Kontaktai tinklaraštyje


Kontaktai

Turi tinklalapį ar tinklaraštį, o ar jame yra nurodyta kaip su tavim susisiekti? Nėra? O kodėl? Juk kontaktai labai svarbu. Savo kontaktų paskelbimas internete turi ir pliusų, ir minusų, tačiau dažniausia tai suteikia daug daugiau naudos.

Pirma norėčiau panagrinėti paprastą pavyzdį – jus turite tinklalapį ir atsiranda žmogus, kuris labai susidomi jūsų vykdomu projektu ir nori pateikti pasiūlymų. Pirmas veiksmas, kuris bus atliktas, tai kontaktų paieška. Daugelyje didesnių portalų ar tinklalapių kontaktus rasti labai paprasta, tačiau tinklaraščiuose dažnai reikia gana daug ieškoti. Šita paieška gali labai greit atbaidyti susidomėjusį žmogų ir jį priversti atsisakyti savo ketinimų.

Kaip jau minėjau kontaktų paskelbimas turi ir minusų – vienas didžiausių, tai gudruolių kurie tingi “pagooglinti” laiškas, kurio pradžia “Sveikas, manau tu nusimanai apie kompiuterius, todėl norėčiau užduoti klausimą …”. Kaip vieną iš pavyzdžių galėčiau pasiūlyti pasiskaityti Karolio įrašą apie tai.

Tyrimas

Šiandien atlikau labai paprastą tyrimą. Užsukau į blogologą ir atsidariau 20 pirmųjų tinklaraščių, išrikiuotų pagal prenumeratorių kiekį. Kiekviename tinklalapyje ieškojau meniu punkto “Kontaktai” arba skiltyje “Apie” pateiktų duomenų t.y elektroninio pašto, skype ID, MSN ar kitokių kontaktų. Taip pat žiūrėjau, galbūt tinklapio šoninėje juostoje yra pateikti kontaktiniai duomenys. Atlikęs apžiūra ir pamatęs rezultatus tikrai kažkiek nustebau.

Tyrimo rezultatai

Kaip matome diagramoje šiek tiek daugiau nei pusę tinklaraščių turi pateiktus ir lengvai randamus kontaktus. Likę 8 tinklalapiai neturi paskelbę savo kontaktini duomenų. Žinoma sprendžiant iš tokio mažo apžvelgto skaičiaus sunku daryti didesnes išvadas, tačiau tikrai manau, kad daugiau kaip 50 proc. tinklaraščių nesusimąsto ir neturi pateikę labai lengvai randamų kontaktinių duomenų.

Kontaktų puslapis

Kiekvienas žmogus yra individualus ir gali pasirinkti skirtingą kontaktų pateikimo būdą. Turbūt vienas patogiausių vartotojams – kontaktų formą, kurią u-pildęs galės susisiekti su tinklalapio administratoriumi. Tiek kas naudoja WordPress gali pasinaudoti “Contact Form 7” įskiepiu. Jums tereiks parsisiųsti, įjungti ir pritaikyti savo poreikiams šią paruoštą kontaktų formą.

Dar vienas būdas – sukurti paprastą puslapį, jį pavadinti “Kontaktai” ir jame įdėti kontaktinę informaciją. Šiame puslapyje galime pateikti ir savo elektroninio pašto adresą, ir kitokio tipo kontaktus, pavyzdžiui, Skype ar MSN ID.

Trečiasis būdas – įdėti savo el. pašto adresą šoninėje juostoje. Toks būdas labai patogus vartotojui, kuris iškart be jokių problemų galės rasti susisiekimo adresą.

Kontaktų pavyzdžiai

Tiems kurie tingi “pagooglinti” ir nori susikurti kontaktų puslapį pateikiu keletą galimų kontaktų pavyzdžių.

Skype kontaktai:

Pirmiausia nurikite Tools > Options > Privacy ir uždėkite varnelę, kur parodyta.

