Programavimas


Vasario pradžioje “Programavimo pagrindų” dėstytojas pasakė, kad mokysimės programuoti viena iš populiariausių programavimo kalbų – JAVA arba C++. Išgirdęs šitą posakį tikrai susimąsčiau, kurios programavimo kalbos yra  pačios populiariausios. Gana netikėtai rastoje informacijoje išvydau pirmaujančią JAVA kalbą, tik vėliau sekė C++. Pamačius statistiką, sustiprėjo noras išmokti JAVA.

Vakar perskaičiau SkaitykIT įrašą apie populiariausias programavimo kalbas, bei išvydęs statistiką, tikrai apsidžiaugiau, kad mūsų pasirinkimas buvo labai geras.

Praėjo jau jau beveik 4 mėnesiai ir išmokau pagrindinius JAVA principus. Turbūt kiekvienas programuotojas stengiasi kuo labiau pažinti kalbą, kurią teks naudoti. Neišimtis esu ir aš. Vos tik pradėjus naudoti “Swing” technologiją norėjau sukurti kažką įdomesnio. Kadangi įgūdžių dar trūksta, todėl sudėtingesnio projekto vis neapsiėmiau daryti. Paskaitų metu atliekame įvairias užduotis, kurios padeda išmokti įvairių komponentų naudojimo.

image

Savaitgalį radau laiko ir patobulinau vieną paskaitoje sukurtą programą ir norėčiau pademonstruoti ją jums. Ši programa – tai paprastas žaidimas. Jums reiks atspėti skaičių nuo 1 iki 100. Taigi siūlau išbandyti.

 

Taip pat galite išmėginti DELPHI programavimo aplinkoje sukurtas programas:


12 responses to “Programavimas”

  1. Prie siūlymo išbandyti programą vertėtų pridėti prierašą, kad programos paleidimui reikalinga dar šis tas, kitaip gausit klaidą “Java Runtime Environment not found”

  2. As tau siulyciau deti programos source vietoj sukompiliuoto failo. Taip bent didesne nauda bus tiems, kas ka nors nori ismokt. Turbut pats supranti, kad tokios programos nelabai ko vertos ir nera tikslo slept koda 🙂

  3. Atsakysiu į kelis klausimus:
    “Java Runtime Environment not found” programa neveiks jei nebus java virtualios mašinos – JRE.
    O dėl tokio pasakymo “As tau siulyciau deti programos source vietoj sukompiliuoto failo” jis visiškai teisus. Šitą kodą bus galima panaudoti per atsiskaitymą, dar būtų gerai, jei būtų komentarai 😀
    Sekmės Gediminai, kuriant programas

Leave a Reply