Etiketas


etiketas

Šiuolaikinis žmogus neįsivaizduojamas be mobilaus telefono. Tikrai niekas nenustebs, jei turėsi dvi ar tris mobiliąsias priemones. Žinoma, tai yra gerai, nes su tavim susisiekti yra gana paprasta, pigu, tačiau ar mes žinome taisykles, kaip ir kokiomis aplinkybėmis galime jais naudotis.

Šiame įraše pamėginsiu apžvelgti keletą paprastų, bet labai reikalingų taisyklių. Laikantis šių taisyklių, mes tikrai jausimės ramūs dėl savo poelgių, kitų žmonių nuomonės.

Mobiliųjų telefonų etiketas dažniausiai galioja viešuose vietose, susitikimuose, bei panašiose renginiuose. Turbūt svarbiausias veiksmas, kurį turite atlikti patekę į tokią vietą, – sumažinti skambėjimo tono garsumą arba išjungti garsą ir palikti vibraciją. Šis poelgis pagelbės netrukdyti žmonėms esantiems šalia jūsų.

Dar vienas labai paprastas, tačiau geras bruožas – trumpas pokalbis. Jei jūs esate su draugais, kolegomis, stenkitės, kad pokalbis truktų kuo trumpiau. Tai suteiks didesnį komfortą žmonėms esantiems aplink jus.

Sėdite svarbiame susitikime ar posėdyje, tačiau žinote, kad tuo laiku jums turi skambinti svarbus žmogus. Šioje situacijoje patariama paprašyti leidimo atsiliepti. Geriausia, kad leidimas būtų paprašytas dar prieš pat susitikimo pradžią.

Dauguma mūsų apsilanko kino teatre, koncertuose bei kitokiuose kultūriniuose renginiuose. Turbūt svarbiausias veiksmas, kurį turite atlikti – IŠJUNGTI mobilųjį telefoną. Dauguma turbūt mano, kad išjungsiu telefono skambėjimo garsą ir viskas, tačiau to nepakanka. Kiekviena švieselė, skambutis nukreipia žiūrovų dėmesį nuo pasirodymo, trukdo artistams.

Vis dažniau pastebiu žmones, kurie parduotuvių kasose mokėdami pinigus šneka mobiliuoju telefonu. Tokių epizodų galime išvysti netik parduotuvėse, bet ir restoranuose, kavinėse. Jei žmogus jus aptarnauja, o jūs esate sukoncentravęs dėmesį visai į kitą žmogų, taip parodote nepagarbą tam žmogui.

sms

Paskutinis ir visų svarbiausias – NEŠNEKĖKIME bei NERAŠYKIME SMS žinučių mobiliaisiais telefonais vairuodami. Taip elgdamiesi mes tik rizikuojame savo, bei kitų sveikata.(Be to tai DRAUDŽIA kelių eismo taisyklės). Jei jums skambina, sustokite šalikelėje, atsiliepkite ir tik baigę pokalbį tęskite kelionę.

Galbūt šių taisyklių laikytis pavyksta ne kiekvieną kartą, tačiau turime stengtis, kad mūsų poelgiai nesukeltų nepatogumo kitiems žmonėms.


Leave a Reply