Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Kaip aš gyvenu….

Žygimanto Ubarto Nuotrauka

Sveiki,
labai senai berašiau į blogą. Praėjau dau 28 dienos po paskutiniojo įrašo. Prisipažinsiu atvirai – šis ruduo ir artėjanti žiema tokie užimti, kad dažniausiai išeini 7 val. ryto iš namų ir į juos grįžti tik vėlau vakare. Įdomu ką tiek veikiu? Ogi, dirbu, studijuoju, teisėjauju ir žinoma neužmirštu pastudentauti 😀

Sėdžiu dabar ofise, už lango tikrai šaltas oras (po 15 min. Kelionės pėsčiomis tuom įsitikinau), o čia veikia elektrinis radiatorius. Po truputį įsilinguoju į savaitės darbas, nes dabar jis toks specifinis – dirbame iteracijomis, todėl atsiranda ir atsirandą naujų darbų kiekvienos savaitės pradžioje. Visi tie „taskai“ darbe tai ne viskas. Artėja semestro pabaiga, todėl laukia visų nemėgstama SESIJA. Oj, ji tikrai bus sunkoka, nes reiks gerokai pasistengti prieš egzaminus.

Savaitgaliais netik teisėjauju ar ilsiuosi, bet prisėdu ir prie savo projektų. Blogas, kažkaip buvo užmrštas, tačiau manau taip buvo tik lapkritį. Su kolega nesenai pradėjome galvoti apie naują projektą, todėl tikrai tikiuosi, kad viskas vyks gerai ir mes spėsime viską sutvarkyti iki šventio įkarščio kulminacijos.

Am, kas dar naujo? A, neminėjau, kad pradėjo lūžti mano laptopas? Šiandien apsilankau DELL servise, tai sužinojau, kad remonto kaina – 150 Lt. Atrodo rekia pakeisti paprastą plastmasę einančią aplink ekraną, tačiau tokia jau kaina. O kai kompiuterį apžiūrėjęs žmogus pasakė, kad reikėjo atnešti anksčiau, būtų reikėję tik priveršti kelilis varžtelius, tikrai dingo gana gera nuotaika.

Na atrodo, čia toks trumpas įrašas prieš įžengiant į naują mėnesį. O kaip jūs gyvenate?

P.S. Pabaigai graži dainelė

Categories
Programavimas

Programavimas. Nuo ko aš pradėjau

Doergn nuotrauka

Šio įrašo pavadinimas atspindi mano kelionę į programavimą. Tokios tematikos įrašą mane paskatino parašyti Povilo straipsnis apie programavimą, bei naujai įstojusių į MRU Verslo informatiką fux’ų klausimai, kaip man sekasi su programavimu. Na o dabar apie viską nuo pradžių.

Mano tėtis – informatikos mokytojas, todėl jau nuo mažens mačiau kompiuterius, darbą su jais. Atsimenu, kai tėčio mokiniai sėdėdami prie kompiuterių su Turbo pascal’iu kurdavo įvairias programas. Turbūt tai buvo vienas iš skatinamųjų dalykų, kurio dėka vėliau aš pats pradėjau mokytis programavimo paslapčių.

Pirmasis mano žingsnis į programavimą – knygos skaitymas ir paprastų uždavinių spendimas. Kadangi tik pradėjus mokytis Internetas buvo labai mažai išsiplėtojęs Lietuvoje, todėl visos žinios buvo randamos knygose. Tėtis pamatęs mano norą programuoti pasiųlė įstoti į JPM (Jaunųjų programuotojų mokyklą). Šis žingsnis buvo vienas pagrindinių, nes JPM tikrai pakeitė mano supratimą apie programavimą ir išmokė tikrai daug naujų dalykų.

Galbūt daugelis patyrusių programuotojų nesutiks su mano nuomone, tačiau pati geriausia kalba mokintis – Pascal. Galbūt visi teigs, kad nereikalinga mokytis bevertės kalbos, tačiau ji yra pati paprasčiausia ir perprantama. Juk mokant vieną kalbą ir suprantant kas yra programavimas, algoritmas kitą kalbą perprasti tikrai nėra sudėtinga. Šiuo teiginiu pats esu įsitikinęs, nes šiuo metu be jokių problemų galiu perprasti JAVA, PHP, JAVASCRIPT, C++ bei kitų panašių kalbų sintaksę, žinoma reikia šiek tiek pasižiūrėti sintaksę.

Baiginėjant JPM mane patraukė objektinis programavimas, todėl čiupau knygą apie DELPHI ir pradėjau mėginti kurti pačius paprasčiausius darbus. Kuo toliau, tuo labiau norėjosi sukurti kokį įdomesnį projektą, todėl gimė tokie žaidimai, kaip Taip arba ne, Tetris.

