Jūsų durys – pirmosios!!!


„Jūsų durys – pirmosios!“ – tai viešojo transporto projektas Vilniuje. Jau beveik savaitę visi Vilniaus viešojo transporto keleiviai į autobusus ir troleibusus įlipa pro priekines duris. Dar neprasidėjus šiai naujovei, buvo girdėti daug neigiamų ir teigiamų nuomonių, pasiūlymų, o dar daugiau jų atsirado po liepos 15 d. Kiekvieną dieną į darbą tenka važiuoti autobusu ir troleibusu, todėl apie šią sistemą turiu savo nuomonę ir pasiūlymų. Visa tai pasistengsiu apžvelgti šiame įraše

Vairuotojų reakcija

Dabar vairuotojas netik valdo transporto priemonę. Jis stotelėse tampa ir kontrolieriumi, kuris stebi įlipančius keleivius. Turbūt daugelis vairuotojų turi savo nuomonę apie šį projektą ir kartais iš jų elgsenos galima suprasti, kad ji nėra pati geriausia. Kodėl? Ogi, jie nerodo jokio dėmesio keleiviams. Susikoncentruoja žiūrėdami į veidrodėlį, o keleiviai žymi bilietą ar ne visiškai neįdomu. Žinoma, daryti du darbus yra sudėtinga, tiesiog daugelis to nenori daryti. Visada malonu, kai įlipus į autobusą tau nusišypso ir linkteli pamatę tavo bilietą, tačiau tai būna labai retai. Dažniausiai tai pamatai susiraukusį vairuotoją, kuris tarsi sako greičiau, vėl vėluoju. Tokioje situacijoje bilieto rodymas beprasmiškas, nes jautiesi visiškai ignoruojamas.

Didelis keleivių kiekis

Turbūt tai didžiausias klausimas vykdant šį projektą. Kaip greit sulaipinti didelį kiekį keleivių tik pro vienas duris. Oficialus projekto puslapis teigia:

Ką darysite, jei piko metu bus dideli keleivių srautai ir visiems sulipti per priekines duris užims labai daug laiko?

Mums svarbiausia yra keleivių patogumas. Jei susiklostys situacija, kai norint sutaupyti laiko patogiausia būtų keleivius įleisti per visas autobuso duris, sprendimą jas atidaryti priims vairuotojas.

Galbūt geras sprendimas, tačiau tikrai jis dar nėra taikomas arba vairuotojui sunkiai įvertinamas dalykas – didelis keleivių srautas. Pastarąsias kelias dienas teko važiuoti gana gerai pripildytuose troleibusuose ir pasimatė pagrindinė problema – keleiviai nesugeba praeiti į autobuso galą. Stotelėje įlipusiems žmonės nėra vietos net atsistoti (kartais net įlipti), nes daugelis tiesiog įlipa vos vos ir atsistoja. Jei jie susiprastų ir praeitų į autobuso galą, tikrai atsirastų dar didesnis patogumas važiuojant viešuoju transportu.

Turbūt didžiausias klausimas, kaip ši sistema veiks rugsėjo mėnenį, kai studentai grįš į Vilnių? Manau, kad padaugėjus keleivių kiekiui, projekto koordinatoriai tikrai turės imtis kažkokių permainų. Kodėl? Ogi, yra keli pavyzdžiai:

Sekmadienio vakaras. Į traukinių stotį atvyksta greitasis traukinys „Klaipėda – Vilnius“. Didžioji keleivių dalis keliauja troleibusu, kuris paženklintas antruoju numeriu. Prie žmonių kiekio pridėjus tai, kad jie su dideliais kelionkrepšiais (dažniausiai pilnais maisto ;D ), gaunasi tikra sumaištis lipant TIK pro priekines duris.

Taip kelionė turėtų atrodyti mūsų kelionė viešuoju transportu (Oficialus akcijos video)

Naujos sistemos nepripažinimas


9 responses to “Jūsų durys – pirmosios!!!”

 1. Aš aišku nežinau praktiškai kaip ten viskas vyksta dabar, bet pažiūrėjus tą antrą video tai išvis paėmė tokia panieka žmonėms. Ech tie lietuviai, jiems tik paburbėt 😉 O vyras suaugęs tai grynai kaip vaikas elgiasi. Aišku čia mano subjektyvi nuomonė, bet man atrodo, kad bėda žmonėse, o ne sistemoje. Arba gali būti, kad sistema tiesiog netinka mūsų visuomenei. :/

 2. daug kur uzsienyje tokia tvarka yra ir visi patenkinti visiem viskas gerai,praeini parodai ir nueini laimingas. o vat del tu senu zmoniu tai tikrai,jie vieninteliai kazkokie nepatenkinti viskuo, jiem demesio trukumas turbut tad nori bent autobusuose pasirieksti kad ju kas paklausytu. nejaugi jam buvo taip sunku praeiti ir parodyti ta kortele, nejaugi tai sukelia tiek bedu. Is dalies taip garantuoju kad kai prasides rugsejis ir studentu antpludis tikrai bus sudetinga tokia tvarka,bet jei zmones maziau burbuliuotu ir darytu kaip priklauso tai nemanau kad tai sukeltu dideliu bedu.

 3. Mano nuomone, tai ne išeitis spręsti važinėjimo zuikiu problemai. Man tik gaila savo laiko, kuris bus paliekamas kiekvienoje stotelėje pakeliui į norimą pasiekti man tikslą. Nuo stoties iki universiteto kelionė trukdavo ~40min, įdomu kiek truks nuo rugsėjo.
  O visuomenė tokia buvo, yra ir bus – priešinsis vedamai tvarkai, laužys moralės principus. Čia gal labiau lietuviams tik būdinga savybė.

 4. Aš neturiu ir niekada neturėjau nieko prieš šią sistemą, BET susidūriau praktikoje, kad kartais vairuotojai nepasivargina atidaryti kitų durų norintiems išlipti, net jei stovi prie pat ir tikrai akivaizdžiai lipsi. Kartais reikia keliskart parėkti vairuotojui, kad jis atkreiptų dėmesį.

 5. Siaip ideja tai super. Tik viena problema: autobusu grafikai neapskaiciuoti dirbti tokiu rezimu. Niekas nepadanino reisu piku metu, niekas neprailgino vaziavimo trukmes.

  Tai is geros idejos ir gausis.. kaip visada.

 6. Nekeičiant dabartinių grafikų ir kursuojančių trūlų/autobusų kiekio kai kuriuose maršrutuose nauja sistema tikrai nebus patogi.
  Ir pats lig šiol traukiniu dažniausiai važiuodavau į Vilnių, tai su sena sistema kur lipimas per visas duris ir jokio nuolatinių rodymo jau būdavo sudėtinga, o kaip su nauja išvis neaišku. Arba tokie maršrutai kaip antakalnis-naujoji vilnia. Baisu kas ten daros po pietų, masė žmonių po darbo, pensininkų ir dar begalė naglų mokinių. Tekdavo važiuot taip susikišus, kad iš dvejų durų atsidarydavo tik vienų viena pusė.
  Dabar , vasarą jau ir taip yra nepatenkintų, bet prasidėjus rugsėjui bus prblematiška.

Leave a Reply