Facebook ar ONE?


(@www.Inferno.lt)

Jau seniai rengiausi parašyti apie One ir Facebook skirtumus, bei naudą, tačiau mane aplenkė INferno su savo įrašu – “Išmesk One.lt ir atrask Facebook.com! “. Šiai įdėjai tikrai pritariu, tačiau viskas nėra taip paprasta.

ONE.LT

Tai vienas didžiausių ir daugiausiai lankytojų pritraukiantis puslapis Lietuvoje. Aš šioje svetainėje užsiregistravau dar 2005 metų rudenį, tačiau tada šis socialinis tinklas nebuvo toks populiarus ir funkcionalus. Žinoma viskas vyko pro truputį ir šis portalas tobulėjo ir populiarėjo. Tikrai nenustebčiau pamatęs, kokį pelną dabar gauna šio portalo savininkai. Jų verslo planas, mano nuomone, yra labai neblogas. Jie pasiekė populiarumo viršūnę, t,y, didelį vartotojų kiekį, o dabar šiuo populiarumu labai gerai naudojasi.

Nežinote, kaip pasinaudoja? Ogi, labai paprastai. Turbūt kiekvienas, bent kartą turėjęs one.lt anketą, žino tokius posakius kaip “30y30“, Gal kas dovanėlę?”, “Už 30 į frm” ir t.t. Visi šie posakiai atsirado tik dėlto, kad šios paslaugos kainuoja ir tik tie, kas negaili pinigų, jas užsisako. Pastaruoju metu dauguma vartotojų sugebėjo vis patobulinti savo anketą, tačiau jau pasidarė nebeįdomus tas 30 balų nuotraukos vertinimas. Tai supratę one.lt vadybininkai sukūrė naują paslaugą – VIP, kurios kaina mėnesiui tik 15 LT :). Manote, neatsiranda keturiolikmečių ar dar mažesnių, kurie tėvų pinigus išleidžia tokiems dalykams? Žinokit atsiranda.

Nors čia tik viena, tačiau labai svarbi one.lt blogybė. Patikėkit, jų tikrai yra daugiau.

Facebook.com

Šio portalo vartotoju tapau tik praėjusių metų rudenį. Nors pradžioje šis tinklapis atrodė toks niūrus, tačiau viską pažinus, supranti, kad tai tikrai geriau nei one.lt. Žinoma, tai užsieniečių kurtas projektas, tačiau čia viskas nemokama. Šiame portale gali netik bendrauti, bet ir leisti laisvai laiką. gali įvairiuose žaidimuose konkuruoti su savo draugais. Gaila, kad tik nedidelė dalis teturi šio soc. tinklo anketas.

Kadangi atsiras žmonių nepritariančių mano mintims, pateikiu jums pavyzdį: turime anketas paminėtuose socialiniuose tinkluose, todėl juose patalpinsime tas pačias nuotraukas.

Jei į Facebook įkelsime 34 nuotraukas, kursime albumus, tai mums nieko nekainuos. Tas pačias nuotraukas norime patalpinti ir www.one.lt. Tai mums tekainuos 6 lt. gana svarbus faktorius – nuotraukų publikavimas. Nuotraukas iš www.fecebook.com svetainės galės pamatyti visi mūsų draugai, tereiks pateikti nuorodą, o iš one.lt nuotraukas matys tik tie, kas yra jūsų draugų rate.

Man labai patinka funkcija, kuri leidžia pažymėti žmones nuotraukoje. Kiekvienas žmogus, peržiūrinėjantis nuotraukas, gali sužinoti, kas yra pavaizduoti šioje nuotraukoje. Tai ypač naudinga susipažįstant su naujais žmonėmis.

Pabaigai, norėčiau pasakyti, kodėl nelengva iškeisti one.lt į facebook.com. Pirmiausias ir svarbiausias teiginys – dauguma draugų turi onės anketas. Kitas faktas – hmm, na aš jo tai nežinau 😀 😀 Taigi, nėra jau taip sunku išsiregistruoti, todėl raginkit draugus kraustytis iš one.lt į facebook.com :).

,

9 responses to “Facebook ar ONE?”

  1. iskeiciau as one.lt i facebook’a jau geri 5 men ir nikiek nesigailiu, o del tos problemos, kad ” ne visi draugai turi facebook anketas” tai pritaikyciau sita sena gera posaki: “Drauga nelaimej pazinsi, jei draugas nelaimej, tai toks jis ir draugas..”.
    kitaip tariant tuos, su kuriais norejau ir toliau bendraut prikvieciau i facebook’a, o visi kiti kurie buvo mano one’s drauguose ir patys po biski pereina i facebook’a.

  2. Palyginus neseniai ir aš išsikėliau iš to chaotiškojo one.lt į ne ką mažiau chaotišką, tik labiau subrendusį facebooką. Kol kas nesigailiu, nes randu daug draugų, ir šiaip raginu visus jei ne išsiregistruoti, nes daugkam tai sunku, tai bent užsiregistruoti facebook. Long story short, prisidedu prie šios akcijos, gal net brūkštelsiu ką nors apie veidų knygą.

Leave a Reply