poelgis. Dar viena priežastis – visi žaidėjai ir žiūrovai turi jausti pagarbą vieni kitiems. Tikiuosi, kad šis nesusipratimas bus išspręstas ir vėliau tokių dalykų nepasitaikys.

Categories
Įdomybės Nuomonės Sportas

Žvaigždžių diena

Krepšinio pasaulyje pertrauka. Tačiau pertrauka yra tik sirgaliams, nes komando ruošiasi rimtoms kovoms. Daugelis žiūrovų laukia netik svarbiausių kovų, bet ir visų žvaigždžių dienos. Kiekviena lyga stengiasi tai suorganizuoti, kad parodytų, ką geriausia sugeba tos lygos žaidėjai.

Lietuvoje jau įvyko viena žvaigždžių diena. Tai buvo LSKL organizuota šventė, kuri įvyko gruodžio 14 d., Klaipėdoje. (Daugiau – LSKL svetainėje). Antrus netus iš eilės studentų krepšinio lygos “Oro karaliumi” tapo R.Danys, kuris savo gabumos pademonstravo praėjusių metų Telšių raj. krepšinio pirmenybių dėjimo į krepšį konkurse (dėjimus galite pamatyti svetainėje Youtube)

2009 metų vasario 21 d. Šiauliose įvyks,,Fastum” LKL žvaigždžių diena 2009. Joje, tradiciškai vyks “LKL snaiperio”, “Oro karaliaus”, bei po pertraukos grįštanti “Erelių” ir “Vilkų” dvikova. Rašydamas šį įrašą pasidomėjau, kiek kainuoja bilietas į šitą renginį. Pasirodo, kad kainuo svyruoja nuo 27 iki 77 Lt. Šios kainos nėra labai didelios, kai lyginame su NBA žvaigždžių savaitgalio bilietų kainomis. Norint patekti į Finiksę vykstančias rungtynes tarp lygos pirmamečių bei antramečių, reiks pakloti nuo $21 – $941. O jei norėsime išvysti visų žvaigždžių rungtynes, mūsų piniginė gali suplonėti nuo $445 iki $24495. Kainos tikrai įspūdingos.

Palyginimui, noriu pateikti ir tai, kad Šiaulių arenoje telpa 5500 žiūrovų, o Fininkso “US Airways center” arenoje – 18422. Tag, manau pelnas akivaizdus, tačiau mano nuomone, didžiausią pasitenkinimą vistiek pajus Lietuvos žiūrovai, nes kiekvienoje krepšinio šventėje patys žiūrovai sukuria neįtikėtiną atmosferą. Tokios atmosferos JAV gaime paieškoti NCAA pirmenybėse.

Tikėkimės, kad išvysime tikrai gerą reginį.

Categories
Gyvenimo įspūdžiai Sportas

Pagaliau

Na štai pagaliau sulaukėme “Žalgirio” pergalės Eurolygoje. Tai tikrai buvo didelė dovana visiems Lietuvos sirgaliam. Taip pat – didelis žingsnis, kovojant dėl patekimo į TOP16.

“Žalgirio” žaidimas šiandien atrodė gan neblogas, neskaitant atrojo kėlinio pradžios, bei paskutiniųjų dviejų rungtynių minučių. Per likusias žaidimo minutes viskas sekėsi gerai, tačiau yra kur tobulėti. Mane asmeniškai labai džiugina tai, kad šiandien aikštelėje pasirodė visi 10 “Žalgirio” žaidėjų.

Žalgiris dabar lietuvių komandą, kurioje žaidžiantis vienintelis amerikietis L.Woodsas tikrai negadina vaizdo. Jis pagrindinis ramstis gynyboje. Per šias varžybas jis “išrašė” net septynis “stogus”. Dar du pridėjo veteras E.Žukauskas, kuris yra didžiausias fanų numylėtinis. Man gražiausias rungtynių epizodas taip pat įvyko gynyboje, kai praradęs kamuolį ties vidurio linija M.Kalnietis įrašė įspūdingą bloką.

Sezonas jau beveik ipusėjo, tad nebedaug liko laiko, kol vėl Lietuvos nacionalinė rinktinė susirinks į vasaros stovyklą. Labai tikiuosi, kad tarp kandidatų bus ir P.Jankūnas, demonstruojantis įspūdingą žaidimą. Gaila, kad P.Jankūnas tesurinko 28 naudingumo balus ir netapo savaitės geriausiu žaidėju. Šio aukšto žaidėjo titaškiai tiesiog žudė Sopoto komandą.

Nors Kauno “Žalgiris” laimėjo, tačiau mane labai neramina žinios dėl LKL rungtynių atšaukimo. Mano nuomone, jei politikai pradės taupyti tokiose srityse kaip krepšinis, tai mūsų šalyje gali nebelikti net tų pačių 11 komandų, bežaidžiančių LKL.

Turbūt žinote, kad artėja LKL žvaigždžiū diena, todėl siūlau apsilankyti LKL svetainėje ir balsuoti už žaidėjus, kuurios norime išvysti krepšinio šventėje.

Categories
Įdomybės Pramogos

Senos varžybos

Turbūt mažai kas pamena šias varžybas, tačiau jau gan ilgai gyvuojanti laida “Krepšinio pasaulyje” leidžia tai prisiminti. Manau visiems bus įdomu pažiūrėti vaizdus iš LKL 1995 m. finalo:


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443