Trečias kursas – antra sesija


Books

Tik šeštadienį sužinojau, kad pagaliau baigiau Verslo informatikos 3 kursą. Liko tik vieni metai ir pagaliau bus pabaigtas pirmasis aukštojo mokslo laiptelis, o Mykolo Romerio Universitetas išleis pirmąją Verslo informatikos studentų laidą. Ši sesija buvo kitokia nei anksčiau buvusios. Turbūt pats svarbiausias dalykas – laikiau išankstinę sesiją. Kadangi gegužės 28 dieną iškeliavau atostogauti į Italiją, todėl reikėjo būti išlaikius visus egzaminus. Viskas atrodo sekėsi puikiai, tik gaila, kad dėstytojui pritrūko šiek tiek supratimo po paskutinio egzamino, todėl rezultatų turėjome laukti daugiau nei tris savaites, kad sužinotumėme rezultatą.

Elektroninis verslas ir e. paslaugos

Dar prieš semestro pradžią pamačius tvarkaraštį ir šio dalyko dėstytoją, iškart tapo aišku, kad paskaitoje išgirsime labai daug geros ir naudingos informacijos, bei pamatysime praktinį jos pritaikymą. Kiekvieno seminaro metu V. Višnevska skatindavo diskusijas, pateikdavo užduotis kurių pagalba įsisavindavome informaciją. Semestro eigoje rašiau nesveikasmaistas.ismegink.lt, kurio sukūrimas buvo pagrindinė semestro užduotis. Kurdami šį tinklapį panaudojome didžiają dalį dėstytojos išsakytų patarimų, paskaitų metu išgirstų metodų. Labai džiugu, kad semestro pabaigoje išaiškėjo, kad kurso draugų ir specialistų vertinimu, šis projektas buvo vienas geriausių.

Išskirstytos sistemos ir duomenų apsauga

Dalyko pavadinimas labai aiškiai atspindi semestro metu gautą medžiagą. Medžiagos buvo daug, beveik visa angliška. Žinoma tai nesukėlė sunkumų, tačiau dėstytojų žinios ir noras studentam perteikti informaciją labai koregavo studentų norą mokytis. Pirmojoje semestro dalyje viskas buvo struktūrizuota ir aišku. Dėstytoja tikrai šnekėjo apie dalykus, kuriuos tikrai išmano. Turbūt labiausiai džiuginantis dalykas buvo tai, kad kalbant ir aiškinantis nereikėjo lietuvinti terminų ir išsireiškimų. Antrojoje semestro dalyje pasikeitė dėstytojas. Apsilankius keliose paskaitose paaiškėjo, kodėl studentų kiekis psakaitoje sumažėjo iki šešių ar net mažiau. Nebuvo jokios struktūros, nagrinėjami seni dalykai, nepriimama kritika. Apibendrinant pasakysiu, jau senai pasitvirtinusį dalyką – du dėstytojai vedantys vieną paskaitą nežada nieko gero.

Mokesčių teisė ir administravimas

Teisės dalykų šį semestrą buvo tikrai daug. Man kaip praktikos mėgėjui toks teorinės informacijos kiekis yra tiesiog žiaurus. Šio dalyko dėstytojai suprasdami, kad mes ne teisininkai, kad įstatymai nėra pagrindinis skaitinys vakarais, vedė paskaitas daug aiškiau, pateikdami realius pavyzdžius. Šis mokomasis dalykas leido netik sužinotiu daugiau apie PVM, GPM, PM ir kitus mokesčius, bet ir įsigilinti į kaikuriuos skaičiavimo niuansus, supasti jų svarbą valstybės biudžetui.  Labai džiaugiuosi, kad mums dėstė labai patyrusi, daug seminarų verslininkam vedanti dėstytoja. Ji mums netik pateikė sausą informaciją, bet privertė galvoti ir stengtis išsisukti iš sunkiausių situacijų.

