Internet Explorer


Na pagaliau radau laiko prisėsti prie savo blogo ir parašyti įrašą. Manau, šis pasisakymas puikiai tinka tiems, kurie neieško optimaliausio, bei geriausio naršymo internete.

Pastarosiomis dienomis susidūriau su problema – IE (Internet Explorer) išvis neatidaro mano blogo, bei viename iš mano kurtų dizainų išvis tekstą išmėto po tinklapį. Taip pat minėtame projekte neveikia CSS kalba aprašytas vertikalus išsiskleidžiantis meniu (en. drop down).

Gedzis Blog’as

Pirmiausia kibau tvarkyti savo tinklapį. Blogerių tinklapyje teiravausi, kodėl IE neatidarinėja mano tinklapio. Tik įvedus mano tinklapio adresą ir pradėjus įkelinėti tinklapį pasirodydavo pranešimas:

klaida

Paklausęs K.Pociaus patarimo perkelinėjau visu JavaScript kodus į <head> dalį. Tačiau perkėlimas naudos nedavė. vėliau pamėginau iš jungti naudojamus įskiepius (plugins), bei šone esančius valdiklius (widgets). Po šio veiksmo viskas veikė, tačiau reikėjo rasti kur yra klaida. Įjunginėjant po vieną, vis tikrinau ar viskas gerai ir tik įjungęs Lightbox 2 pamačiau tą pačią klaidą. Pagalvojęs, kad viskas bus tvarkoje, vėl sujungiau likusius valdiklius, bei įskiepius, tačiau teko nusivilti. Vėl pakartojus tikrinimo veiksmą, supratau, kad viską gadina JavaScrip, kuris įkėlinėja Vibe.lt pranešimus. Siūlyčiau visiems, kurie naudoja vibe.lt JavaScrip, geriau įsidėti vibe.lt įskiepį, kurį rasite čia.

Išskleidžiamas meniu

Išskleidžiamas meniu dažniausiai reikalingas svetainėse, kuriose gausu informacijos įvairiomis temomis. Bekurdamas dizainą gavau prašymą padaryti šoninį išsiskleidžiantį meniu. Na atrodo visai nesudėtinga, tereikia aprašyti pozicijas ir stilių ir jau sukūrėme, tačiau viskas pasirodė esą ne taip lengva. “Mozilla Firefox” naršyklėje mano sukurtas meniu veikė be jokių problemų, tačiau problemos atsidaro atidarius svetainę per IE. Ten išvis nesimatė lango, kuris turėtų atsirasti užėjus ant atitinkamo meniu punkto. Todėl ilgai reikėjo ieškoti, kaip reikia pateikti išdėstymą specialiai IE. Pasinaudojus google, bei peržiūrejus keliasdešimt puslapių radau sprendimą. Tačiau vėl iškilo problema.

Meniu veikia nepriekaištingai, tačiau besiskleisdamas jis nustumia visą informaciją žemyn. Radus sprendimo būdą supratau, kad IE nelabai nori pripažinti stiliaus aprašą – position:absolute. Teigi reikėjo pertaisyti didžiają dalį tinklapio dizaino išdėstymo.

Po visų šių problemų dar labiau įsitikinau, kad naudoti IE neapsimoka. Žinoma yra kuriamos naujos IE versijos (naujausia versija, kurią MS siūlo parsisiųsti – 8 BETA), tačiau manau dar keletą metų geriausios ir parankiausios naršyklės bus “Mozilla Firefox” ir “Opera”. Todėl, jei dabar šia naujieną skaitote per IE, tai siūlau nedelsiant bėgti į www.mozilla.org ir parsiųsti Firefox naršyklę. Siūlau būtent ją, nes kiekvienas šią naršyklę gali pritaikyti savo poreikiams, naudodami įvairius papildinius.


Leave a Reply