Mobilusis “Pakaruoklis”


Ir vėl į tinklaraščio naujienų srautą grįžta naujienos apie “Pakaruoklį“. Skaitytojai sekantys mano blogą jau senai, turbūt atsimena visą žaidimo istoriją, kaip jis buvo kuriamas, tobulinamas ir kol galiausiai pasiekė Facebook socialinį tinklą. Tada buvau labai užsidegęs ir norėjau sulaukti vis didesnio pasisekimo, vis didesnio žaidėjų antplūdžio, tačiau laiko neturėjimas, tingėjimas privedė prie to, kad viskas kas buvo pradėta – liko nuošalyje.

Lygiai prieš pusę metų pradėjau domėti “Android” operacine sistema mobiliesiams įrenginiams. Vis norėjau sukurti kažką savo, prisidėti prie daugelio programuotojų, kuriančių aplikacijas išmaniesiems telefonams. Pradžioje vis mėginau padaryti paprasčiausius pavyzdžius, tačiau tai suteikė labai mažą dalį žinių, todėl reikėjo kažkokios idėjos. Po ilgo galvojimo kilo idėja (tiksliau prisiminiau seniau pradėtą įgyvendinti) – sukurti mobiliają “Pakaruoklio” versiją.

Pradžioje buvo daug dvejonių ar tokia programa reikalinga, ar ji turės tokį pasisekmą, kaip kiti konkurentai. Tačiau aš nusispjoviau į visas dvejones ir pradėjau įgyvendinti savo idėją. Pradžioje viskas sekėsi gana lengvai, keletas langų, keletas mygtukų ir buvo sukurtas rėmas ant kurio sukosi visa žaidimo logika. Vėliau sekė vis didesnės paieškos internete dėl išvaizdos sukūrimo, išdėstymo ir visų kitų programai reikalingų dalykų – vibracijos pritaikymo, garsų, informacinių pranešimų ir t.t. Dabar didžioji dalis visų reikalavimų jau sutvarkyti, tačiau kartas nuo karto išlenda vis kitoks “bug’as”.

Naujoji “Pakaruoklio” versija turės ir daug naujovių. Turbūt pati svarbiausia naujovė – dizainas. Mano draugė Sandra sukūrė programai visiška naują išvaizda – pradedant nuo logotipo ir baigiant raidėmis. Nors dizainas jau visiškai pritaikytas žaidimui, tačiau kartas nuo karto atsiranda naujų pastebėjimų ir pakeitimų. Dar vienas specialus patobilinimas naujai versijai – rekordų lentelė. Žinoma, ši funkcija veikė ir “Pakaruoklio” žaidime Facebook tinkle , tačiau nebuvo tiek svarbi. Paskutinė, bet ne blogiausia naujiena – naujas svetainės dizainas. Jis dar nėra visiškai paruoštas, tačiau artimiausiu metu jį pabaigsiu (tikiuosi) ir BŪTINAI jum parodysiu.

Visas žaidimas (žodynas, tinklapio dizainas, rekordų sistema) kūrimo procese, todėl norinčius prisidėti prie žaidimo kūrimo, ar  turintiems telefoną su “Android” ir  JAU DABAR norintiems išmėginti pakauoklį siūlau parašyti man el. paštu gediminas[eta]gedzis.net.


One response to “Mobilusis “Pakaruoklis””

Leave a Reply