Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“


Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Spalio 21 dieną (trečiadienį) teko sudalyvauti MRU Socialinės informatikos fakulteto organizuotoje World Cafe diskusijoje „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“. Šioje diskusijoje dalyvavo „Baltijos programinė įranga“, „Informacinės konsultacijos“, „Mokslas ir inovacijos visuomenei“, „Microsoft Lietuva“ ir kt. kompanijų atstovai ir žinoma MRU studentai ir dėstytojai.

Pačioje diskusijos pradžioje, įmonių vadovai ar atstovai trumpai pristatė savo įmones ir jų veiklos sritis, taip pat paminėjo, kaip jie stengiasi bendrauti su universitetų bendruomenėmis. Po formalaus prisistatymo, sekė gana neformalus bendravimas grupėse.

Iki šiol niekad nebuvau dalyvavęs panašioje diskusijoje, kur prie apvalaus stalo ir kavos puodelio diskutuoja verslininkai, studentai ir dėstytojai. Išties buvo įdomu paklausyti, kaip verslininkai įsivaizduoja studentus, kurie mokose verslo informatikos ar kitų panašių specialybių, kokios jų žinios turėtų būti baigus universitetą.

Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“

Turbūt labiausiai įstrigusi mintis iš seminaro – “Studentai į darbovietę ateina su rožiniais akiniais ir tikisi iškart pačio geriausio”. Turbūt posakis tikrai teisingas, tačiau čia derėtų pridėti ir vieno dėstytojo labai įdomią frazę – “Verslininkai taip pat yra su rožiniais akiniais, jei jie tikisi, kad studentas baigęs universitetą iškart gali dirbti pačiu aukščiausiu lygiu”. Ši diskusija, tarsi sujungė abu posakiu į vieną ir padėjo studentams, verslininkams ir dėstytojams susikurti kitokį stereotipą, nei egzistuoja dabar.

Žinoma, diskusijoje buvo apžvelgta netik verslo informatikos specialybė, bet ir kitų sričių, pvz. informatikos teisės, reikalingumas ir paruošimas darbui versle. Kalbantis ir mėginant prieiti vieningos nuomonės, buvo galima pastebėti, kad kiekviena įmonė tikisi vis kitokių galimybių ir pasiekimų studento. Galbūt, jiems reikia žmogaus atliksiančio beveik panašų darbą įmonėje, tačiau reikalavimai ganėtinai skiriasi, todėl besimokydamas studentas turi būtinai pasirinkti tam tikrą sritį, kurioje specializuosis.

Įraše tikrai sunku papasakoti visus kitus diskusijos aspektus, tačiau tikrai rekomenduočiau visiems sudalyvauti panašaus pobūdžio diskusijoje, nes tai padės jums šiek tiek suprasti verslininkų norus, padės rasti pažinčių.


4 responses to “Diskusija „Verslo informatikos aktualumas, galimybės, perspektyvos“”

  1. Iš asmeninės patirties tikrai galiu pritarti, kad tiek darbdaviai, tiek studentai turi savo vizijas dėl karjeros, galimybių, uždarbio ir panašių verslo valdymo sričių. Studentai nusiteikę „čia ir dabar“, tačiau į reikšmingus pasiekimus veda ilgas ir kartais nelengvas kelias, be to, aukštosiose mokyklose įgytos žinios ar patirtis ne visuomet padeda praktikoje.

Leave a Reply