Skype nustatymai Dabar jums riekia susikurti mygtuką. Tai padarysi užsukę į oficialią SKYPE svetainę. Ir tada įvedus savo SKYPE vardą ir pasirinkus norimą mygtuko išvaizdą jums bus sukurtas kodas, kurį turėsite patalpinti savo svetainėje, norimoje vietoje.

El. paštas

Yra keli galimi elektroninio pašto pateikimo būdai.

1. Pateikiama paprastas tekstas su nuoroda: gedisu[eta]gmail.com . ([eta] naudojama norint išvengti spam’o)
Kodas:

<a href=”mailto:gedisu@gmail.com”>gedisu[eta]gmail.com</a>

2. Paveikslėlis su nuoroda – Gmail

<a href=”mailto:gedisu@gmail.com” title=”Gmail”><img src=”http://gedzis.net/failai/gmail.png” alt=”Gmail”></a>


11 responses to “Kontaktai tinklaraštyje”

 1. Aš su brukalais jau susitaikęs ir niekada net nebandžiau slėptis. Gmailas juos nufiltruoja, o, jei bent vienas ir pralenda, tai jį pasigauna Thunderbird filtrai.

  Aišku, retkarčiais peržiūriu ir Gmail šlamšto aplanką, bet nieko naudingo kol kas rasti nepavyko.

 2. Kad po copypaste’o kas nors nepradėtų skustis, kodėl neveikia ar kodėl viso puslapio vaizdas “susipylė” – tai
  antram pavyzdyje su gmail’u – truksta uždaromojo tag’o – “”. 😉
  Kas dėl botų – tai jo, tokios apsaugos per mažai. Protingesnei apsaugai nuorodą reiktų formuoti.. pavyzdžiui dinamiškai su javascript’u. O kad ypatingai nesikankint, tai, manau, užtenka palikti ir “jonas_at_pertraitis.lt” formato nuorodas. 😉

 3. @Aleksanderis Na apsaugos niekad nebūna perdaug 🙂 Šiap manau, kas norės labai saugiai jaustis ir žinoti, kad daug padarė apsaugau susiras geriausius variantus t.y. pagooglins.
  Pavyzdžius pateikiau tam, kad nebūtų poto laiškų, kaip pasidaryti kontaktų puslapį.
  P.S. Dėkui už klaidos pastebėjimą

 4. na, aš tai šiaip visai nenusiteikus dėt asmeninių kontaktų į savo tinklaraštį. jei kam labai reik susisiekt, juk visada galima kokį komentarą parašyt (:

  beje, jei jau tikrai kyla noras skelbt e-mailą, tai dar yra toks dalykas kaip http://www.wbwip.com/wbw/emailencoder.html – konvertuoja visus simbolius į #&skaiciukai; formatą, tai tą visą knibždelyną galima rašyt į href=mailto: tagą. kažkur skaičiau kad tada spamo botai nepavagia.

 5. Na yra gi visokiu zmoniu. Kai kurie gal nori islikti anonimiski ir raso viska prisidenge slapyvardziu. Kiti gal nelabai. As savo puslapyje palieku kontaktus, taciau yra tam tikru vietu internete kur manes su tikru vardu susiet negalima 😀

 6. Na, pašto mygtuko neturiu – ir nereikia, adresą galima rasti ir iš paveikslėlio. Kam reikėjo – rado 🙂
  Bet turiu skiltį „komentarai ne į temą“ – jei kas nori paprastai ką pasakyti – viskas čia pat 🙂

 7. Turbūt vienas geriausių sprendimų tai apsauga su JS.
  Žinoma, kiekvienas nenori pateikti savo duomenų, tačiau jei reikia kuriam nors vartotojui susisiekti su jumis? Jei nenori pateikti el.pašto tai manau geriausia kontaktų forma, kurią užpildęs gali susisiekti

Leave a Reply