Tik šiemet įstojęs į MRU verslo informatiką nusprendžiau atsisakyti Pascal, DELPHI ir pradėti programuoti rimtesne kalba. Pradžioje galvojau gal reiktų pradėti mokintis ruby on rails, bet antrame semestre mums prasidėjo “Programavimo pagrindai”, todėl pradėjau gilinti į JAVA. Taip kaip man sekasi pažinti šią kalbą, pastovūs blogo skaitytojai, jau galėjo išvysti. Artimiausiu metu bus pateikta patobulinta “Pakaruoklio” versija.

Na čia atrodo labai abstrakčiai papasakotas mano dalis kelionės į programavimo pažinimą. Žinoma, dabar šį kelią tikrai keisčiau, tačiau tikrai nesigailiu, kad man tenka juom keliauti, Tikrai tikiuosi, kad kuo toliau tuo labiau tobulinsiu savo programavimo įgūdžius ir tai atneš sėkmę.

O tiems kas nori suprasti kas yra programavimas, nori pradėti programuoti, siūlau užsispirti, mėginti ir tikrai pavyks.

Categories
Gyvenimo įspūdžiai

Telšių miesto šventė

Telšiai – miestas šiaurės vakarų Lietuvoje, Žemaitijos sostinė. Birželio 13 – 14 čia šurmuliavo miesto šventė, kuri pritraukė didelį Miestelėnų bei svečių dėmesį. Ir kaip sako posakis „Ir aš ten buvau, alų midų gėriau, per barzdą varvėjo burnoj neturėjau“
Jau nuo 10 val. Ryto miesto centrinėje gatvėje šurmuliavo „Didysis Žemaičių Jomarks“, tautodailininkų ir amatininkų darbų mugė „BlosTorgis 2009“, o kiek vėliau prasidėjo Liaudies instrumentinės muzikos festivalis „Rėkmingiausė mozėkontaa“. Šiame jomarke galėjai išvysti įvairių meno dirbinių, paragauti naminio alaus bei giros, šiupinio, žuvienės. Kiekvienas šios šventės dalyvis vaikščiodamas po šį turgų galėjo pasijusti kaip senais laikais, kai toje pačioje vietoje vykdavo toks pat turgus sutraukdavęs tikrai nemažesnį žmonių kiekį. Turbūt didžiausia šventė – Telšių rajono kaimo bendruomenėm, kurioms buvo suteikta galimybė parodyti savo gaminamas prekes, pademonstruoti savo bendruomenės žmonių išmonę bei sugebėjimus.

14 valandą miesto stadione vyko Lietuvos galiūnų komandininės varžybos. Komandas sudarė patys stipriausi Lietuvos galiūnai. Visos komandos, jų buvo tik 4, turėjo atlikti rasto kėlimo, giros kėlimo, padangos ridenimo, akmenų sukėlimo, naščių nešimo ir estafečių rungtis. Tarp šių komandų nenugalimiausi buvo Biržų atstovai, tarp kurių – Žydrūnas Savickas (Ši komanda laimėjo visas vykusias rungtis). Antrieji šiose varžybose liko – Biržų atstovai. Šios komandos lyderis – Login 2009 konferencijoje matytas Vidas Blekaitis. Trečiąją vietą užėmė Mažeikių, o ketvirtąją – Marijampolės komandos.

Šis sporto renginys sutraukė labai didelį susidomėjimą, tačiau žiūrovai patekę į stadioną už simbolinį 5 Lt. mokestį liko papiktinti. Tribūnuose prieš užduočių atlikimo vietą didžioji dalis sėdimų vietų – REZERVUOTOS t.y leidžiame tik sėsti tiems, kas yra su kvietimais. Atrodo čia nieko keisto, bet likus mažiau nei 10 min. Iki varžybų pradžios labai didelė rezervuotų vietų dalis buvo laisva, tik vėliau, jau prasidėjus renginiui, žiūrovams buvo leista užimti šias vietas. Dar vienas įdomus dalykas, patraukęs mano dėmesį – tai garso operatoriaus darbas. Aš tik pirmą kartą buvau tokio tipo renginyje, tačiau tikrai suprantu, kad žmogus atsakingas už įgarsinimą renginio metu turi turėti daugiau nei 5 dainas, kurios užpildys pauzes. Šiame renginyje dirbęs garso operatorius per visas 3 renginio valandas leido tik 4 dainas (didžioji jų dalis – Depeche Mode).

Mano minėti renginiai – tai tik dalis visų savaitgalį numatytų įvykių. Tikiuosi, kad pavyks aplankyti ir kitus renginius bei pateikti reportažus. Šiuo įrašu taip pat norėčiau pristatyti naują bandymą – video reportažą. Šį reportažą man padėjo padaryti abu broliai Žygimantas ir Vytautas. Žinoma čia nėra pateikiama daug informacijos, tačiau stengėmės parodyti tai kas vyko ir tai kas mum buvo įdomu.

