Elgesys


Lietuvoje visi žmonės yra krepšinio ekspertai. Kiekvienas žinome kaip turi treniruoti treneris, ką turi sušvilpti teisėjas. Žinoma, tai ką mes manome, ne visada yra tiesa.

Gruodžio 23 d. Vilniuje vyko “SEB BBL” varžybos tarp “Lietuvos Ryto” ir Tartu “Rock”. Varžybos buvo gana įnirtingos ir gražios. Lietuvos rytui reikėjo gana daug pasistengti, kad išplėštų pergalę. Tačiau pagrindinis raktas į pergalė buvo ne geras žaidimas, o priešininko Georgo Tsintsadzės nepagarbus elgesys teisėjų atžvilgiu.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje šis Gruzinas metė kamuolį į teisėją K.Pilipauską, o šiam skyrus techninę pražangą, teisėjas “gavo kalėdinių dovanų” – nepagarbų gestą. Po šių veiksmų sekė 6 “Lietuvos ryto” taškai ir pergalė. Tačiau šis įrašas yra ne apie “Lietuvos ryto” pergalę, o žaidėjų pažiūrį į teisėjus.
Kiekvienose krepšinio varžybose aikštėj laksto 12 (aukštesnio lygio varžybose 13) žmonių: dešimt žaidėjų ir du (trys) teisėjai. Pastarieji du žmonės padeda palaikyti lygybę aikštėje. Žemesnio rango varžybose norint palaikyti tvarką aikštelėje teisėjai netik turi turėti patirties, bet ir didelį autoritetą žaidėjų akyse. Dažniausiai visi žaidėjai save laiko krepšinio žinovai ir vadovauja ar komentuoja kiekvienam teisėjui.

Galbūt šitokio epizodo neišvysime aukščiausio lygio varžybose, tačiau žemesnio rango varžybose pasitaiko situacijų, kai žaidėjai nepaisydai teisėjo elgiasi grubiai priešininkų atžvilgiu, bei blogiausias dalykas – grasina teisėjams. Remiantis mano asmenine patirtimi, galima teigti, kad kuo žmogus save laiko geresniu žaidėju, tuo sunkiau jam bus teisėjauti, todėl kiekvienas prieš eidamas į aikštelę turi nusiraminti ir neiškelti savęs aukščiau kitų.

,

Leave a Reply