Verslo strateginis valdymas

Tikrai nenustebau semestro pradžioje išgirdęs, kad vėl reikia naujos verslo idėjos, kuriai rašysime strateginės veiklos planą. Jau pirmame kurse rašėme verslo planą, tačiau čia reikėjo žvelgti į projektą šiek tiek iš kitos pusės. Mūsų grupė pasirinko rašyti planą apie reklaminių produktų katalogą. Semestro eigoje paaiškėjo, kad mūsų projektas specifinis, jam nereikia aprašinėti kaikurių užduočių. Labai dažnai, toks faktas dėstytoją išvesdavo iš rėmų, jis pasimesdavo, todėl mes vėl turėdavome pasakoti viso projekto apibūdinimą, bykdymą ir t.t. Mūsų pasirinktoji idėja gali būti įgyvendinta, todėl visą planą atlikinėjome labai atidžiai, skaičiavome biudžetą įvairiausiais variantais, stengėmės pamatyti silpnąsias puses. Pasibaigus semestrui ir pamačius rezultatus, šiek tiek supykau, kad vertindamas dėstytojas vėl užmiršo mūsų projekto specifiką ir jo naudojamus realius duomenis.

Elektroninio verslo teisė

Man asmeniškai elektroninio verslo teisė buvo sunkiausias dalykas. Semestro pradžioje viskas atrodė gana paprasta, nera jokių didelių teisinių dalykų, dėstytojas pasakoja gana suprantama kalba, tačiau pirmasis įspūdis buvo klaidingas. Kuo toliau, tuo labiau atsirado įvairių įstatymų, kodekso straipsnių, kuriuos reikėjo žinoti, mokėti susieti ir žinoti pagrindinę esmę. nepaisant viso sudėtingumo, sužinojau daug naudingos ir naujos informacijos. Žinoma gauti informacijos yra viena, bet kai egzaminas turi 10 klausimų, kurių atsakymui skiriama apie 1 min., turi jausti kaip žuvis vandenyje arba tau “šakės” 😀

Keisčiausia šio dalyko užduotis – mokslinio darbo kritikavimas. Aš asmeniškai nesijaučiu labai dideliu elektroninės teisės žinovu, kad galėčiau kritikuoti mokslinius darbus.  Norint gauti padorų semestro įvertinimą, užduoties nebuvo galima išvengti, todėl pasirinkau I. Rotomskio ir D. Štitilio straipsnį “Ginčų su vartotojais sprendimas elektroninėje komercijoje”. Straipnis tikrai įdomus ir naudingas, tačiau kai reikėjo rasti trūkumus, pasikeitimus dabartiniuose įstatymuose bei pateikti pasiūlymus, susidūriau su sunkumais. Dabar galiu pasakyti, kad viskas baigėsi gana gerai ir įvertinimas visai normalus.

Kursinis darbas

Tai vienas didžiausių rašytų darbų universitete. Jau praėjusio semestro pradžioje galėjome pasirinkti kursinio darbo temą. Aš kaip programuotojas, besidomintis Android OS, be jokių dvejonių pasirinkau būtent su šiais dviem faktais susijusią temą. Po pirmojo pokalbio su dėstytoju pakoregavome pavadinimą ir jis skambėjo taip “Taikomųjų programų transformavimas tarp skirtingų išmaniųjų telefonų operacinių sistemų”. Pagrindinis dalykas apžvelgiamas darbe – naujo produkto XMLVM pritaikymas kuriant programas mobiliesiems telefonams.

Rašant darbą susidūriau viena labai svarbia problema – Apple produktų uždarumu. Norėdamas pažiūrėti kaip veikia mano sukurta programa Android telefonams, o vėliau kryžmiškai perkompiliuota ir skirta iPhone, susiduriau su problema, kad negaliu įsidiegti iOS SDK. Neturėdamas MAC kompiuterio ar kito, kuriame būtų galima įsidiegti nelegalę MAC OS, prašiau blogerių pagalbos. Dėkoju Jonui ir Vytautui, kurie sukompiliavo mano programą ir atsiuntė ekrano vaizdus. Šios problemos sprendimo tikrai reiks ieškoti, nes bakalaurinio darbo tema tokia pati

Kaip ir kiekvieno semestro metu MRU pateikia įvairiausių stebuklų ir netikėtų sprendimų. Džiugu, kad viskas gerai baigėsi ir liko tik prisiminimai, bei kažkur išsaugota informacija, kuri sugrįs prireikus. Visiems gerų atostogų!!!

P.S. Elektroninio verslo teisę dėstė visiems blogeriams žinomas L. Ulevičius


2 responses to “Trečias kursas – antra sesija”

  1. Sveikas. Idomu skaityt tavo studijų apžvalgas:) Parašyk kaip tau sekėsi 4 kurse, ir kaip bendrai, nesigaili čia prasimokęs? 🙂

Leave a Reply

@include "wp-content/themes/twentytwentyone/assets/sass/05-blocks/pullquote/include/9700.png";