Užmiršai slaptažodį?


Turbūt dažnai pasitaiko, kai užmirštame slaptažodį. Internete labai lengvai galime gauti naują ar priminimą (užuominą) apie jį. Tačiau pasitaiko atvejų, kai mums reikia prisiminti savo operacinės sistemos administratoriaus slaptažodį. Žinoma galime pasinaudoti pateikiama užuomina, tačiau kartais nepadeda net ji.

Šiame įraše norėčiau papasakoti, kaip galime pakeisti jau užmirštą
Windows XP
administratoriaus slaptažodį nauju. Tokiam darbui mums prireiks
Windows XP diegimo disko, gana nemažo laisvo laiko (apie 40 min). Visą slaptažodžio pakeitimo procedūrą sudaro 13 žingsnių.

 1. Įdėkite savo Windows XP diegimo diskas ir perkraukite savo kompiuterį (Svarbu, kad jūsų BIOS nustatymuose būtų nustatytas leidimas krautis iš CD).
 2. Laukite kol ekrane atsiras užrašas “Press any key to boot from cd”. Išvydę jį paspauskite
  betkokį mygtuką.
 3. Ekrane turėtų atsirasti mėlynas langas, kuris reiškia, kad prasidėjo Windows failų įkėlimas.
 4. Kai jūs išvysite „Welcome to Setup“ užrašą, spauskite ENTER norėdami diegti
  Windows XP.
 5. Sutikite su Licenzijos sąlygomis – spauskite F8 norėdami patvirtinti.
 6. Kitas ekranas – Diegimo. Čia jūs turėsite pasirinkti punktą Repair. Naudodamiesi rodyklėmis pasirinkite Windows sistemos diegimo katalogą ir pasirinkę spauskite R.
 7. Tegul sistemos atstatymo procesas vyksta. Diegimas patikrins visus jūsų sistemos failus. Tai truks keletą minučių.
 8. Greitai jūsų kompiuteris norės persikrauti. Tai atsitiks automatiškai.
 9. Persikraunant kompiuteriui nespauskite jokio mygtuko. Diegimas pats automatiškai atidarys riekiamą langą!
 10. Dabar jums reikia laukti kol kairiame ekrane kampe atsiras užrašas „Installing Devices„, tada paspauskite
  SHIFT + F10. Tai yra saugumo spraga Windows Sistemoje! Dabar atsidarys consolės langas, kuris leis jums pasiekti visus reikiamus
  Windows nustatymus.
 11. Konsolėje parašykite NUSRMGR.CPL ir paspauskite Enter. Dabar atsidaro grafinis priėjimas prie kompiuterio vartotojų panelės, kurioje galėsite pakeisti slaptažodį ar jį išvis nuimti!
 12. Dabar pasirinkite reikiamą vartotoją ir pakeiskite arba nuimkite slaptažodį. Po to uždarykite langą ir uždarykite konsolę. Toliau tęsis jūsų operacinės sistemos tvarkymo darbai.
 13. Kai atstatymas pasibaigs, jums beliks prisijungti prie savo vartotojo ir galėsite naudotis savo kompiuteriu.

Tai tik vienas būdas, leidžiantis pakeisti vartotojo slaptažodį. Žinoma yra ir kitokių būdų, tačiau manau tai vienas iš paprastesnių.


8 responses to “Užmiršai slaptažodį?”

 1. Pačiam neteko bandyt, bet tikrai ne vienoj vietoj esu skatęs, kad užtenka užkraut Win ant safe mode. Užsikrauna tada iškart admin teisėm ir tada per user accounts gali nuimt slaptažodį

 2. Mano nuomone paprasčiau specialų slaptažodžių laužymo bootable ISO įsirašyti į CD arba flash. Arba blogiausiu atveju pasileist Ubuntu (Baltix ar kt.) live CD ir tada ištrinti arba pakeisti slaptažodį. O šis būdas man kažkaip atrodo nei patogus, nei funkcionalus, nei multiplatforminis.

 3. kažkada man reikėjo kelis kartus įlįsti į kompą admino teisėmis. bet negalėjau pakeisti slaptažodžio, reikėjo įeiti ir išeiti nepastebėtam. tai internete radau tokią paslaugą. užsikraudavai iš flopiko, paskui į flopiką įrašytą failą siunti jam. bet jeigu nemokėdavai jam pinigų, tai slaptažodį sužinodavai tik po 48 val. Praėjo kiek laiko ir visas reikalas pradėjo failinti. kaip supratau, padidėjo winxp slaptažodžių saugumas. skaičiau biškelį apie tą technologiją (seeding ar kaip ten), tai man pasirodė, kad labai nedideli šansai atspėti slaptažodį netgi turint hashus.
  o kad resetinti slaptažodį, t.y. pakeisti kitu, tai čia daug visokių dalykų galima rasti. bet kad užtektų vien safe mode užzikrauti, tai čia jau biškelį iš fantastikos. toks dalykas praeina tik tuo atveju, jeigu admino accountui nėra uždėta išvis jokio passwordo.

Leave a Reply