Finalas


 

Vakar Lietuvoje vyko pirmasis ir kaip vėliau paaiškėjo vienintelis rinkimų į Lietuvos respublikos prezidento postą turas. Tai buvo vienas pagrindinių metų įvykių, todėl visos televizijos skyrė labai didelį dėmesį. Kiekviena televizija stengėsi vis kitaip bendrauti su kandidatais, parodyti kitokią jų pusę. Kadangi po keletos valandų žiūrėjimo man pabodo bematyti tuos pačius veidus, todėl vis keičiau kanalus tikėdamasis pamatyti kažką įdomesnio. Taip bežiūrinėdamas užtikau Lenkų kanalą transliuojantį krepšinį.

Šios krepšinio rungtynės – tai trečiosios Lenkijos krepšinio lygos finalo varžybos tarp – Turovo "Zgorzelec" ir Sopoto "Asseco Prokom". Tikrai buvo keista žiūrėti bei klausyti visai kitokio stiliaus varžybas. Vienas įdomus vaizdas – Turovo "Zgorzelec" žaidėjų šukuosenos. Daugumos jų plaukai palikti tik ant viršugalvio, taip suformuota skiauterė.

Žinoma krepšinio šventė Lenkijoje visiškai nepanaši į vykstančią Lietuvoje. Galbūt krepšinio lygis panašus, tačiau šokėjų ir sirgalių nusiteikimas visai kitoks. Turbūt pirmą kartą gyvenime mačiau šokėjas, kurios tarsi priverstai išėjo į aikštę pasirodyti. Dar vienas labai didelis skirtumas – salė. Lietuvoje visi įpratę, kad lemiamos dvikovos vyksta gana didelėse ir moderniose salėse, tačiau Lenkijos finalinės varžybos vyko labai paprastoje ir nedidelėje.

Šiose finalinėse varžybose beveik du Lietuviški akcentai. Pirmasis – Sopoto komandos treneris Tomas Pačėsas. Parodyti jo emocijas labai dažnai mėgsta lenkų video operatoriai. Antras – mažiau Lietuviškas, tačiau turintis lietuviškumo – T. Edney. Šis mažylis visiems labiausiai žinomas iš 1999 metų "Žalgirio” pergalė Eurolygoje. Galbūt šis žaidėjas ir nebėra savo karjeros viršūnėje, tačiau dar galima įžvelgti tų savybių, kurios finale pakerėjo Europos sirgalius.   


Leave a Reply