Categories
Nuomonės

Tai kur aš buvau dingęs

SP_A1268

Labai senai berašiau. Vis neturėdavau laiko kada prisėst prie savo blogo. Pagaliau radau laiko ir turbūt jau tradiciškai, įrašas gimsta keliaujant traukiniu Vilnius – Klaipėda.

Dabar sėdžiu paskutiniajame traukinio vagone (12), visi keleiviai sėdi po du, o aš vienas. Atrodo įprasta kelionė namo, tačiau yra keletas skirtumų. Pirmiausia – už lango pavasaris, bundanti gamta, besišypsantys žmonės. Jei traukinio vagone bėganti informacinė eilutė neklysta, oro temperatūra – 19,2 C. Antras skirtumas – oras lauke šiltas, o temperatūra vagone tokia pat kaip ir žiemą – 26 laipsniai. Žinoma šilumos niekados nebūna perdaug, tačiau dabar tikrai karšta. Pastarasis pastebėjimas priminė savaitės pradžioje girdėtą nuomonę apie energijos taupymą.

Pirmadienį ir antradienį Mykolo Romerio universitete svečiavosi profesorius iš JAV. Jis vedė dviejų dalių paskaitą “Energy management in business”. Nors priš pat pirmąją paskaitą, galvoje sukosi mintys apie atsisakymą dalyvauti, tačiau vėliau džiaugiausi, kad taip nepasielgiau. Kadangi pagrindine paskaitos tema – energijos taupymas, bei optimizavimas, tai išgirdau gana daug gerų ir įdomių idėjų apie gamtosaugą, išteklių taupymą. Turbūt labiausiai patikęs pasisakymas buvo apie rūkymą:

rūkydami jūs teršiate netik savo plaučius, bet ir aplinkinių. Kuom jie nusikalto, kad galite gadinti jų sveikatą, bei teršti orą, kuris bus reikalingas ateinančioms kartoms.

Pagrindinis paskaitos tikslas – parodyti, kad naudojant matematines formules, tiesinį programavimą, galima sukurti sistemą, kuri padės netik saugoti verslininkų pinigus, bet ir leis mums sunaudoti mažiausią energijos kiekį. Mano manymu, įgyvendinus šio profesoriaus pateikiamą sumanymą, tikrai galėsime sunaudoti tik tą energijai, kuri reikalinga šiam darbui atlikti. Be to apskaičiavus mes galėsime pasirinkti optimaliausią energijos variantą – saulės, vėjo ar kitokio tipo energiją.

Antradienį taip pat teko apsilankyti Mykolo Romerio universiteto finansų klubo “iSet” organizuotoje paskaitoje. Šioje paskaitoje išgirdome kaip žmonės pradėjo kurti savo verslą, patarimus apie sėkmingą verslo vystymą. Dažniausiai paskaitos metu, bei užsiėmimuose susijusiose su verslu, girdėta frazė- “Dabar pats patogiausias laikas pradėti verslą”. Ši frazė “iSet” klubo paskaitoje tikrai buvo pavartota keletą kartų. Pagrindinis kriterijus – ekonominė krizė, kurios metu galima lengvai patekti į rinką, svarbiausia gera verslo idėja.

Šios dvi paskaitose išgirstos mintys tikrai privertė susimąstyti apie mūsų visuomenę, pokyčius joje. Manyčiau, kad daugeliui mūsų reiktu rimtai susimąstyti apie savo elgseną ir pradėti suprasti, kad pasaulis yra skirtas netik mums vieniems, bet ir ateinančioms kartoms. Ši mintis turi suktis netik mūsų galvose, bet ji turi priversti mus imtis veiksmų.

 

P.S. Kadangi norėjau pasiklausyti anksčiau minėtų paskaitų, tai teko praleisti labai daug laiko universitete. Antradienį jame prabuvau nuo 9 val. ryto iki 19 val. 30 min.(Turėjau tik 1 val. pertrauką, likusį laiką – paskaitos). Po tokios dienos tikrai pasijutau visiškai protiškai išsunktas.

Categories
Įdomybės Pramogos

Bandrabutis

Nesenai į bendrabutį išsikraustė kambariokė Aistė, šiandien Akvilė pasiūlė pažiūrėti video, kuris labai susijęs su gyvenimu jame. Taigi siūlau pažiūrėti, kaip studentai užsienyje gyvena bendrabutyje


Warning: file_get_contents(): open_basedir restriction in effect. File(index.php) is not within the allowed path(s): (/home/gesnet/:/tmp:/usr/share/pear) in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443

Warning: file_get_contents(index.php): failed to open stream: Operation not permitted in /home/gesnet/domains/gedzis.net/public_html/wp-includes/plugin.php on line 443