Tobulėk programuodamas


(wolfiezero nuotrauka)

Tobulėjimas – tiesiausias kelias į pasisekimą. Dažnai susimąstau, kad pasaulyje nėra tobulumo, tačiau riekia stengtis artėti link tos tobulumo ribos, kurią žmogus gali pasiekti. Juk kiekvienas darbdavys ieško vis tobulesnio ir geresnio už kitus darbuotojo.

O kaip programuotojui tapti tobulu? Turbūt visko išmanyti neįmanoma, tačiau gilinti į vieną tamtikrą sritį būtina. Tačiau kaip tą padaryti? turbūt yra du pagrindiniai keliai: dirbti ir mokintis arba kurti paprastus, įdomius projektus, kurie gali būti pateiktas kaip pavyzdys einant ieškoti darbo.

Kadangi aš dar neturiu darbo, todėl nusprendžiau šią vasarą sukurti dar vieną projektuką. Tie kas pastaruoju metu užsuką į mano blogą turbūt pastebėjo “Pakaruoklio” maniją. Šis žaidimas jau kuriamas gerą mėnesį, tačiau per tas dienas sėdėdamas prie kompiuterio ir rašydamas kodą tikrai sužinojau daug naujų metodų, funkcijų, kalbos naudojimo ypatybių. Kadangi pastaruoju metu reikėjo panaudoti ir duomenų bazes, todėl reikėjo susipažinti ir su SQL naudojimu ir kūrimu. Kurdamas programą su rekordų išsaugojimu, gavau panaudoti ir PHP kalbą, todėl mano žinių bagažas tikrai pasipildė rimtomis ir manau tikrai reikalingomis žiniomis.

Tiems kas dar vis bijo pradėti kurti didesnį projektą, norėčiau pasakyti, kad kiekvienas turime tam ryžtis ir mums pasiseks. Juk dabar mus supa internetas, kuriame pilna visokiausių pavyzdinių programų, forumų. Taip pat nereikia užmiršti ir patyrusių kolegų, kurie tikrai padės ištikus problemai. Svarbiausia neužmiršti paieškoti internete, prieš rašant kolegai specialistui.

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad nereikia bijoti programavimo jei jis traukia. svarbiausia mėginti ir mokintis ir viskas tikrai pavyks.


3 responses to “Tobulėk programuodamas”

  1. Ech… Nors programavimas mane žavi ir traukia, pats niekaip neprisiverčiu pradėt jo mokintis, nes atrandu įdomesnių sau būtų praleist laiką. Iš vienos pusės gerai, iš kitos, gal nelabai…

  2. draugas atsiunte “tipo viruso” failiuka kuri as tiesiog netyciukais atidariau notepad++ ir radau toki kaip ir koda kuri perrases ir issaugojes .bat formatu ir perkonvertaves ir uzdejas icona issaugojau desktope pavadinimi shutdown 🙂 kad greiciau isjungciau windowze savo stai kaip pradejau dometis programavimu dabar uzsibresiu tiksla ismokti c++ nors nezinau nuo ko pradeti turbut pradesiu nuo programos atsisiuntimo 🙂

Leave a Reply