Trečias kursas – pirma sesija


Atrodo pagaliau galiu pasakyti – SESIJA baigta. Rašydamas šį įrašą dar nesu tikras dėl vieno iš savo egzamino įvertinimo, tačiau manau viskas pasibaigs taip kaip yra dabar. Šiame įraše pasistengsiu apžvelgti visus šio semestro dalykus ir pateiksiu pagrindinę problemą, kodėl aš dar nesu ramus dėl savo sesijos rezultatų.

Turbūt šis atsiskaitymų mėnuo pareikalavo daugiausiai emocinių jėgų, negu prieš tai buvę. Pirmiausia, dėl to, kad dirbu. Tikrai reikėjo daug valios pastangų, kad grįžus iš darbo būtų galima prisėsti prie knygų, pasiruošti egzaminams. Žinoma, dažnai tiesiog reikėdavo pamiegoti keliomis valandomis mažiau, bet juk tokia dirbančių studentų dalia.

Antra – turbūt daugiausiai nerimo ir pykčių atnešusi priežastis – neaiškus ir nesąmoningas Kompiuterinių sprendimų modeliavimo egzaminas, jo įvertinimas ir viso semestro darbas. Tikrai nestikėjau, kad idėjus tiek pastangų, tiek laiko praleidus studijuojant šį dalyką (studijavome savarankiškai, nes nebuvo paskaitų), susikaups tiek neigiamų emocijų, nerimo. Šiam dalykui skirsiu specialų įrašą (jo belaukiant gali pasižiūrėti – http://www.demotyvacija.lt/mru-studiju-valdymo-sistema-1325673.html), na o dabar apie viską nuo pradžių.

Finansų ir verslo informacinės sistemos

Dalykas išties naudingas Verslo informatikams. Semestro metu mokėmės naudoti „OpenERP“ sistemą, apžvelgėme elektroninės komercijos sistemas („Magento“, „OpanCart“) ir daug kitų informacijos valdymui skirtų sprendimų. Taip pat teko šiek tiek pačiupinėti „Microsoft Project“. Atrodo viskas tikrai įdomu ir gali būti pritaikoma ateityje, tačiau trūko vieno dalyko – studentų sudominimo. Ištikro sunku pasakyti, kur buvo pagrindinė priežastis: ar studentų nenoras sužinoti apie šias sistemas, ar dėstytojo nemokėjimas sudominti. Aš asmeniškai iš šios paskaitos pasiėmiau tai kas man atrodė naudinga ir svarbu, o artimiausiose projektuose panaudosiu ir keletą naudotų sistemų.

Informatikos teisė

TEISĖ – štai šis žodis gasdino jau prieš prasidedant paskaitoms. Niekad nebuvau sutvertas tokiems labai teorinėmis žiniomis pritaikytiems mokslams. Prasidėjus paskaitoms ir seminarams, pamatęs dėstytojo stilių, supratau, kad ši disciplina bus tikrai įdomi, suteiks daug žinių. Nors paskaitų metu buvo daug teisinių terminų ir sąvokų, o jos kartais keldavo miegą (paskaita būdavo 8 val. ryto :D), tačiau seminarų metu atliekant gana įdomias užduotis, buvo galima įsisavinti pagrindinius principus. Kaip vienas iš seminaro darbų, tai sukurta „Facebook“ soc. tinklo programa „Invormacijos surinkėjas“ (http://apps.facebook.com/rinkejas/

Objektinis projektavimas ir programavimas

Pavadinimas atspindi viską. Jau prieš semestra tikėjausi, kad šis dalykas bus vienas iš lengvesnių, nes jau 9 mėn. dirbu programuotoju. Žinoma, darbe neteko braižyti ir kurti visos sistemos modelio, tačiau kartais reikėdavo ir pamodeliuoti tam tikro modulio veikimą. Mokymo procesą būtų galima padalinti į dvi dalis (buvo du dėstytojai): pirmoji – paprasta teorija, su nieko neveikimu ir tos pačios medžiagos vertinimu vis kitaip atėjus sekančiai paskaitai. Antroji dalis daug naudingesnė – mums reikėjo netik paimti ir sumodeliuoti tam tikrą sistemą, bet ir ją suprogramuoti. Ilgai galvojome (su drauge Sandra), kokią sistemą sukurti ir galiausiai nusprendėme, kad kursime laikraščių prenumeratos admisitravimo sistemą. Po kelių dienų štempto schemų braižymo ir programavimo, turėjome labai paprastai veikainčią sistemą (naudojome JAVA su Swing technologija).

Skaitiniai metodai

MATEMATIKA!!! Ar žinot kaip sunku vėl pradėti spręsti aukštosios matematikos uždavinius, po vienerių metų pertraukos? Turbūt niekad taip sunku nebuvo sprendžiant uždavinius su matricomis ar ieškant funkcijų išvestinių. Kuo daugiau paskaitų, tuo labiau prisiminėme uždavinių sprendimo specifiką, būdus. Paskaitų metu buvo ir daug neaiškių vietų (plikos teorijos aš neįkertu), tačiau seminarų metu sprendžiant uždavinius viskas tapo daug aiškiau ir lengvai prprantama. Labai svarbų indėlį baigiamajam pažymiui turėjo ir laboratoriniai darbai. Jų metu mums reikėjo spręsti uždavinius naudojantis „vxMaxima“. Pradžioje atrodė, kad tai labai tankus miškas, tačiau išmokus sintaksę, perpratus uždavinių sprendimų algoritmus, nesunku buvo juos užrašyti šia sistema ir išspręsti. Galiausiai supratau – man labai patinka matematika.

Įmonės finansai

Turbūt visiems patinka skaičiuoti pinigus, matyti kur ir kaip jie keliauja. Šis studijų dalykas netik padėjo sužinoti kaipsudaromas įmonės balansas, pelno – nuostolių ataskaita, bet ir padėjo išmokti analizuoti šias dvi labai svarbias lenteles. Atrodo, kas čia tėra analizuoti įmonės finansus, bet patikėkite, reikėjo pasukti smegenėles žiūrint į tuos skaičius. Galbūt seminarų metu nepersistengdavome, tačiau atliekant paskutinį darbą viską reikėjo sužinoti, mokėti paaiškinti, o svarbiausia – įžvelgti problemą. Labai džiugu, kad mūsų baigiamasis semestro balas buvo įvertintas auksčiausiu pažymiu.

Kompiuterinis sprendimų modeliavimas

Apie šį dalyką jau kalbėjau įrašo pradžioje, tačiau semestro metu susikaupė tiek įspūdžių (daugiausiai neigiamų), apie kurios aš papasakosiu specialiai skirtame įraše.

Na tokia buvo mano sesija, kuri dar nesibaigė (paskutinis egzaminas – 20 d., o šiandien jau 24 ir galo nesimato). Tikėkimės, kad pasiekti rezultatai padės gauti stipendiją ir bent kiek papildyti savo studentišką piniginę 🙂


4 responses to “Trečias kursas – pirma sesija”

  1. Visikai su Gedu sutinku, SVS tik dar kartą įrodė kokia tai yra netobula ir tik Alfa stadijoje veikianti sistema, kuriai išleista krūva pinigų, o kol kas apčiuopiamos naudos aš nematau. Apie usability arba patogumą vartotojui išvis nėra net ko kalbėti, pirmiausia, manau, reikėtų padaryti, kad ta sistema apskritai bent veiktų. T.y. nenulaužinėtų naršyklės, persikrautų, kai reikia, jos neblokuotų ugniasienės bei antivirusinės programos.

    SVS'ui šiais metais rašyčiau 3 iš 10 😀

Leave a Reply