DomenasPaveikslėlis iš – www.subhub.com

Kiekvienas rimtesnis projektas turi lengvai įsimenamą adresą. Lietuvoje už labai prieinamą kainą galime įsigyti įvairių domenų(internetinių vardų) su įvairiomis galūnėmis. Galime naudoti ir dažniau naudojamas: *.lt, *.com, *.net, *.org, *.info – 25Lt, *.eu, bei rečiau naudojamų- *.name, *.us, *.biz,*.at, bei daugeliu kitų.Manote, kad iš domeno gali užsidirbti tik įmonės, kurios juos pardavinėja. Aš norėčiau paprieštarauti nusistačiusiai nuomonei.

Supirkinėjimas
Kaip Juozas blogerių svetainėje www.blogeriai.lt parašė apie savo patyrimą perkant ar prasitesiant domeno galiojimo laiką. Po šio įrašo man kilo mintis, kad tiems žmonėms, kurie artimiausiu metu žada registruoti naują domeną, bei tiems, kurie turi domenus ir dar nepratęsė savo galiojimo laiko, bus tikrai naudinga sužinoti keletą ypatybių. Pirmiausia, internete pilną žmonių, kurie turi gan gerą nuojautą ir supirkinėja domenus, kurie bus labai populiarūs. Manau labai geras pavyzdys – LEO.LT. Turbūt visi žino ką reiškia šios trys raidės. Keletas jaunuolių, tik išgirdę, kad bus kuriama tokia kompanija, iškart užregistravo domeną leo.lt. Po kompanijos įkūrimo, buvo norima padaryti ir svetainę, tačiau pats geriausias adresas buvo jau užimtas. Tie jaunuoliai, kurie buvo leo.lt savininkai, prašė labai didelės sumos, tačiau firma nesutiko ir užsisakė kitą domeną – www.leolt.lt. Taip pat geras pavyzdys – atsitikimas Juozui. Apie tai plačiau www.blogeriai.lt svetainėje.

Registravimas
Prieš keletą metų buvo kilęs skandalas, kai buvo užregistruotas domenas www.delfis.lt, bei www.delfinas.lt. Su šias domenais buvo susieti naujienų tinklapiai. Tačiau kame kyla problema? Viskas labai paprasta, mūsų šalyje vienas populiariausių tinklapių yra www.delfi.lt. Kartais pasitaiko epizodų, kai į adreso laukelį įvedamas neteisingas adresas ir nueinama visiškai į kitą svetainę. Kompanija valdanti www.delfi.lt, dėl svetainės populiarumo, bei pavadinimo plagiavimo, iškėlė ieškinį, tiems kas norėjo sukurti projektus panašiais vardais. Čia tik vienas iš daugelio pavyzdžių.

Dabartinė situacija:
Žinoma dabar Lietuvoje galime užregistruoti gana daug domenų. Domeno galūnių kainos svyruoja nuo 19 iki 49 lt. Žinoma, kiekvienas projektas pasirenka sau primtiniausią. Mano atveju aš ieškojau gana pigaios, bei gražiai skambančios galūnės. Galbūt reikėjo pasirinkti *.lt, bet man norėjosi kažko kito, beto senojo tinklapio www.gedzis.uzeik.in skaitytojai, apklausoje labiausiai balsavo už galūnes *.eu, bei *.net. Todėl galutinį sprendimą priėmiau pats, ir pasirinkau naują domeną savo svetainei – www.gedzis.net4 responses to “Domenas”

 1. Deja, Eugenijus visiškai teisus. Pagal domreg oficialius duomenis leo.lt registruotas netgi 2000 metais.

  Subdomenas leo.lt
  Subdomeno IDN atitikmuo leo.lt
  Būsena Užregistruotas
  Įkurtas 2000-02-14
  Informacija atnaujinta 2008-02-15 00:47:01

Leave a Reply