Savaitė


Paveikslėlis iš http://nexus404.com/

Na štai baigėsi pirmoji antrojo semestro savaitė. Žinoma visada sunku iškart įjungti darbo režimą pilnu pajėgumu, tačiau po truputį įmanoma. Taip pat pirmoji savaitė – tarsi susipažinimo savaitė, nes atsirado daug naujų dalykų.

Tikimybių teorija ir matematinė statistika

Tikimybių teorija ir matematinė statistika – kitaip tariant matematika, kurios metu nagrinėsime tikimybių teoriją ir statistiką. Niekados nemėgau tikimybių. Baigęs mokyklą galvojau, kad su jomis nebesusitiksiu, bet po pusmečio jos vėl čia. Nors nieko plačiau apie šią paskaitą papasakoti negaliu, tačiau manau viskas aišku kas tai yra.

Filosofija

O ne! – pagalvojau pamatęs tvarkaraštį. Nuomonė tikrai nepagerėjo po seminaro. Dėstytojas aiškino, kaip giluminės jėgos veikia stalą. Na čia kažkas panašaus kaip jis aiškino

Dega namas. Jei visi būtumėm durniai ir sėdėtumėme kambaryje, kuriame yra stalas. Žiūrėdami į stalą mes nepagautumėme vidinių jėgų ir nesumąstytumėme, kad langą į lauką galime išdaužtumėme su ranka, o ne su stalu. Stalą panaudotumėme, jei pajustumėme vidines jėgas (durniai to nepajaučia)

Na čia kažkas panašaus apie ką papasakojo pirmą paskaitą. Taip pat supratau, kad vėl reiks prisiminti istoriją, nes tų filosofų iš visų laikotarpių yra begalybė ir svarbiausia reikia žinoti jų gyvenimo datą.

Programavimo pagrindai

Šis dalykas tikrai susijęs su mano specialybe. Paskaitoje sužinojau, kad mokinsimės programuoti JAVA ir C++ kalbomis. Na manau pasirinkimas tikrai geras, nes JAVA pati populiariausia, o C++ kalbos sintaksė panaši, kaip ir daugelio kitų sudėtingesnių kabų. Tikiuosi, kad semestro pabaigoje, tikrai galėsime kurti kažkokias mini aplikacijas, gal net reiks pamėginti sukurti kokią programėlę telefonui.

Projektų vadyba

Nors po sesijos visi bijo žodžio vadyba, tačiau   į šią pasirenkamą paskaitą susirinko tikrai daug žmonių. Nors dar neturėjome teorinės paskaitos, tačiau praktinė paskaita man paliko gana gerą įspūdį. Pirmiausia buvo padalyti į grupes. Grupė gavo lapų šūsnį, dešimt šiaudelių, smeigtukų, lipnios juostos. Užduotis: sukurti projektą, kuris turėtų judančių detalių. Visos grupės su gera nuotaika ir užsidegimu kilo į darbą. Mūsų grupė(Sandra, Sigita, Andrej, Aivaras ir aš) sumąstėme padaryti kažką įdomaus. Po projekto sukūrimo sumąstėme, kad tai – naujoviška vėjo jėgainė. Tai kaip ji atrodo matote žemiau esančioje nuotraukoje. Judantis daiktas – tas kamuoliukas viduryje.

Jėgainė

Diskretiniai skaitiniai metodai

Dar viena matematikos paskaita. Seminarą vedą gana jaunas, bet neblogas dėstytojas. Pirmoje paskaitoje mokėmės apie aibes, tiksliau kartojom, nes apie tai mokėmės per matematinę logiką pirmame semestre. Aibes prisiminėm gana greit, tačiau paskaita tuo nesibaigė. pasprendėm keletą įdomesnių uždavinių.

Na čia vieno įdomesnio sąlyga, tiesa jis susijęs su aibėmis.

Klasėje yra 104 mokiniai, 54 merginos, 50 vaikinų. Vidutinis klasės ūgis – 169,5. Iš šios klasės 60 mokinių mokosi ispanų kalbą, 70 – italų, 50 – prancūzų. Taip pat Italų ir ispanų – 48, italų ir prancūzų – 36, ispanų ir prancūzų – 42. Kiek mokinių mokosi visas kalbas?

Berašydamas sąlygą, supratau, kad aibių teorija tikrai būtų pravertusi miesto matematikos olimpiadose. Siūlau pamėginti išspręsti ir komentaruose parašyti atsakymą. Jei norėsite pateiksiu sprendimą.

Na čia uždavinys, kaip dėstytojas sakė, galintis atsirasti jūsų pokalbyje dėl darbo.

Jūs esate vadovė(-as) ir jums reikia išbetonuoti sandėlio grindis. Turite 2 kandidatus, vienas betonuotų 2 valandas, o kitas 5. Bet aišku niekas nedirba už dyka. Greitasis betonuotojas norėtų gauti 1600 lt už atliktą darbą, tuo tarpu lėtasis dvigubai mažiau. Tačiau yra niuansas, grindys turi būti išbetonuotas po 4 valandų.

Klausimas kas būtų pigiau-samdyti abu darbininkus ar tiktai greitąjį?

Žinoma, jeigu uždavinį spręstumėte 2 valandas, nieko kito nebeliktų kaip tik samdyti greitąjį.

Verslo planavimas ir valdymas

Ši paskaita tikrai sudomino. Joje mokysimės, kaip sukurti tam tikrą įmonę, pradėti sėkmingą verslą. Vienas iš mūsų darbų semestre – sukurti verslo planą. Tikiuosi, kad žinios, kurias gausime per šią paskaitą tikrai padės ateityje.

Žinoma praėjo tik savaitė, tačiau pradžia gana gerai nuteikianti. Gaila, kad tvarkaraštis tikrai apkrautas ir gana nekaip sudarytas.

Rašydamas šį įrašą geriu arbatą ir valgau avižinius sausainius. Kažkaip per pastarąją savaitę prie jų pripratau ir kiekvieną vakarą žiūrint televizorių šalia turi būti puodelis karštos arbatos ir sausainiai. Ogo, žiūriu kažkaip šiandien išsiplėčiau, bet turbūt taip ir reikėjo, nes senai bebuvau atnaujinęs savo blogą. Tad spręskit uždavinius ir lauksim rezultatų. Sėkmės ;).


6 responses to “Savaitė”

  1. O jetau Gedi, na čia ir prirašei:D Paminėsiu tik filosofija, čia viskas priklauso nuo dėstytojo, jei jis moka užkabinti, tai šis dalykas bus įdomus (na žinom kaip kam), man asmeniškai patiko. Aišku, jei tai sausa info ir daugiau, tai apie patikima nėra nei kalbos. Bet šiaip filosofija įdomus mokslas…

  2. Matiekos ir mums tas pats kursas, bet dar mėnesį integralus eisim, nes aną semestrą nespėjom pabaigt. Su tikimybėm aš irgi susipykęs.

    Filosofijos dar nieko nenagrinėjom, bet nieko gero nenusimato.

    Verslo planas? Gal Jasinevičius dėsto?

  3. Su matieka sunku bus, oj sunku. Vos pirmą semestrą pratempiau, o dabar gi dar sunkiau bus.
    Tikimybių neišmoksi taip kaip kokių nors matricų. Arba pagauni kampą, arba eini į perlaikymą 🙂

Leave a Reply