Balandžio pirmąją parašiau šio rašinio pirmąją dalį. Išgirdus, bei perskaičius atsiliepimus apie šį įrašą, kilo dar minčių bei pastebėjimų.
Priklausomybė gali būti netik nuo žaidimų – tokią frazę išgirdau iš vieno savo draugo. Tikrai sutinku su šia nuomone. Turbūt vienas iš pavyzdžių – socialinių tinklų nariai. Dažniausiai tai būna gana jauni, 13- 15 metų, vaikai, kurie po truputėlį tampa priklausomais nuo bendravimo internetu. Kaip ir žaidimai, taip ir socialiniai tinklai formuoja mūsų bendravimo stilių. Maža dalis žmonių bendrauja rašydami lietuviškas raides, dėdami skyrybos ženklus. Galbūt tai nėra tiek svarbu, kiek žmogaus apsimetinėjimas visai kitokiu.
Kiekvienas internetinės bendruomenės žmogus, internete gali pasijusti visai kitaip. Viena svarbiausių priežasčių – anonimiškumas. Juk kiekvienas mūsų gali užeiti į vieną iš daugelio socialinių tinklapių, užsiregistruoti nežinomu vardu ir bendrauti. Šitokiu būdu žmogus kuria tokį personažą, koks norėtų būti realiame gyvenime. Esu pakliuvęs į tokias situacijas, kai žmogus internete pasakoją vieną, elgiasi visiškai kitaip nei realybėje.
Rašant šiuos įrašus vis pagalvodavau, kaip aš atrodau būtent tokioje situacijoje. Nors nesu priklausomas nei nuo žaidimų, nei nuo soc. tinklų, tačiau manao nuomone esu priklausomas nuo bloginimo. Ši priklausomybė pasireiškia tuo, kad kiekvieną dieną galvoju ką parašyti į savo blogą. Galbūt toks prisirišimas prie tinklaraščio tikrai nėra blogai, nes tai kažkokia saviraiškos priemonė informacinėje visuomenėje.
Na, o dabar pateikiu keletą naudingų dalykų, kurie padės žmonėms pasėdintiems prie kompiuterio(Šaltinis alfa.lt):
Akių pratimai
1. Atmerktomis akimis po 3-4 kartus į abi puses darykite apskritus judesius.
2. Užmerkite akis, pridenkite delnais, 3 minutes atsipalaiduokite.
3. Po akimis — duobutėje prie nosies — suraskite tašką, kuris truputį paspaudus skauda. Spauskite šį tašką. Suskaičiuokite iki 30 ir atleiskite.
4. Pirštais po antakiais „pieškite“ lankus. Judėti reikia nuo nosies smilkinių link 15 kartų. Antakių nespauskite.
10 pagrindinių taisyklių, kaip sėdėti prie kompiuterio:
- Kėdė, ant kurios sėdi prie kompiuterio privalo būti su atlošu ir pageidautina – sukiotis į visas puses.
- Sėdint ant kėdės, kojos turi visomis pėdomis stovėti ant grindų, jokiu būdu nekabėti ir nebūti pariestos.
- Kėdės sėdima vieta turi būti lygiagreti grindims.
- Nugara iki menčių turi visiškai prisiglausti prie atlošo – nei atlošo viršus, nei apačia neturi būti pakilusi nuo nugaros.
- Kai dirbi klaviatūra, alkūnės turi būti pakeltos ore, o ne atremtos į kėdės atramas. Ergonomikos specialistai teigia, kad kėdės su atramomis tinka tik viršininkui ar svečiui, nedirbančiam, o tik sėdinčiam.
- Rankos riešas taip pat turi būti pakeltas, o ne atremtas į klaviatūros atramą, kurios dabar vis dažniau populiarėja, ar stalą.
- Monitorius turi stovėti taip, kad akių lygyje būtų jo viršutinė linija
- Nuo monitoriaus iki veido turi būti 46–77 cm.
- Monitoriaus ekranas turi „negriūti“ ir nebūti pernelyk atloštas, būti tokioje padėtyje, kokioje laikytumėte priešais save pasiėmęs paskaityti dokumentą.
- Kas 1, 5- 2 val. darbo valandas padarykite 5-15 min.pertrauką, kurios metu atlikite pratimus.
Patarimai tėvams:
- Normuokite prie kompiuterio praleidžiamą laiką.
- Stebėkite, kad kas pusę valandos vaikas padarytų 15 minučių pertrauką.
- Nepirkite vaikui agresyvaus turinio žaidimų.
- Pažaiskite su juo kartu — tuomet galėsite ne tik kontroliuoti eigą, bet ir suartėti, labiau pasitikėsite vaiku.
- Jeigu vaikas pavargo, iš karto darykite pertrauką, išeikite kartu į lauką. Padės ir šiltas dušas arba šaltas kompresas ant kaktos.
3 responses to “Priklausomybė #2”
[…] • Praleidžiantiems prie kompiuterio po 12 valandų per dieną ir daugiau privalu perskaityti apie akių pratimus, sėdėseną ir vaikų internete priežiūrą. • Klausimas: „World of Warcraft“ yra didžiausias, dėl to, kad geriausias, ar?.. Kodėl […]
Bloginimą gal ir galima vadinti savotiška priklausomybe, bet manau, kad ji neša tik teigiamą naudą. Nors blogą pradėjau rašyti nesenai, bet jau susiformavo įprotis rašyti lietuviškomis raidėmis, naudoti skyrybą, nuolat šlifuoti savo pasakojimo stilių (iki tol man visi to tikrai trūko). Žinių bagažas taip pat padidėjo, ypatingai kas liečia informacines technologijas. Yra ir daugiau teigiamų dalykų.
Žaidimuose manau to nerastume.
Štai pavyzdys kaip sunku naudoti normalią lietuvišką kalbą 🙂 Pirmame komentare padariau klaidų 🙂 Nors perskaičiau jį kokį 10 kartų…